hu
 
Péntek, 2026. Június 26.

Jutalmazzák a legtöbb szelektíven gyűjtött hulladékot leadó osztályt

2013.02.07

Sepsiszentgyörgy harcba száll az Újrahasznosítás városa címért

Iskolai szelektív hulladékgyűjtő versenyt szervez a következő három hét folyamán Sepsiszentgyörgy Polgármesteri Hivatala partnerségben a Tega Rt.-vel. A vetélkedőt a három legnagyobb iskolában hirdették meg: a Székely Mikó Kollégiumban, a Mihai Viteazul Főgimnáziumban, valamint a Mikes Kelemen Elméleti Líceumban a keresik a szervezők az Újrahasznosítás osztályát. Minden pénteken más-más iskolában veszik át a különválogatott hulladékot és a legtöbb papírt, üveget, pillepalackot meg alumíniumdobozt összegyűjtő osztály tagjai értékes egyéni nyeremények mellett egy kisállatot is kapnak ajándékba.
Az első gyűjtőakcióra február 8-án kerül sor a Székely Mikó Kollégiumban, majd egy hét múlva a Mihai Viteazul Főgimnáziumban, és végül február 22-én a Mikes Kelemen-iskola ad otthont lomtalanításnak.

A játék célja tudatosítani a diákokban az újrahasznosítás fontosságát, de főleg megtanítani mindenkit arra, hogy milyen típusú hulladékot, milyen színű kukába kell dobni. Ahogyan a játék során lelkiismeretes gyűjtéssel a legügyesebb osztály egy zöld sarkot és ajándékokat nyer, akképpen kedvez a környezettudatos magatartásmód Sepsiszentgyörgynek, hiszen a csomagolóanyagok újrahasznosítása nem csupán környezetkímélő, hanem költségcsökkentő tevékenység is.

A kezdeményezés része az Újrahasznosítás városa címért való versenynek, amelyért húsz település küzd és amelynek tétje egy 15 ezer euró értékben felszerelt környezetbarát kirándulóhely. Az Ecorom Rt. által indított verseny célja minél több újrahasznosítható csomagolóanyagot begyűjteni. Így a legkörnyezettudatosabbnak bizonyuló település – ahol a legnagyobb az egy főre eső begyűjtött hulladékmennyiség – elviszi a főnyereményt és az Újrahasznosítás városa címet.
Az Újrahasznosítás városa versenyről bővebb leírás, illetve Sepsiszentgyörgy ökotérképe a sepsi.ro oldalon látható.

Az iskolai verseny során kiosztott és a környezettudatosság gondolatának jegyében összeállított nyereményeket a Korall Kisállat-kereskedés, a Cyclamen virágszalon, a Júlia virágbolt, a Nefelejcs virágbolt, az Ecorom Rt., Tega Rt. biztosítják, valamint Sepsiszentgyörgy Polgármesteri Hivatala. A kampány médiapartnere a Friss Fm.


Kapcsolodó cikkek:

2013-01-25: Korszerű kirándulóhelyet a városnak

2012-11-23: Pályázunk az újrahasznosítás városa címre

 

Sepsiszentgyörgy ökotérképe:
Harta colectării selective Sfântu Gheorghe - Ökoszemetesek Sepsiszentgyörgyön nagyobb térképen való megjelenítése

Senkit nem hagyunk magára!
2026.06.25

Indul az Assisto 65+Integrált Szolgáltatások program Sepsiszentgyörgyön

A nyári szünidőben is használhatók az iskolai sportpályák Sepsiszentgyörgyön
2026.06.25

Az egészséges életmód támogatása érdekében a helyi tanintézményekkel egyeztetve, a vakáció idején is nyitva állnak majd az iskolák udvarán található futó- és sportpályákat, így azokat – az intézmények belső szabályzatát betartva – a nyári szünidő alatt is bárki használhatja.

Gesztus a román közösségnek: Mihai Eminescu-szobrot állítanak Sepsiszentgyörgyön
2026.06.24

Antal Árpád polgármester és Olimpiu Floroian, a PNL Kovászna megyei szervezetének elnöke sajtótájékoztatón jelentették be a projekt elindítását. A kezdeményezés célja a párbeszéd helyreállítása a helyi román közösséggel, amely a 2024-es választások után képviselet nélkül maradt a helyi tanácsban. 

Szombattól lehet csónakázni és a vízibiciklizni az Állomás negyedi tavon
2026.06.23

Ugyancsak hétvégén megnyitja kapuit a városi strand is Sepsiszentgyörgyön

Határozott intézkedések a lakott területeken megjelenő medvék ellen Sepsiszentgyörgyön
2026.06.22

A hétvégén egy medvét eltávolítottak a Farm utcából és medvecsapdát állítottak fel az Oltmező utcában