hu
 
Péntek, 2026. Június 26.

Hangsúly az infrastruktúrán

2013.06.28

Tegnap délelőtt Antal Árpád polgármester sajtótájékoztatón számolt be második mandátumának első évi megvalósításairól. Az elmúlt egy esztendő is az infrastrukturális fejlesztésekről, illetve a közösség­építő rendezvények szervezéséről szólt. Szó esett a parkolási rendszer teljes átszervezéséről is.

– Folytattuk a munkát, amelyet az első mandátum alatt elkezdtünk, azaz a város infrastrukturális beruházásait, illetve a közösségformáló rendezvények szervezését, figyelve ezek egyensúlyára – közölte a városvezető.

A beszámoló összesen 45 konkrét megvalósítást tartalmazott: felújították a Budai Nagy Antal, a Romulus Cioflec utcát, a Vasile Goldiș, a Grigore Bălan utak járdáját, itt a közvilágítást is korszerűsítették, ugyanúgy, mint a Nicolae Iorga utcában. Az 1918. December 1. utca járdáját és közvilágítását is teljesen modernizálták. A Tavasz, a Daczó, a Kőrösi Csoma Sándor, Palló, Tulipán utcák is megújultak, a Templom utcában még a járdákat kell befejezni.

– Szinte minden rendezett utcában tapasztaltuk, hogy miután a munkagépek kivonultak a területről, a lakók elkezdték csinosítani portájukat, lefestették a házak homlokzatait, kapuit – számolt be a felújítások pozitív hatásáról az elöljáró. Befejezésre vár a Berde Áron-iskola sportterme, megújult a Puskás Tivadar Szakközépiskola sportpályája is, mint ahogy a Mikes Kelemen Elméleti Líceum és a Plugor Sándor Művészeti Líceum udvara is. A Mikes Kelemen utcai egyik szociális tömbházat is átadták, most következik a második épület befejezése. A Cigaretta utcai felújított ingatlanban fiatal szakembereknek adtak lakásokat, elkészült az ’56-os emlékpark is. Sugásfürdőn kész van a mofetta, a kezelőközpont, jelenleg is dolgoznak a telepen, jövő nyáron tervezik átadni az ingatlanokat, várhatóan ekkor dől el a várost a fürdőhellyel összekötő út sorsa is, amely megyei útként szerepel és tervezik ennek átvételét, ennek javítása érdekében.

– Jövő hónap folyamán közmeghallatásra bocsátjuk a parkolási szolgáltatás koncessziójának kérdését. Egy cégre bíznánk ezt a feladatot, hiszen fel szeretnénk szabadítani a helyi rendőröket. Jelen pillanatban az állomány mintegy harminc százalékának ellenőrzésekkel kell foglalkoznia – közölte Antal Árpád.

Az önkormányzat egy sokkal szigorúbb rendszert szeretne bevezetni ezen a téren, csak olyan cég pályázhat, amely tudja biztosítani, hogy SMS-sel is lehessen parkolási díjat fizetni. A lakónegyedekben is szabályozzák a parkolást: ezután is lehet helyet vásárolni, de lehetőség lesz majd olcsóbb a szabad parkolási rendszerben bérletet váltani, itt nem lesz egy fenntartott hely, hanem, ahol lesz üres terület, oda lehet megállni. A forgalmasabb városrészeken a tervek szerint 800–900 parkolóhelyet fognak kialakítani, amelyekért szintén fizetni kell. Jelenleg évente 160 ezer lejes bevétele van a városnak a parkolási díjakból, az új rendszer bevezetése után várhatóan az összeg eléri a 400 ezer lejt.

Tudomány és kikapcsolódás egy helyen: mi várható az egykori dohánygyárban épülő új tudományos központban?
2026.06.26

Sepsiszentgyörgy egy újabb mérföldkőhöz érkezett, hiszen az egykori dohánygyár hat, használaton kívüli és leromlott állapotú ipari műemléképülete a közeljövőben oktatási és tudományos központnak ad majd otthont.

Senkit nem hagyunk magára!
2026.06.25

Indul az Assisto 65+Integrált Szolgáltatások program Sepsiszentgyörgyön

A nyári szünidőben is használhatók az iskolai sportpályák Sepsiszentgyörgyön
2026.06.25

Az egészséges életmód támogatása érdekében a helyi tanintézményekkel egyeztetve, a vakáció idején is nyitva állnak majd az iskolák udvarán található futó- és sportpályákat, így azokat – az intézmények belső szabályzatát betartva – a nyári szünidő alatt is bárki használhatja.

Gesztus a román közösségnek: Mihai Eminescu-szobrot állítanak Sepsiszentgyörgyön
2026.06.24

Antal Árpád polgármester és Olimpiu Floroian, a PNL Kovászna megyei szervezetének elnöke sajtótájékoztatón jelentették be a projekt elindítását. A kezdeményezés célja a párbeszéd helyreállítása a helyi román közösséggel, amely a 2024-es választások után képviselet nélkül maradt a helyi tanácsban. 

Szombattól lehet csónakázni és a vízibiciklizni az Állomás negyedi tavon
2026.06.23

Ugyancsak hétvégén megnyitja kapuit a városi strand is Sepsiszentgyörgyön