hu
 
Péntek, 2026. Június 26.

Elkészült a sportterem

2014.01.31

Tegnap teljes létszámmal kezdődött a sepsiszentgyörgyi önkormányzat soros tanácsülése. Borvíz utcai szolgálati lakások építéséről döntöttek, amelyek a Gyere haza program részét képezik majd, január 16-án a polgármesteri hivatal átvette a Berde Áron-iskola új sporttermét, ennek kezelési jogát átadták a tanintézménynek, ugyanakkor a várost Brassóval összekötő gyorsforgalmi út megépítéséről is tanácshatározat született.

Idén és jövőben tíz szolgálati lakást szeretne a városháza felépíteni a Sugásfürdő felé vezető Borvíz utca meghosszabbításánál kialakított terülten. Sztakics Éva alpolgármester tájékoztatása szerint öt ház idén, másik öt jövőben készülne el. Versenytárgyalást hirdetnek meg, építőcégek jelentkezését várják, a jelentkezési kritériumokat majd egy későbbi tanácsülésen ismertetik. Február 1-jétől életbe lépnek a hőenergia új referenciaértékei, ennek értelmében az ANL-s tömbházak fűtésére vonatkozóan ezentúl egy gigakalória ára 371,8 lej lesz, a lakosságnak pedig 308,40 lejbe fogják számolni a gigakalória értékét, a két érték között különbséget az önkormányzat fizeti. A földgáz esetében az érték pedig 299,84 lej/gigakalória, mindezekhez még hozzá kell adni az áfát. Tavaly év végén sikerült telekkönyveznie a városnak a Benedekmezőn található telket, amely Illyefalva adminisztratív területén található, de a város tulajdonába tartozik. A tegnap elfogadott határozattal három részre osztották fel a területet: 5 ezer négyzetméter maradt az ott található tábor számára, egy útszakaszt is kialakítanak, ugyanakkor a fennmaradó nagyobbik részt a Vadon Egyesületnek adták át ingyen használatra, itt a közeljövőben egy lovasiskola létesülne. 2009-ben a 211-es számú tanácshatározattal egy 330 négyzetméteres telket adtak át az Országos Befektetési Alapnak azzal a céllal, hogy egy 150 férőhelyes iskolai sporttermet építsenek. Az ingatlant január 16-án vették át, ezáltal átkerült a Berde Áron Gazdasági és Közigazgatási Szakképző Líceum kezelésébe. Az összberuházás értéke közel egymillió euróra rúg.

Tudomány és kikapcsolódás egy helyen: mi várható az egykori dohánygyárban épülő új tudományos központban?
2026.06.26

Sepsiszentgyörgy egy újabb mérföldkőhöz érkezett, hiszen az egykori dohánygyár hat, használaton kívüli és leromlott állapotú ipari műemléképülete a közeljövőben oktatási és tudományos központnak ad majd otthont.

Senkit nem hagyunk magára!
2026.06.25

Indul az Assisto 65+Integrált Szolgáltatások program Sepsiszentgyörgyön

A nyári szünidőben is használhatók az iskolai sportpályák Sepsiszentgyörgyön
2026.06.25

Az egészséges életmód támogatása érdekében a helyi tanintézményekkel egyeztetve, a vakáció idején is nyitva állnak majd az iskolák udvarán található futó- és sportpályákat, így azokat – az intézmények belső szabályzatát betartva – a nyári szünidő alatt is bárki használhatja.

Gesztus a román közösségnek: Mihai Eminescu-szobrot állítanak Sepsiszentgyörgyön
2026.06.24

Antal Árpád polgármester és Olimpiu Floroian, a PNL Kovászna megyei szervezetének elnöke sajtótájékoztatón jelentették be a projekt elindítását. A kezdeményezés célja a párbeszéd helyreállítása a helyi román közösséggel, amely a 2024-es választások után képviselet nélkül maradt a helyi tanácsban. 

Szombattól lehet csónakázni és a vízibiciklizni az Állomás negyedi tavon
2026.06.23

Ugyancsak hétvégén megnyitja kapuit a városi strand is Sepsiszentgyörgyön