hu
 
Péntek, 2026. Június 26.

szÉpítkezz velünk! közösségi kampány

2013.07.25

Fotópályázat, élő szobrok, vaktérkép

Otthonunkban, ha valami elromlik, megjavítjuk, ha valami régi, felújítjuk – hirdeti a sepsiszentgyörgyi Városimázs Iroda legújabb közösségi kampánya, amely türelemre és egy kis játékra hívja a városlakókat, így próbálva meg segítséget nyújtani ahhoz, hogy a korszerűsítési munkálatok miatt felfordult településen jól érezzék magukat az emberek.

A július 30. és augusztus 20. között zajló program részleteiről Antal Árpád, Sepsiszentgyörgy polgármestere és Barta Mónika, a Városimázs Iroda munkatársa beszélt.

Azért vagyunk rákényszerítve, hogy párhuzamosan nagyon sok helyszínen dolgozzunk a városban, mert sok nyertes uniós pályázatunk van, és ezeket 2015. július 31-ig le kell zárnunk – közölte a városvezető. Ugyanis, ha az említett időpontig nem számolnak el a pályázatokkal, a pénz elvesz. A polgármester szerint sajnos a román közbeszerzési eljárás bürokratikussága miatt a pályázat leadásától a szerződés aláírásáig három–négy év is eltelik, ezért a kivitelezésre elég rövid idő áll rendelkezésre.

Két év alatt sok utca teljesen megújul, a polgármester szeretné, ha a sepsiszentgyörgyiek partnerként viszonyulnának ehhez a folyamathoz, az önkormányzat pedig maximális empátiával közelít a városlakókhoz, hogy könnyebben viseljék a kellemetlenségeket.

– Ha ki akarunk cserélni 40–50 éves csöveket, akkor fel kell törni az aszfaltot, ki kell szedni a földet, ami nagyon sok kényelmetlenséggel jár. Városunk területén a ’70-es években lefektetett azbeszt vezetékekben folyik az ivóvíz, ezeket pályázati pénzekből most ki fogjuk cserélni, ez hosszú távon nem csak a vízveszteséget oldja meg, hanem a minőségi ivó-vízszolgáltatást is biztosítani tudjuk a lakóknak – mondta Antal.

A következő egy év lesz a legnehezebb, hiszen ezen időszak alatt kell feltúrni az utcákat, a következő esztendőben már a befejezés, aszfaltozás következik. Barta Mónika kifejtette: ettől a kampánytól nem fog senki kevésbé döcögni autójával az utcákon, a cél az, hogy egy kis játékossággal, derűvel társítva próbálják meg átvészelni ezt a periódust.

A program során két témában is hirdet fotóversenyt az önkormányzat: az Élő szoborpark versenyén a munkálatok helyszíneinek szobrait kell lencsevégre kapni, a Munkálatok egy más perspektívából elnevezésű fotópályázatnál a kihívás pedig egy szokatlan nézőpont kiválasztásában rejlik, amely által a munkálatok egy különleges pillanatát kell megörökíteni.

A legjobb fényképeket beküldők nyereménycsomagot vehetnek majd át, de jutalmazzák azokat is, akik a munkálatok helyszínein osztogatott szórólapok vaktérképein helyesen jelölnek be öt olyan helyszínt, ahol jelen pillanatban munkálatok, javítások zajlanak, vagy ahol az elmúlt egy évben fejezték be azokat.

A kitöltött térképet, illetve az elkészült fotókat személyesen a Városimázs Irodába, (1918. December 1. utca, 6. szám), illetve a varosimazs@sepsi.ro e-mail címre kell eljuttatni  augusztus 20-ig.


Tudomány és kikapcsolódás egy helyen: mi várható az egykori dohánygyárban épülő új tudományos központban?
2026.06.26

Sepsiszentgyörgy egy újabb mérföldkőhöz érkezett, hiszen az egykori dohánygyár hat, használaton kívüli és leromlott állapotú ipari műemléképülete a közeljövőben oktatási és tudományos központnak ad majd otthont.

Senkit nem hagyunk magára!
2026.06.25

Indul az Assisto 65+Integrált Szolgáltatások program Sepsiszentgyörgyön

A nyári szünidőben is használhatók az iskolai sportpályák Sepsiszentgyörgyön
2026.06.25

Az egészséges életmód támogatása érdekében a helyi tanintézményekkel egyeztetve, a vakáció idején is nyitva állnak majd az iskolák udvarán található futó- és sportpályákat, így azokat – az intézmények belső szabályzatát betartva – a nyári szünidő alatt is bárki használhatja.

Gesztus a román közösségnek: Mihai Eminescu-szobrot állítanak Sepsiszentgyörgyön
2026.06.24

Antal Árpád polgármester és Olimpiu Floroian, a PNL Kovászna megyei szervezetének elnöke sajtótájékoztatón jelentették be a projekt elindítását. A kezdeményezés célja a párbeszéd helyreállítása a helyi román közösséggel, amely a 2024-es választások után képviselet nélkül maradt a helyi tanácsban. 

Szombattól lehet csónakázni és a vízibiciklizni az Állomás negyedi tavon
2026.06.23

Ugyancsak hétvégén megnyitja kapuit a városi strand is Sepsiszentgyörgyön