hu
 
Péntek, 2026. Június 26.

Közel 5,5 tonna hulladékot gyűjtöttek a mikósok

2013.02.09

Az első iskolai szelektív hulladékgyűjtő verseny a várakozásokon felüli sikernek örvendett Székely Mikó Kollégium diákjainak körében: tíz osztály négy teherautónyi, azaz 5393 kilogramm szelektíven gyűjthető hulladékot adott le a Sepsiszentgyörgy Polgármesteri Hivatala által szervezett vetélkedőn.

Az osztályközösségek  február 8-án, pénteken 12 órától adhattak le újrahasznosítható csomagolóanyagot, azaz pillepalackot, alumíniumdobozt, papírhulladékot és üveget az iskola udvarán a Tega Rt. köztisztasági vállalat által felállított ideiglenes hulladékgyűjtő pontnál. A verseny tétje Az újrahasznosítás osztálya cím és az ezzel együtt járó jutalom elnyerése volt.
A szelektív hulladékgyűjtő vetélkedő első helyezettje, a több mint egy tonnányi hulladékot leadó X. A. osztály, egy, a Korall Kisállat-kereskedés által felajánlott százhúsz literes akváriumot kap környezettudatos magatartása elismeréséül. A VIII. B. osztálynak nyolcvan kilogramm hulladék hiányzott a győzelemhez, így nekünk be kell érniük a második helyezéssel.

Sepsiszentgyörgy Polgármesteri Hivatala és Városimázs Irodája a város további két oktatási intézményében, a Mihai Viteazul Főgimnáziumban, valamint a Mikes Kelemen Elméleti Líceumban, szervez szelektív hulladékgyűjtő napot február 15-én és 22-én.
Az iskolai verseny során kiosztott, a környezettudatosság gondolatának jegyében összeállított nyereményeket a Korall Kisállat-kereskedés, a Cyclamen virágszalon, a Júlia virágbolt, a Nefelejcs virágüzlet, az Ecorom Rt., Tega Rt., valamint Sepsiszentgyörgy Polgármesteri Hivatala biztosítják. A kampány médiapartnere a Friss Fm.

Az iskolai vetélkedők az Újrahasznosítás városa címért való versenynek kapcsán kerültek megszervezésre. A címért és a nyereményért – egy 15 ezer euró értékben felszerelt környezetbarát kirándulóhelyért – húsz település szállt versenybe. Az Ecorom Rt. által indított verseny célja minél több újrahasznosítható csomagolóanyagot begyűjteni. Így a legkörnyezettudatosabbnak bizonyuló település – ahol a legnagyobb az egy főre eső begyűjtött hulladékmennyiség – elviszi a főnyereményt és az Újrahasznosítás városa címet.

Senkit nem hagyunk magára!
2026.06.25

Indul az Assisto 65+Integrált Szolgáltatások program Sepsiszentgyörgyön

A nyári szünidőben is használhatók az iskolai sportpályák Sepsiszentgyörgyön
2026.06.25

Az egészséges életmód támogatása érdekében a helyi tanintézményekkel egyeztetve, a vakáció idején is nyitva állnak majd az iskolák udvarán található futó- és sportpályákat, így azokat – az intézmények belső szabályzatát betartva – a nyári szünidő alatt is bárki használhatja.

Gesztus a román közösségnek: Mihai Eminescu-szobrot állítanak Sepsiszentgyörgyön
2026.06.24

Antal Árpád polgármester és Olimpiu Floroian, a PNL Kovászna megyei szervezetének elnöke sajtótájékoztatón jelentették be a projekt elindítását. A kezdeményezés célja a párbeszéd helyreállítása a helyi román közösséggel, amely a 2024-es választások után képviselet nélkül maradt a helyi tanácsban. 

Szombattól lehet csónakázni és a vízibiciklizni az Állomás negyedi tavon
2026.06.23

Ugyancsak hétvégén megnyitja kapuit a városi strand is Sepsiszentgyörgyön

Határozott intézkedések a lakott területeken megjelenő medvék ellen Sepsiszentgyörgyön
2026.06.22

A hétvégén egy medvét eltávolítottak a Farm utcából és medvecsapdát állítottak fel az Oltmező utcában