hu
 
Péntek, 2026. Június 26.

Katasztrófavédelmi gyakorlat Sepsiszentgyörgyön

2013.10.08

Szükségállapotra készülnek

Városszerte megszólalnak a szirénák október 9-én és10-én a légvédelmi riasztók műszaki vizsgálata következtében. Pánikra semmi ok, hiszen csupán a rendszer üzemképességét tesztelik.

Október 17-én, csütörtökön 9 és 12 óra között polgári védelmi gyakorlatra kerül sor, melynek keretében a belvárosban, a Székely Mikó Kollégiumban, a Constantin Brâncuşi Szakképző Líceumban, valamint a Mikes Kelemen Elméleti Líceumban földrengés  következtében kialakult vészhelyzetet szimulálnak – tájékoztatja a városlakókat Sepsiszentgyörgy Polgármesteri Hivatala. A gyakorlat idejére az illetékes hatóságok a belvárost kiürítik, csendőrök és helyi rendőrök irányítják ki az embereket a veszélyeztetett háromszögből. A gyakorlat révén a lakosság megismerheti a riasztási folyamat menetét, így egy esetleges vészhelyzetben felismeri majd a katasztrófariasztásokat és ismeri a teendőit.

A vélt katasztrófa során a Székely Mikó Kollégium épülete megsérül, gyerekek rekednek bent a emeleteken, akiknek a polgári védelem és a vöröskereszt mentősei nyújtanak segítséget. A hatóságok munkáját segíti majd a hat főből álló, helyben megszervezett iskolai mentőcsoport. A készenléti felügyelőség egységei felfújható mentőpárnát helyeznek el a magassági mentés szimulálására, ezzel párhuzamosan pedig tűzoltási gyakorlatot tartanak az iskola új sportcsarnoka mellett.

A forgatókönyv szerint hasonló csapás éri a Brâncuşi-iskolát is. Itt létrás autóval történik majd a mentés. A Mikes Kelemen Elméleti Líceumban csak kisebb sérüléseket szenved az épület, a diákok a sportpályára vonulnak ki. A vélt sérülteket elsősegélysátorhoz viszik a Máltai Segélyszolgálat, valamint a mentőszolgálat egységei.

A polgári védelmi gyakorlat következtében közúti forgalomkorlátozásra lehet számítani: délelőtt 9 óra és déli 12 óra között a Gróf Mikó Imre utcában, Szabadság tér színház előtti szakaszán, a 1918. December 1. utca elején, a Szent György térig is lezárják a forgalmat.

A szervezők felkérik a lakosságot, hogy kapcsolódjon be a polgári védelmi gyakorlatba és kövesse a rendfenntartó szervek utasításait.


Archív fotó: Palkó István-Zsolt
 

Tudomány és kikapcsolódás egy helyen: mi várható az egykori dohánygyárban épülő új tudományos központban?
2026.06.26

Sepsiszentgyörgy egy újabb mérföldkőhöz érkezett, hiszen az egykori dohánygyár hat, használaton kívüli és leromlott állapotú ipari műemléképülete a közeljövőben oktatási és tudományos központnak ad majd otthont.

Senkit nem hagyunk magára!
2026.06.25

Indul az Assisto 65+Integrált Szolgáltatások program Sepsiszentgyörgyön

A nyári szünidőben is használhatók az iskolai sportpályák Sepsiszentgyörgyön
2026.06.25

Az egészséges életmód támogatása érdekében a helyi tanintézményekkel egyeztetve, a vakáció idején is nyitva állnak majd az iskolák udvarán található futó- és sportpályákat, így azokat – az intézmények belső szabályzatát betartva – a nyári szünidő alatt is bárki használhatja.

Gesztus a román közösségnek: Mihai Eminescu-szobrot állítanak Sepsiszentgyörgyön
2026.06.24

Antal Árpád polgármester és Olimpiu Floroian, a PNL Kovászna megyei szervezetének elnöke sajtótájékoztatón jelentették be a projekt elindítását. A kezdeményezés célja a párbeszéd helyreállítása a helyi román közösséggel, amely a 2024-es választások után képviselet nélkül maradt a helyi tanácsban. 

Szombattól lehet csónakázni és a vízibiciklizni az Állomás negyedi tavon
2026.06.23

Ugyancsak hétvégén megnyitja kapuit a városi strand is Sepsiszentgyörgyön