hu
 
Péntek, 2026. Június 26.

Finn metál és dögös rockcsajok a 22. Szent György Napok színpadán

2013.02.21

A Szent György Napok nem csak a találkozások, hanem a változatos zenei stílusok ünnepe is. A szervezők úgy állítják össze a hétvégi színpadi programokat, hogy minden zenekedvelő megtalálja benne a kedvenc ritmusát. Most a zúzósabb zene képviselőit tesszük górcső alá, belőlük is lesznek bőven a 22. Szent György Napokon. A finn death metál zenétől egészen a csajos rockzenéig terjed a repertoár, de fellép Rudán Joe, és lesz Saint George Rock Night is.
A Saint George Rock Night-al indul a rockesemények sora: rögtön a nyitónapon, április 20-án hördülnek fel először a gitárok és csapnak a húrok közé a rockbandák. Az este sztárvendége a bukaresti Goodbye to Gravity lesz, helyszíne a Godot Café (volt Bunker).

A finn metálzene világhírű

Ha igazi metál zenét akarunk hallgatni, bizony nagyon messzire el kell utaznunk. Köztudottan Skandináviában, ezen belül is Finnországban művelik ezt a műfajt a legjobban, mi sem bizonyítja ezt jobban, mint az, hogy a legtöbb valamire való metál zenekar innen származik. Először történt meg az is, hogy egy közönségszavazatokon alapuló európai dalversenyen, az Euróvízión, egy finn zenekar, a Lordi, a maga meghökkentő megjelenésével és dalával, vitte el az első helyet. Ezt az élvonalat erősíti a 22. Szent György Napokon fellépő, finn Domination Black banda is. A finn metál zenekar 2003-ban alakult Kotkában, Finnországban. Zenei stílusuk a trash, a heavy és a black metál felé mutat, olyan hasonló zenekarok befolyásolják őket, mint a Metallica, a Judas Priest vagy a Slayer. A Domination Black olyan bandákkal is játszott már együtt, mint a Nightwish, a Stratovarius, Him, a Sonata Arctica, a Children of Bodom, az Amorphys vagy az Apocalyptica. A népszerű zenekar slágere, az Evilizer, 2012-ben jelent meg, és rögtön a finn toplisták kedvence lett. A Cold Touch még mindig ott szól számos metálkedvelő fiatal fülében, azonban a zenekar már új dalokon és új albumon is dolgozik. A Szent György Napok történelmében először lép színpadra igazi metál zenekar, április 26-án, pénteken a B színpadon.

Igényes magyar rock

Van néhány olyan magyar rockzenekar, amelyek örökre beírták magukat a zenetörténelembe. Rudán Joe például 50 évet tölt idén, és három rockzenekar markáns alakja, amelyek egyenként mind maradandót alkottak. Rudán zenélt a Pokolgéppel, a P.Mobillal és a Mobilmániával is, és ne felejtsük el, hogy saját zenekart is létrehozott, Coda néven. Ma már többnyire egyedül aratja a babérokat, a Szent György Napokra április 26-án, pénteken a B színpadon, a finn Domination Black előtt lép fel.
A felsorolásból nem maradhat ki a Scorpions Tribute Band sem, akik azon két coverzenekar közé tartoznak, akiket az „apjuk” is elismer és támogat. A zenekar a kezdetektől fogva azt a célt helyezte maga elé, hogy a lehető leghitelesebben adja vissza a nagyérdeműnek a Scorpions-érzést: eredeti megjelenéssel, eredeti hangszereken és a lehető legjobb hangzásban. A rockpalettát ők nyitják a városnapokon, pénteken, 17 órától az A színpadon.

Slágerek, csajok, rock’n’roll

Önmagában exkluzív élményt ígér, ha négy lány játszik a színpadon, a Cherry Bomb azonban jóval több egy átlagos csajzenekarnál. Teljesen mindegy, hogy megapopslágereket vagy rock himnuszokat dolgoznak fel, ahogy a deszkákra lépnek, garantált a pikánsan sikkes rock’n’roll buli. Műsorukban megtalálhatóak a slágerlistákat vezető popelőadók számai és a legnagyobb rockzenekarok dalai, persze mindegyik „cherrybombosítva“. Legyen szó Pink vagy Christina Aguilera, esetleg Britney Spears számáról, a lányok dögös rock nótákká alakítják azokat, de olyan nagyöregektől sem ijednek meg, mint a Judas Priest, Danko Jones, a Mötley Crue, az Audioslave vagy az Extreme. A csajbanda zárja a rockeseményeket a Szent György Napokon, április 28-án, vasárnap a B színpadon.
 

Még több információ a zenekarokról a www.szentgyorgynapok.ro honlapon.

Senkit nem hagyunk magára!
2026.06.25

Indul az Assisto 65+Integrált Szolgáltatások program Sepsiszentgyörgyön

A nyári szünidőben is használhatók az iskolai sportpályák Sepsiszentgyörgyön
2026.06.25

Az egészséges életmód támogatása érdekében a helyi tanintézményekkel egyeztetve, a vakáció idején is nyitva állnak majd az iskolák udvarán található futó- és sportpályákat, így azokat – az intézmények belső szabályzatát betartva – a nyári szünidő alatt is bárki használhatja.

Gesztus a román közösségnek: Mihai Eminescu-szobrot állítanak Sepsiszentgyörgyön
2026.06.24

Antal Árpád polgármester és Olimpiu Floroian, a PNL Kovászna megyei szervezetének elnöke sajtótájékoztatón jelentették be a projekt elindítását. A kezdeményezés célja a párbeszéd helyreállítása a helyi román közösséggel, amely a 2024-es választások után képviselet nélkül maradt a helyi tanácsban. 

Szombattól lehet csónakázni és a vízibiciklizni az Állomás negyedi tavon
2026.06.23

Ugyancsak hétvégén megnyitja kapuit a városi strand is Sepsiszentgyörgyön

Határozott intézkedések a lakott területeken megjelenő medvék ellen Sepsiszentgyörgyön
2026.06.22

A hétvégén egy medvét eltávolítottak a Farm utcából és medvecsapdát állítottak fel az Oltmező utcában