hu
 
Péntek, 2026. Június 26.

Csokifesztivál lesz Sepsiszentgyörgyön

2013.08.26

Első alkalommal szerveznek csokifesztivált Sepsiszentgyörgyön szeptember 27. és 29. között. A Chocofest elnevezésű rendezvény Édes Székelyföld mottóval indul útjára, szervezői a Kovászna Megyei Kereskedelmi és Iparkamara, Sepsiszentgyörgy Polgármesteri Hivatala és Kovászna Megye Tanácsa. Antal Árpád András, megyeszékhelyi polgármester, Tamás Sándor, megyei elnök és Edler András György kamara-elnök a Chocofest – Édes Székelyföld részleteiről számoltak be hétfőn, sajtótájékoztató keretében.

Csokiból készülő Csipike-figura, házicsokikészítő-verseny, csokiból kisüthető otthoni receptek, csokoládépapír tervező rajzverseny, valamint csokitörténeti kiállítás is várja majd az érdeklődőket a Székely Nemzeti Múzeum kertjébe. A Chocofest igazi családi rendezvények ígérkezik, hiszen a programok nem csak a kicsiknek lehetnek vonzóak, hanem a felnőttek sem állhatnak ellen neki, hiszen a csokit mindenki szereti – vallotta be Tamás Sándor, Kovászna Megye Tanácsának elnöke. „Egy éve új időszámítás kezdődött az iparkamara életében, a jó együttműködésnek köszönhetően évente legalább egy közös rendezvénnyel készülünk” – mondta Tamás Sándor. „Ez a rendezvény egész Székelyföldet megszólítja. Erdélyre általánosan jellemző, Székelyföldre pedig különösen igaz, hogy a világ távoli szegleteiből érkező irányzatokat, dolgokat, sőt, akár gasztronómiai különlegességeket nyílt érdeklődéssel fogadjuk, aztán kicsit saját szájunk íze szerint átszabva befogadjuk” – hangsúlyozta a megyei tanácselnök. „Ez alól nem képezhetett kivételt a csokoládé sem: a székelyes házicsoki olyasmi, amit e vidék legtöbb konyhájában legalább egyszer már készítettek, és bátran állíthatjuk, hogy a csokoládét mindenki szereti” – szögezte le Tamás Sándor.


Antal Árpád András, Tamás Sándor és Edler András György bejelentették,
hogy Sepsiszentrgyörgyön szervezik meg az első romániai csokoládéfesztivál

Antal Árpád András, Sepsiszentgyörgy polgármestere bevallotta: régiómarketing stratégia része ez a fesztivál. „Számomra akkor is édes Székelyföld, amikor keserű csokoládét eszem” – mondta a polgármester. Szerinte fontos üzenetet hordoz ez a rendezvény is, és itt, Székelyföldön mindennek van nemzetpolitikai vetülete, hangsúlyozta. „A három intézmény közösen szeretné bemutatni Székelyföldnek ezt az arcát is, hiszen nagyon sokan ebben a vidékben csak a rosszat látják, vagy csak azt akarják látni. Ha ők idejönnek édes csokit enni, és még így is keserű lesz, akkor magukra vessenek” – zárta gondolatát Antal Árpád.


Édler András kamara-elnök a szerencsi csokifesztiválról hazatérve, ötletekkel felvértezve beszélt a rendezvény részleteiről. A Chocofest elsősorban a gyerekeket célozza meg, ezért készül nekik 250 kilógramm csokiból Csipike-mesefigura, amit egy helyi művész farag ki. „A kereskedelem egy új részét szólítjuk meg, azokat a csokigyártókat és forgalmazókat, akik ezzel az édességgel dolgoznak nap mint nap. Nem mellesleg, a csokoládénak tömegmozgató hatása van, és pozitív üzenete” – mutatott rá Edler.


A rendezvény honlapja, a www.chocofest.ro már elérhető, itt találhatóak információk a kiállítók számára is, valamint itt eszközölhető interaktív helyfoglalás is. A kézművesekre is számítanak, nekik kedvezmény jár. A helyek száma korlátozott, kevéssel több mint ötven kiállítóhely áll rendelkezésre, valamint, előzetes egyeztetés után, beépíthető helyet is lehet bérelni a gyártóknak, csokigyáraknak.


A program színesnek ígérkezik: lesz csokiszobrászat, csokipapír tervezés kicsiknek, amelyekből a legjobb száz munkát kiállítják, valamint a Facebook közösségi oldalon hamarosan indul a csokikészítmények versenye, ahonnan a legtöbbet kedvelt tíz recept helyben is elkészül. Mindezeken kívül lesz házicsokikészítő-verseny is, valamint megtekinthető lesz a csokoládétörténeti kiállítás is, amely Szerencsről, a csokimúzeumból érkezik a múzeumkertbe.

Tudomány és kikapcsolódás egy helyen: mi várható az egykori dohánygyárban épülő új tudományos központban?
2026.06.26

Sepsiszentgyörgy egy újabb mérföldkőhöz érkezett, hiszen az egykori dohánygyár hat, használaton kívüli és leromlott állapotú ipari műemléképülete a közeljövőben oktatási és tudományos központnak ad majd otthont.

Senkit nem hagyunk magára!
2026.06.25

Indul az Assisto 65+Integrált Szolgáltatások program Sepsiszentgyörgyön

A nyári szünidőben is használhatók az iskolai sportpályák Sepsiszentgyörgyön
2026.06.25

Az egészséges életmód támogatása érdekében a helyi tanintézményekkel egyeztetve, a vakáció idején is nyitva állnak majd az iskolák udvarán található futó- és sportpályákat, így azokat – az intézmények belső szabályzatát betartva – a nyári szünidő alatt is bárki használhatja.

Gesztus a román közösségnek: Mihai Eminescu-szobrot állítanak Sepsiszentgyörgyön
2026.06.24

Antal Árpád polgármester és Olimpiu Floroian, a PNL Kovászna megyei szervezetének elnöke sajtótájékoztatón jelentették be a projekt elindítását. A kezdeményezés célja a párbeszéd helyreállítása a helyi román közösséggel, amely a 2024-es választások után képviselet nélkül maradt a helyi tanácsban. 

Szombattól lehet csónakázni és a vízibiciklizni az Állomás negyedi tavon
2026.06.23

Ugyancsak hétvégén megnyitja kapuit a városi strand is Sepsiszentgyörgyön