hu
 
Péntek, 2026. Június 26.

Futballmérkőzésen adták át a Berde Áron-iskola sporttermét

2014.02.12

Mától saját sportcsarnokkal rendelkezik a Berde Áron Közgazdasági és Közigazgatási Szakképző Líceum. A február 12-i avatóünnepség keretében két rendhagyó sporteseményre került sor: barátságos teremfoci találkozón vett részt az önkormányzat, a sajtó  és az iskola diákjainak csapata. Az új sportpálya 150 férőhelyes lelátója zsúfolásig megtelt a szurkoló diákokkal. A helyi tanácsosokból álló csapat előbb a sajtó képviselőivel, majd az iskola diákcsapatával találkozott a pályán. A szimbolikus kezdőrúgást Gazdag Ildikó, az iskola igazgatója végezte el.

A kétszer tízperces villámmérkőzéseken pályára állt Antal Árpád András polgármester is a helyi tanácsosok – Tischler Ferenc, Csatlós László, Debreczeni László, Kelemen Szilárd, Mădălin Guruianu, Miklós Zoltán, Vajna László, Zsigmond József – mellett. A csapat meghívottja Borbély László parlamenti képviselő volt. A sajtó képviselőinek csapata az első félidőben két gólt szerzett, a második félidőben pedig harmadszor is betaláltak a kapuba, de a mérkőzés vége előtt Mădălin Guruianu szerzett az önkormányzatnak egy becsületgólt. A második találkozón a Berde Áron-iskola diákcsapata négyszer késztette ujjongásra a szurkoló közönséget, játékuk az elején óvatos volt, majd egyre magabiztosabban ostromolták a kaput, a meccs 4–0-ás eredménnyel zárult.

„Azt szeretnénk elérni, hogy a  diákok minél több időt töltsenek a sporttermekben és minél kevesebbet a füstös kocsmákban" – mondta Antal Árpád András polgármester a mérkőzések közti szünetben. A Berde Áron-iskolában több sportcsapat is működik, a teremfocit leszámítva van hivatásos kézilabda-, pom-pom és női futballcsapata is, de az igazgató elmondása szerint a palánkok felszerelése után kosárlabdacsapatot is szeretnének alakítani a diákok. Az avatóünnepségen Borbély László parlamenti képviselő örömmel nyugtázta, hogy elkészült a huszonhatodik sportcsarnok Háromszéken. Mint mondta: ma mindenki győzött, mert van ez  gyönyörű terem és biztos vagyok benne, hogy reggel hattól este tízig mindig foglalt lesz. Az esemény zárómomentumaként Sztakics Éva-Judit alpolgármester átadta a város zászlaját az iskola vezetőségének.

A sportcsarnok építési munkálatai 2010 szeptemberében kezdődtek. A költségek nagyobb hányada, azaz több mint 3,5 millió lej az Országos Beruházási Ügynökség hozzájárulása, ezt egészítette ki Sepsiszentgyörgy Polgármesteri Hivatala 455 ezer lejjel. Ezen összeg tartalmazta az épület közműrendszerre való csatlakoztatását és a belső vezetékrendszerek kiépítését, valamint egy jobb minőségű padlózat költségeit. A tervben szereplő padló cseréjére a sportolók javaslatai alapján került sor, akik jelezték, hogy hosszú távú használata sérülésekhez vezethet. Hátra van még a kinti sportpályák kialakítása és az udvar rendezése. A 650 ezer lejre becsült munkálatok az idei évre vannak beütemezve.

 

Tudomány és kikapcsolódás egy helyen: mi várható az egykori dohánygyárban épülő új tudományos központban?
2026.06.26

Sepsiszentgyörgy egy újabb mérföldkőhöz érkezett, hiszen az egykori dohánygyár hat, használaton kívüli és leromlott állapotú ipari műemléképülete a közeljövőben oktatási és tudományos központnak ad majd otthont.

Senkit nem hagyunk magára!
2026.06.25

Indul az Assisto 65+Integrált Szolgáltatások program Sepsiszentgyörgyön

A nyári szünidőben is használhatók az iskolai sportpályák Sepsiszentgyörgyön
2026.06.25

Az egészséges életmód támogatása érdekében a helyi tanintézményekkel egyeztetve, a vakáció idején is nyitva állnak majd az iskolák udvarán található futó- és sportpályákat, így azokat – az intézmények belső szabályzatát betartva – a nyári szünidő alatt is bárki használhatja.

Gesztus a román közösségnek: Mihai Eminescu-szobrot állítanak Sepsiszentgyörgyön
2026.06.24

Antal Árpád polgármester és Olimpiu Floroian, a PNL Kovászna megyei szervezetének elnöke sajtótájékoztatón jelentették be a projekt elindítását. A kezdeményezés célja a párbeszéd helyreállítása a helyi román közösséggel, amely a 2024-es választások után képviselet nélkül maradt a helyi tanácsban. 

Szombattól lehet csónakázni és a vízibiciklizni az Állomás negyedi tavon
2026.06.23

Ugyancsak hétvégén megnyitja kapuit a városi strand is Sepsiszentgyörgyön