hu
 
Péntek, 2026. Június 26.

Átadták a hajléktalanszállót

2013.06.28

Tegnap nyitotta meg kapuit a Csíki negyedi, Sing Sing néven ismert szociális otthonban a hajléktalanok számára kialakított menedékhely. A Máltai Szeretetszolgálat által működtetett kétszintes hajléktalanszállón összesen hatvan nőt és ugyanennyi férfit tudnak éjszakára befogadni. Idővel itt majd csak a nőkről tudnak gondoskodni, a férfiak számára más helyet keresnek.

– Az elmúlt években kidolgoztuk Sepsiszentgyörgy szociális stratégiáját, ennek az egyik alappillére, hogy a szociális szolgáltatások jelentős részét át szeretnénk adni civil szervezeteknek. Meggyőződésünk, hogy a városban működő szervezetek hatékonyabban el tudják látni ezeket a fontos feladatokat – jelentette ki a helyszínen Antal Árpád polgármester.

Ez az első lépés, amikor egy civil szervezet vett át az önkormányzattól egy szociális szolgáltatást, ezt a következő években bővíteni kívánják, és el szeretnék érni, hogy idővel minden tevékenység átkerüljön a szervezetekhez, egyházakhoz. Tischler Ferenc alpolgármester egy éve irányítja az önkormányzat szociális ügyeit. Elmondta, hogy nagyon szigorúan fognak eljárni minden esetben.

– A kétszintes rész be van kamerázva, a biztonság nagyon fontos. Emberközpontú szolgáltatást kívánunk létrehozni, célunk, hogy ne csak éjszakai szállás legyen, az integrációra is hangsúlyt fektetünk, ebben a legjobb partnerek az egyházak, illetve azok a civil szervezetek, amelyek azért jöttek létre, hogy az ilyen esetekkel foglalkozzanak – közölte az alpolgármester. Az év eleji licitet a Máltai Segélyszolgálat nyerte el.

Szondáztatni fogják a belépőket, az ittas embereket nem engedik be, akik belépnek, az első dolguk az lesz, hogy lezuhanyoznak, egy szociális munkás felméri őket, orvosi vizsgálaton fognak átesni, pszichológus is elbeszélget velük. Este 7 és 9 óra között lehet bejelentkezni a menhelyre, reggel 8 órakor pedig el kell hagyni az épületet. A romániai Máltai Segélyszolgálat három intézményt működtet az országban, a szentgyörgyi hajléktalanszálló a negyedik lesz a sorban. Az önkormányzat célja a szociális otthon felszámolása, ennek kiürítése 55 százalékban már megtörtént, még 43 család tartózkodik az ingatlanban.

Tudomány és kikapcsolódás egy helyen: mi várható az egykori dohánygyárban épülő új tudományos központban?
2026.06.26

Sepsiszentgyörgy egy újabb mérföldkőhöz érkezett, hiszen az egykori dohánygyár hat, használaton kívüli és leromlott állapotú ipari műemléképülete a közeljövőben oktatási és tudományos központnak ad majd otthont.

Senkit nem hagyunk magára!
2026.06.25

Indul az Assisto 65+Integrált Szolgáltatások program Sepsiszentgyörgyön

A nyári szünidőben is használhatók az iskolai sportpályák Sepsiszentgyörgyön
2026.06.25

Az egészséges életmód támogatása érdekében a helyi tanintézményekkel egyeztetve, a vakáció idején is nyitva állnak majd az iskolák udvarán található futó- és sportpályákat, így azokat – az intézmények belső szabályzatát betartva – a nyári szünidő alatt is bárki használhatja.

Gesztus a román közösségnek: Mihai Eminescu-szobrot állítanak Sepsiszentgyörgyön
2026.06.24

Antal Árpád polgármester és Olimpiu Floroian, a PNL Kovászna megyei szervezetének elnöke sajtótájékoztatón jelentették be a projekt elindítását. A kezdeményezés célja a párbeszéd helyreállítása a helyi román közösséggel, amely a 2024-es választások után képviselet nélkül maradt a helyi tanácsban. 

Szombattól lehet csónakázni és a vízibiciklizni az Állomás negyedi tavon
2026.06.23

Ugyancsak hétvégén megnyitja kapuit a városi strand is Sepsiszentgyörgyön