hu
 
Péntek, 2026. Június 26.

Épül az ipari park

2014.01.17

Kisebb vállalkozásoknak biztosítanak helyet
                         
Székelyföld legnagyobb ipari parkjának építési munkálatai kezdődnek el hamarosan a közigazgatásilag Sepsiszentgyörgy­höz tartozó Szépmezőn, tájékoztatta tegnap a sajtót Antal Árpád polgármester. Nyolc, de akár tizenkét kisebb cég beköltözését szeretnék lehetővé tenni, ugyanakkor egy műhely is megépülne, ahol majd a színházak díszletei készülnének.

– Az ipari park építésére kiírt közbeszerzést befejeztük, az építési munkálatokat leszerződtük. A tendert egy sepsiszentgyörgyi és egy bukaresti cégekből álló konzorcium nyerte meg – részletezte a városvezető.

Már a hónap végén, illetve február elején hozzá is fognak a területrendezésnek. Az első körben a pályázatban foglalt, 16,3 hektáros területet tisztítják meg, és készítik elő, ezután látnak hozzá a nagy irodaház, ezen belül konferenciatermek építésének, műhelycsarnok is létesül, és a teljes infrastruktúrát is kialakítják.

– Ha egy nagy cég költözik be, mindenki örül a sok munkahelynek, de ha később továbbáll, akkor sok állástalant hagy maga mögött. Mi azt szeretnénk, ha több kisebb cég lenne jelen – mondta a városgazda. Ugyanakkor hozzátette, nem titok, az önkormányzat is szeretne további fejlesztéseket eszközölni a telepen, elősegítve a munkahelyteremtést, természetesen ehhez a román kormány meg kell egyezzen az Európai Bizottsággal, hogy miként képzelik el az ország fejlesztését a következő, hétéves uniós költségvetési ciklus során.

– Egyértelmű jelzések vannak az Európai Bizottság részéről, hogy azt várják el Romániától, számolja fel a szegénységet, ennek tükrében mi mindenképpen olyan típusú egységek építésén gondolkozunk, amelyek elsősorban a mélyszegénységben élők számára biztosítanának állást. De ugyanakkor a kutatást és a fejlesztéseket is szeretnénk támogatni – közölte az elöljáró.

A polgármester beszámolt egy szerdai tanácskozásról is, ahol a kereskedelmi és iparkamara, a munkaügyi hivatal mellett részt vettek a városban tevékenykedő közepes és nagy vállalatok is. Ez utóbbiak arra panaszkodtak, hogy nem találnak kellő munkaerőt a városban, noha a sepsiszentgyörgyi munkanélküliségi mutató jelenleg 2,33 százalékon áll. Az Autolivnek most 1650 alkalmazottja van, ennek fele a környező községekben él. Az is szóba került, hogy az iskolai szakképzést össze kell kötni a vállalatok munkájával, hogy a fiatalok már 15–16 éves korukban ismerkedjenek a munkahelyi kínálattal. Az ipari park húsz hónap alatt kell elkészüljön, így 2015 nyarán adhatják át a létesítményt, a leszerződött összeg 20,5 millió lej.

(Forrás: Székely Hírmondó)


Az ipari park látványterve

Tudomány és kikapcsolódás egy helyen: mi várható az egykori dohánygyárban épülő új tudományos központban?
2026.06.26

Sepsiszentgyörgy egy újabb mérföldkőhöz érkezett, hiszen az egykori dohánygyár hat, használaton kívüli és leromlott állapotú ipari műemléképülete a közeljövőben oktatási és tudományos központnak ad majd otthont.

Senkit nem hagyunk magára!
2026.06.25

Indul az Assisto 65+Integrált Szolgáltatások program Sepsiszentgyörgyön

A nyári szünidőben is használhatók az iskolai sportpályák Sepsiszentgyörgyön
2026.06.25

Az egészséges életmód támogatása érdekében a helyi tanintézményekkel egyeztetve, a vakáció idején is nyitva állnak majd az iskolák udvarán található futó- és sportpályákat, így azokat – az intézmények belső szabályzatát betartva – a nyári szünidő alatt is bárki használhatja.

Gesztus a román közösségnek: Mihai Eminescu-szobrot állítanak Sepsiszentgyörgyön
2026.06.24

Antal Árpád polgármester és Olimpiu Floroian, a PNL Kovászna megyei szervezetének elnöke sajtótájékoztatón jelentették be a projekt elindítását. A kezdeményezés célja a párbeszéd helyreállítása a helyi román közösséggel, amely a 2024-es választások után képviselet nélkül maradt a helyi tanácsban. 

Szombattól lehet csónakázni és a vízibiciklizni az Állomás negyedi tavon
2026.06.23

Ugyancsak hétvégén megnyitja kapuit a városi strand is Sepsiszentgyörgyön