hu
 
Péntek, 2026. Június 26.

Városszerte felgyorsulnak a munkálatok

2013.10.25

Több utca vár befejezésre

Amíg az időjárás engedi, addig dolgoznak a cégek a sepsiszentgyörgyi infrastruktúra felújításán, pár utcát idén mindenképp befejeznek. Ezekről Czimbalmos-Kozma Csaba városgondnok beszélt.

– Az építőcégek sok mindent bevállalnak, azonban van, amikor a saját, de leginkább önhibájukon kívül nem sikerül tartaniuk a leszerződött határidőket, hiszen időközben több probléma is felmerül, amelyek keresztbe tesznek a munkálatoknak – tájékoztatott a városgondnok.

Az ígéretek alapján remélhetőleg idén sikerül befejezni a Nicolae Bălcescu utca másik felét, ugyanakkor már majdnem készen vannak a Victor Babeș, Galamb és Sas utcák, ezek voltaképpen egy összefüggő úthálózatot alkotnak. Sikerült leaszfaltozni a már korábban közművesített Székely utcát (volt Május 1. utca), itt a régi villanyoszlopok a helyükön maradnak, ugyanis az Electrica nem tudta vállalni, hogy a föld alá helyezi a vezetékeket, nem volt beruházási lehetősége.


Ilyen lett a Május 1. utca
 

– Felszólítottuk a kábeltévé és internetszolgáltató cégeket, hogy amennyiben december 31-ig nem rendezik az oszlopokon a vezetékeiket, akkor a városháza január első napjaiban levágatja ezeket – közölte Czimbalmos. Két hónapja elküldték a felszólítást a szolgáltatóknak, hiszen vannak már nem működő kábelkötegek is, ezek helyett újat tettek, a régit azonban nem szerelték le.
Még idén megújulnak a Stadion utcai járdák, illetve a sportcsarnok melletti parkolót is befejezik. Várhatóan a Csíki negyedi toronyblokk mögötti parkoló kivitelezése is megoldódik, ahogy a Horgász utcai tömbházak mögötti parkoló is, itt az aszfaltozás van még hátra. Valószínűleg jövőre sikerül teljesen befejezni a Martinovics Ignác, a Kossuth Lajos és a Bánki Donát utca felújítását, addig az utcákat ideiglenesen járhatóvá teszik. Az említett szakaszokon megtörténtek a különböző szolgáltatók vezetékcseréi, voltaképpen emiatt csúsztak meg a munkálatokkal.

A köztemetőben befejeződött az első világháborús hősök emlékművének rendbetétele is, a területrendezés viszont jövőre marad, ez már nem lesz olyan nagy munka, tavasszal várhatóan be is fejeződik. A Templom és Kőrösi Csoma Sándor utcák találkozásánál, a kis parknál is dolgoznak, már megvan a támfal, a járdák kialakítása maradt hátra, ide turulszobrot állítanak.
A város elkülönített pénzt a kicsi stadionként ismert területen lévő munkálatokra is, Czimbalmos szerint az alapozással kezdik. A szerződés szerint még ebben az évben el kellene készüljön a parki feljáró is, és dolgoznak a Kós Károly utcában található, egykori textilgyári villán, itt modern bölcsőde létesül, a határidő jövő év május 31-e.

Tudomány és kikapcsolódás egy helyen: mi várható az egykori dohánygyárban épülő új tudományos központban?
2026.06.26

Sepsiszentgyörgy egy újabb mérföldkőhöz érkezett, hiszen az egykori dohánygyár hat, használaton kívüli és leromlott állapotú ipari műemléképülete a közeljövőben oktatási és tudományos központnak ad majd otthont.

Senkit nem hagyunk magára!
2026.06.25

Indul az Assisto 65+Integrált Szolgáltatások program Sepsiszentgyörgyön

A nyári szünidőben is használhatók az iskolai sportpályák Sepsiszentgyörgyön
2026.06.25

Az egészséges életmód támogatása érdekében a helyi tanintézményekkel egyeztetve, a vakáció idején is nyitva állnak majd az iskolák udvarán található futó- és sportpályákat, így azokat – az intézmények belső szabályzatát betartva – a nyári szünidő alatt is bárki használhatja.

Gesztus a román közösségnek: Mihai Eminescu-szobrot állítanak Sepsiszentgyörgyön
2026.06.24

Antal Árpád polgármester és Olimpiu Floroian, a PNL Kovászna megyei szervezetének elnöke sajtótájékoztatón jelentették be a projekt elindítását. A kezdeményezés célja a párbeszéd helyreállítása a helyi román közösséggel, amely a 2024-es választások után képviselet nélkül maradt a helyi tanácsban. 

Szombattól lehet csónakázni és a vízibiciklizni az Állomás negyedi tavon
2026.06.23

Ugyancsak hétvégén megnyitja kapuit a városi strand is Sepsiszentgyörgyön