hu
 
Péntek, 2026. Június 26.

A Mikes a város legzöldebb iskolája

2013.02.26

Közel 20 tonna újrahasznosítható hulladékot sikerült begyűjteni három iskolából a sepsiszentgyörgyi önkormányzat és a Tega Rt. köztisztasági vállalat közös akcióján. Az Újrahasznosítás osztálya névvel indított iskolai szelektív hulladékgyűjtő verseny utolsó állomásán, a Mikes Kelemen Elméleti Líceumban február 22-én a diákok több mint 9 tonna különválogatott csomagolóanyagot adtak le. Ez három áruszállító konténernyi papírt jelent és három szemetesautónyi pillepalack, fém és üveg rakományt.
Az Újrahasznosítás osztálya címért és az ezzel járó főnyereményért, egy zebrapinty párért, harminckilenc osztály szállt harcba. A verseny győztese, a IV. D. osztály 1316 kilogramm újrahasznosítható hulladékot gyűjtött össze. A második díjat, a környezettudatosság jegyében összeállított ajándékcsomagot a II. A. osztályközössége érdemelte ki 1268 kilogramm öko szeméttel.

A környezettudatos magatartásmódot népszerűsítő versenyt a város három legnagyobb iskolájában hirdették meg a szervezők: a Székely Mikó Kollégiumban, a Mihai Viteazul Főgimnáziumban, valamint a Mikes Kelemen Elméleti Líceumban díjazták az Újrahasznosítás osztályát. A három hulladékgyűjtő napon átvett, közel 20 tonnányi csomagolóanyag a Sepsiszentgyörgyön egy hónap alatt különválogatott és leadott szemét 40 százalékát teszi ki. Ha pedig azt vesszük figyelembe, hogy egy tonna papír újrahasznosításával 17 fát mentünk meg a kivágástól, akkor elmondhatjuk, hogy a sepsiszentgyörgyi iskolák legalább 250 fa életét mentették meg.

Az iskolai szelektív hulladékgyűjtő vetélkedők az Újrahasznosítás városa címért zajló verseny kapcsán kerültek megszervezésre, amely február 28-án zárul. A címért és a nyereményért – egy 15 ezer euró értékben felszerelt környezetbarát kirándulóhelyért – húsz település szállt versenybe. Az Ecorom Rt. által indított verseny célja minél több újrahasznosítható csomagolóanyagot begyűjteni. Így a legkörnyezettudatosabbnak bizonyuló település – ahol a legnagyobb az egy főre eső begyűjtött hulladékmennyiség – elviszi a főnyereményt és az Újrahasznosítás városa címet.

Az iskolai verseny során kiosztott, a környezettudatosság gondolatának jegyében összeállított nyereményeket a Korall Kisállat-kereskedés, a Cyclamen virágszalon, a Júlia virágbolt, a Nefelejcs virágüzlet, az Ecorom Rt., Tega Rt., valamint Sepsiszentgyörgy Polgármesteri Hivatala biztosítják. A kampány médiapartnere a Friss Fm.


Az Újrahasznosítás osztálya, IV. D., Mikes Kelemen Líceum - fotó: Henning János

Senkit nem hagyunk magára!
2026.06.25

Indul az Assisto 65+Integrált Szolgáltatások program Sepsiszentgyörgyön

A nyári szünidőben is használhatók az iskolai sportpályák Sepsiszentgyörgyön
2026.06.25

Az egészséges életmód támogatása érdekében a helyi tanintézményekkel egyeztetve, a vakáció idején is nyitva állnak majd az iskolák udvarán található futó- és sportpályákat, így azokat – az intézmények belső szabályzatát betartva – a nyári szünidő alatt is bárki használhatja.

Gesztus a román közösségnek: Mihai Eminescu-szobrot állítanak Sepsiszentgyörgyön
2026.06.24

Antal Árpád polgármester és Olimpiu Floroian, a PNL Kovászna megyei szervezetének elnöke sajtótájékoztatón jelentették be a projekt elindítását. A kezdeményezés célja a párbeszéd helyreállítása a helyi román közösséggel, amely a 2024-es választások után képviselet nélkül maradt a helyi tanácsban. 

Szombattól lehet csónakázni és a vízibiciklizni az Állomás negyedi tavon
2026.06.23

Ugyancsak hétvégén megnyitja kapuit a városi strand is Sepsiszentgyörgyön

Határozott intézkedések a lakott területeken megjelenő medvék ellen Sepsiszentgyörgyön
2026.06.22

A hétvégén egy medvét eltávolítottak a Farm utcából és medvecsapdát állítottak fel az Oltmező utcában