hu
 
Péntek, 2026. Június 26.

Lezárult az internetes szavazás

2013.02.22

Mint ahogy tavaly, idén is az új munkahelyek teremtése lenne első számú tennivaló a sepsiszentgyörgyiek véleménye szerint. Ez derült ki a megyeszékhely önkormányzata által kezdeményezett második internetes véleménynyilvánítás során.

A városháza honlapjának magyar nyelvű változatán közel ezer szavazat érkezett arra, hogy a tizenhárom városfejlesztési terület közül a városvezetésnek mivel kellene leginkább foglalkoznia, a 2013-as költségvetésből mire kellene a legnagyobb összeget fordítania. Három területet lehetett bejelölni, ebben az évben a városlakók szerint a legfontosabb a munkahelyek teremtése lenne, összesen 578-an (23,75%) választották ezt az opciót. Erős a városban élő fiatalok jelenléte, ugyanis második helyen végzett az ifjúsági és sporttevékenységek támogatásának kérelme, majdnem háromszáz szavazat érkezett erre. A véleményezők nem fordítanának sok pénzt a közvilágításra és a közszállításra sem. A román szavazatok is azt mutatják, hogy a munkahelyteremtés volna a legfontosabb a város számára, ezt követi az oktatás fejlesztése, illetve az ifjúsági és sporttevékenységek támogatása.

Sztakics Éva, Sepsiszentgyörgy alpolgármestere elmondta: a munkahelyteremtést az önkormányzat csak indirekt módon tudja befolyásolni, a Szépmezőre tervezett ipari park megépülésével a városvezetés reméli, hogy több száz munkahely lesz majd a megyeszékhelyen.

– Logikusnak tartom, hogy az ifjúsági és sporttevékenységek támogatása második helyen végzett, hiszen az emberek tudják, hogy a fiatalokban van a jövő. Az egészséges élethez elengedhetetlen a sport, az elmúlt években több városi iskola sportpályáját újítottuk fel, ezek működését kell még megszerveznünk. Sugásfürdőn is népszerűek a sípályák, és a Borvíz útja program révén sikerült megnyitnunk a szabadidőközpontot – sorolta Sztakics.

A szentgyörgyiek az infrastrukturális fejlesztéseket is fontosnak tartják, nagyon sok nyertes pályázata van a városnak, a felfordulás persze bosszúsággal jár, de másképp nem lehet az utcákat felújítani.

– A kultúra szintén sok szavazatot kapott, ez megerősít minket abban, hogy nem fölöslegesen tartjuk fenn, támogatjuk intézményeinket, hiszen ebben erősek vagyunk, és ez továbbra is fontos számunkra – mondta az alpolgármester. Sztakics Éva szerint a közszállítás vélhetőleg azért szerepel a lista végén, mivel kisváros, kevesen utaznak, de itt is történtek fejlesztések, modernebb buszokkal lehet közlekedni. A közvilágítást is korszerűsítették, szerződéskötés előtt áll az energiaparkos pályázat, amely az ország első önkormányzati tulajdonú napelemparkja lesz.

Senkit nem hagyunk magára!
2026.06.25

Indul az Assisto 65+Integrált Szolgáltatások program Sepsiszentgyörgyön

A nyári szünidőben is használhatók az iskolai sportpályák Sepsiszentgyörgyön
2026.06.25

Az egészséges életmód támogatása érdekében a helyi tanintézményekkel egyeztetve, a vakáció idején is nyitva állnak majd az iskolák udvarán található futó- és sportpályákat, így azokat – az intézmények belső szabályzatát betartva – a nyári szünidő alatt is bárki használhatja.

Gesztus a román közösségnek: Mihai Eminescu-szobrot állítanak Sepsiszentgyörgyön
2026.06.24

Antal Árpád polgármester és Olimpiu Floroian, a PNL Kovászna megyei szervezetének elnöke sajtótájékoztatón jelentették be a projekt elindítását. A kezdeményezés célja a párbeszéd helyreállítása a helyi román közösséggel, amely a 2024-es választások után képviselet nélkül maradt a helyi tanácsban. 

Szombattól lehet csónakázni és a vízibiciklizni az Állomás negyedi tavon
2026.06.23

Ugyancsak hétvégén megnyitja kapuit a városi strand is Sepsiszentgyörgyön

Határozott intézkedések a lakott területeken megjelenő medvék ellen Sepsiszentgyörgyön
2026.06.22

A hétvégén egy medvét eltávolítottak a Farm utcából és medvecsapdát állítottak fel az Oltmező utcában