hu
 
Péntek, 2026. Június 26.

Közönségkedvencek, visszatérő vendégek a 22. Szent György Napokon

2013.02.18

Sepsiszentgyörgy Önkormányzata és a Szent György Napok szervezői partnertalálkozót szerveztek február 14-én, csütörtökön, hogy hálájukat fejezzék ki mindazoknak a támogatóknak, akik négy éven keresztül a városnapok mellé álltak. A találkozón néhány újabb fellépő nevét is bejelentette a csapat, de előtte még az este sztárvendégeként Janicsák Veca adott egy rövid koncertet.

Antal Árpád András polgármester köszönetet mondott azoknak a személyeknek, akik minden évben támogatták a Szent György Napokat, és hozzátette: a szervezőcsapat célja mindig egy kicsivel jobb városnapokat szervezni mint az előző, és egy kevéssel rosszabbat, mint ami következik. Az esemény társszervezőjeként, Édler András György, a Kereskedelmi- és Iparkamara elnöke a helyi értékeink támogatásának fontosságára hívta fel a figyelmet. Az informális találkozó fénypontjaként Janicsák Veca, a 2010-es X-Faktor legjobb női hangja énekelt a meghívottaknak.




Nagy kedvencek, visszatérő vendégek a Szent György Napokon

Grubisics Levente fesztiváligazgató és Dancs Zsolt programigazgató a találkozón néhány újabb produkciót jelentettek be, a program egyébként már 90%-ban elkészült, a fellépők nagy része már leszerződött a városnapokra. A kulturális héten a szimfonikus koncertek, a templomi hangversenyek és a gyerekprogramok mellett közkedvelt színházi darabok is lesznek. Ezek egyike lesz a Huszka Jenő: Lili bárónő című operett-fantáziája, a marosvásárhelyi Béres Attila rendezésében, a Budapesti Operettszínház előadásában. A színdarabban szerepel Szabó Dávid is, az X-Faktor felfedezettje, a főszerepekben Lukács Anita, Vadász Dániel, Szendy Szilvi és Peller Károly is látható. Az előadás április 22-én, hétfőn lesz, jegyeket jövő héttől lehet vásárolni a Városi Kulturális Szervezőirodában.

A hétvégi koncertek egyik legsikeresebbjének ígérkezik a Kiscsillag zenekar koncertje, ők április 27-én, szombaton a B színpadon lépnek fel. Az A színpadon, szintén szombaton, a városnapok visszatérő vendégei, a Zanzibár együttes koncertezik, új tagokkal, kicsit új hangzással, de hatalmas bulit ígérnek a ragonjóknak. A román popzene szerelmeseinek egy igazi csemegével kedveskednek a szervezők, jön Smiley és a zenekara, akik élő nagykoncertet és fergeteges show-t hoznak a szentgyörgyi közönségnek. Smiley szombaton koncertezik, a Zanzibár előtt.


Janicsák Veca, a rajongók kedvence

A Szent György Napok Facebook oldalán elindított közönségszavazáson Janicsák Veca dobogós lett, ez az jelenti, hogy sokan az ő fellépésére lennének kíváncsiak a városnapokon. A partnertalálkozón az is kiderült, hogy Veca nem csak erre a pár napra jött Háromszékre, hanem a Szent György Napok fellépőjeként is. A pénteki nap kétségkívül egyik kiemelkedő koncertje lesz az ő élő, nagyzenekaros koncertje, amelyet Erdélyben még nem láthattak rajongói. Veca most minden erejével az Eurovíziós Dalverseny magyarországi megmérettetéseire koncentrál, az első fordulóban már továbbjutott, reméli, hogy egészen a döntőig eljut. Veca az Új generáció című dalával indul a dalversenyen. A dal saját szerzemény, az eurovíziós zsűri szerint bonyolult dal, Veca szerint viszont sokak kedvence lehet.

 

Információk a fellépőkről megtalálhatóak a www.szentgyorgynapok.ro honlapon.

Senkit nem hagyunk magára!
2026.06.25

Indul az Assisto 65+Integrált Szolgáltatások program Sepsiszentgyörgyön

A nyári szünidőben is használhatók az iskolai sportpályák Sepsiszentgyörgyön
2026.06.25

Az egészséges életmód támogatása érdekében a helyi tanintézményekkel egyeztetve, a vakáció idején is nyitva állnak majd az iskolák udvarán található futó- és sportpályákat, így azokat – az intézmények belső szabályzatát betartva – a nyári szünidő alatt is bárki használhatja.

Gesztus a román közösségnek: Mihai Eminescu-szobrot állítanak Sepsiszentgyörgyön
2026.06.24

Antal Árpád polgármester és Olimpiu Floroian, a PNL Kovászna megyei szervezetének elnöke sajtótájékoztatón jelentették be a projekt elindítását. A kezdeményezés célja a párbeszéd helyreállítása a helyi román közösséggel, amely a 2024-es választások után képviselet nélkül maradt a helyi tanácsban. 

Szombattól lehet csónakázni és a vízibiciklizni az Állomás negyedi tavon
2026.06.23

Ugyancsak hétvégén megnyitja kapuit a városi strand is Sepsiszentgyörgyön

Határozott intézkedések a lakott területeken megjelenő medvék ellen Sepsiszentgyörgyön
2026.06.22

A hétvégén egy medvét eltávolítottak a Farm utcából és medvecsapdát állítottak fel az Oltmező utcában