hu
 
Péntek, 2026. Június 26.

Többezer ember ünnepelt együtt Sepsiszentgyörgy főterén

2013.01.03

Állt a bál Sepsiszentgyörgy főterén az év utolsó, egyben az új év első napján. A Szabadság téren többezer ember számolt vissza Antal Árpád András polgármesterrel együtt, majd együtt koccintotta el az új évet barátaival, ismerőseivel. Az óévben a hangulatért Ráduly Botond Manó és az Equinox zenekar felelt, az új évet a magyarországi Bon Bon együttes kezdte meg, az utcabált a kézdivásárhelyi Garázs zenekar zárta, akik a legnagyobb Bikini slágereket énekelték el a népes közönségnek.

Nem sokkal 22 óra után kezdetét vette Sepsiszentgyörgyön a szilveszteri utcabál, amelyet harmadik éve szerveznek meg a város főterén. Sepsiszentgyörgy Polgármesteri Hivatala és a Szent György Napok szervezőirodája közös rendezvényén többezer ember vett részt, a dermesztő hideg ellenére a zenekarokkal együtt énekelte az ismert slágereket. A bemelegítést Ráduly Botond Manó és az Equinox zenekar biztosította, akik a legnagyobb nemzetközi slágereket adták elő. Pár dal erejéig az Erdély Hangja 2012-es győztese, Logofătu Diana Maria, valamint Cucu Nicoleta is színpadra lépett.

Pár perccel éjfél előtt Antal Árpád András polgármester köszöntötte az utcabálozókat, és elmondta: három éve úgy döntöttek, hogy a sepsiszentgyörgyiekkel együtt ünneplik a szilvesztert, ami azért jó, mert így együtt lehet a kis- és nagycsalád, valamint a város közössége is. „Év végén általában újévi fogadalmakat teszünk, idén azt fogadjuk meg együtt, hogy jövőre jobban figyelünk egymásra, jobban fogjuk egymást szeretni, és még több jót teszünk városunkért” – mondta a polgármester, majd a népes tömeggel együtt számolt vissza. A tűzijáték az Arcon Kft. ajándékaként jöhetett létre, az egész szilveszteri utcabál a helyi vállalkozók támogatásával valósulhatott meg.

Az új év a Bon Bon együttes koncertjével indult, akik az összes népszerű dalukat elhozták a résztvevőknek. A Valami Amerika és a Szexepilem daloknál tetőfokára hágott a hangulat, a közönség nehezen engedte el a Bon Bon-os fiúkat. A magyar új év eljövetelét újra visszaszámlálással várták az egybegyűltek, és újra tűzijáték világította meg a sötét eget. Éjjel 1 óra után a kézdivásárhelyi Garázs zenekar mutatta be Bikini projektjét. A legendás Bikini dalokat jó szívvel énekelték azok, akik kitartottak a rendezvény végéig.


A szervezők bejelentették, hogy idén április 20. és 28. között lesz a Szent György Napok.

Senkit nem hagyunk magára!
2026.06.25

Indul az Assisto 65+Integrált Szolgáltatások program Sepsiszentgyörgyön

A nyári szünidőben is használhatók az iskolai sportpályák Sepsiszentgyörgyön
2026.06.25

Az egészséges életmód támogatása érdekében a helyi tanintézményekkel egyeztetve, a vakáció idején is nyitva állnak majd az iskolák udvarán található futó- és sportpályákat, így azokat – az intézmények belső szabályzatát betartva – a nyári szünidő alatt is bárki használhatja.

Gesztus a román közösségnek: Mihai Eminescu-szobrot állítanak Sepsiszentgyörgyön
2026.06.24

Antal Árpád polgármester és Olimpiu Floroian, a PNL Kovászna megyei szervezetének elnöke sajtótájékoztatón jelentették be a projekt elindítását. A kezdeményezés célja a párbeszéd helyreállítása a helyi román közösséggel, amely a 2024-es választások után képviselet nélkül maradt a helyi tanácsban. 

Szombattól lehet csónakázni és a vízibiciklizni az Állomás negyedi tavon
2026.06.23

Ugyancsak hétvégén megnyitja kapuit a városi strand is Sepsiszentgyörgyön

Határozott intézkedések a lakott területeken megjelenő medvék ellen Sepsiszentgyörgyön
2026.06.22

A hétvégén egy medvét eltávolítottak a Farm utcából és medvecsapdát állítottak fel az Oltmező utcában