hu
 
Péntek, 2026. Június 26.

1956-os megemlékezések Sepsiszentgyörgyön

2013.10.18

Október 22-én, kedden 18 órakor kezdődik az Ilyen nagy dolog a Szabadság? című ünnepi műsor, amelyet a Balassi Intézet – Magyarország Kulturális Központja szervez. Közreműködik a Pro Musica Kamarakórus, Szőcs Botond zongoraművész, Kicsid Gizella és Kolcsár József, a Tamási Áron Színház színművészei, helyszín a Bod Péter Megyei Könyvtár.

Október 23-án, szerdán 10 órától a Volt Politikai Foglyok Kovászna Megyei Szervezete a bajtársak sírjánál helyez el koszorút; 11.30-tól Szalai Attila 1956-os mártír Csíki utcai emléktáblájánál, valamint a polgármesteri hivatal homlokzatán található, Gloria Victis-táblánál lesz koszorúzás.

19 órától az ’56-os emlékparkban tartják a központi ünnepséget: beszédet mond Répás Zsuzsanna, Magyarország nemzetpolitikáért felelős helyettes államtitkár asszonya, Markó Attila sepsiszentgyörgyi parlamenti képviselő és Török József, a Volt Politikai Foglyok Kovászna Megyei Szervezetének elnöke. Megemlékező irodalmi összeállítást mutatnak be a Plugor Sándor Művészeti Líceum drámatagozatos, végzős diákjai: Vadász Bernadett, Ferencz Abigél, Antal Réka és Dobai Katalin. Közreműködnek a Kónya Ádám Művelődési Ház énekkarai: a Magyar Férfidalárda és a Cantus Firmus Vegyeskar, karnagy: László Attila. Kórusművek, első szakasz: összkar – Gárdonyi Zsolt: Magyar ének, Magyar Férfidalárda – Bartay Ede: Nemzeti dal. Második szakasz: Cantus Firmus Vegyeskar – Halmos László: Szabadságért elhullt. Összkar – Giuseppe Verdi: Mint a fecske – a Nabucco című operából.

Imát mond Incze Zsolt, a Sepsi Református Egyházmegye esperese, ezt követően Hajdú János római katolikus esperes ad áldást. A Magyar Férfidalárda és a Cantus Firmus Vegyeskar elénekli a magyar és székely himnuszt. Koszorúzás következik az In memoriam 1956-emlékműnél, majd fáklyás menetet tartanak az Erzsébet parkban. A megemlékezés a kommunizmus áldozatai tiszteletére emelt kopjafánál folytatódik Kiss Tamás szavalatával, ahol Zelenák József evangélikus-lutheránus püspök-helyettes mond imát. Az ünnepség a kommunizmus áldozatai tiszteletére emelt kopjafánál ér véget.

Október 25–26-án a Balassi Intézet – Magyarország Kulturális Központja szervezésében tartják az Október 23-kupáért kiírt minifoci-bajnokságot. Helyszín: városi sportcsarnok.

Szervezők: Volt Politikai Foglyok Kovászna Megyei Szervezete, Kónya Ádám Művelődési Ház, Sepsiszentgyörgy Polgármesteri Hivatala, Romániai Magyar Demokrata Szövetség. Közreműködnek: a Plugor Sándor Művészeti Líceum diákjai, sepsiszentgyörgyi cserkészcsapatok.
 

RÉSZLETES PROGRAM

Tudomány és kikapcsolódás egy helyen: mi várható az egykori dohánygyárban épülő új tudományos központban?
2026.06.26

Sepsiszentgyörgy egy újabb mérföldkőhöz érkezett, hiszen az egykori dohánygyár hat, használaton kívüli és leromlott állapotú ipari műemléképülete a közeljövőben oktatási és tudományos központnak ad majd otthont.

Senkit nem hagyunk magára!
2026.06.25

Indul az Assisto 65+Integrált Szolgáltatások program Sepsiszentgyörgyön

A nyári szünidőben is használhatók az iskolai sportpályák Sepsiszentgyörgyön
2026.06.25

Az egészséges életmód támogatása érdekében a helyi tanintézményekkel egyeztetve, a vakáció idején is nyitva állnak majd az iskolák udvarán található futó- és sportpályákat, így azokat – az intézmények belső szabályzatát betartva – a nyári szünidő alatt is bárki használhatja.

Gesztus a román közösségnek: Mihai Eminescu-szobrot állítanak Sepsiszentgyörgyön
2026.06.24

Antal Árpád polgármester és Olimpiu Floroian, a PNL Kovászna megyei szervezetének elnöke sajtótájékoztatón jelentették be a projekt elindítását. A kezdeményezés célja a párbeszéd helyreállítása a helyi román közösséggel, amely a 2024-es választások után képviselet nélkül maradt a helyi tanácsban. 

Szombattól lehet csónakázni és a vízibiciklizni az Állomás negyedi tavon
2026.06.23

Ugyancsak hétvégén megnyitja kapuit a városi strand is Sepsiszentgyörgyön