hu
 
Péntek, 2026. Június 26.

90 ezer lejt osztottak szét

2014.02.21

Sepsiszentgyörgy helyi tanácsa elbírálta a január 16-ig leadott kulturális pályázatokat, és jelentős összegeket osztott szét a sikeresen pályázó, engedéllyel rendelkező magánszemélyek és a törvényes keretek között létrehozott jogi személyek között. Sztakics Éva alpolgármestertől érdeklődtünk a részletekről.

A 2014. első félévi kulturális rendezvények vissza nem térítendő résztámogatására meghirdetett pályázatokkal három kategóriát lehetett megcélozni: művelődési, multikulturális, illetve székely értékek népszerűsítése kategóriákat.

– Idén megkésett a költségvetés, február 13-án fogadtuk el, ám iparkodtunk, hogy ne legyen komoly csúszás a pályázatok terén, így csütörtökön szavaztuk meg a büdzsét és már hétfőn elbíráltuk a támogatási kéréseket. Az első félévben összesen 90 ezer lejt osztottunk szét – részletezte az alpolgármester.

Összesen 106 pályázatot nyújtottak be, ebből 85 dossziét a művelődés kategóriában.

– Voltak nagyobb projektek is, amelyeket azért nem támogattunk, mivel az általunk nyújtott összeg csupán csepp lett volna a tengerben. Újdonságnak számít, hogy idéntől ifjúsági pályázatokat hirdettünk meg. Nem voltak kellőképpen informálva az ifjúsági szervezetek, ezúton is felhívjuk a figyelmüket, újból tegyék le pályázataikat az ifjúsági tárgykörbe – hangsúlyozta Sztakics.

A résztámogatást többségében „visszatérő” szervezetek igénylik, ugyanakkor azt is megtudtuk, hogy az elmúlt években nem történt visszaélés az igénylők részéről. Igaz, olyan esetek előfordultak, hogy elmaradt a pályázatban feltüntetett esemény, ám a pénzt ilyenkor nem igényelték a szervezők.

A legnagyobb értéket, 4 ezer lejt ez alkalommal is a vasárnapi, paviloni fúvóskoncertek finanszírozására adta a hivatal, de a Guzsalyas Alapítványnak is jelentős összeget ítéltek (az Aprók táncházára 2500 lejt, illetve kézműves tevékenységekre további 2500 lejt).

–  Ezek azok a rendezvények, amelyek nélkül sokkal szegényebb lenne a város – összegzett az alpolgármester.


Archív fotó (Vargyasi Levente): fordított nap a Bod Péter Megyei Könyvtárban

Tudomány és kikapcsolódás egy helyen: mi várható az egykori dohánygyárban épülő új tudományos központban?
2026.06.26

Sepsiszentgyörgy egy újabb mérföldkőhöz érkezett, hiszen az egykori dohánygyár hat, használaton kívüli és leromlott állapotú ipari műemléképülete a közeljövőben oktatási és tudományos központnak ad majd otthont.

Senkit nem hagyunk magára!
2026.06.25

Indul az Assisto 65+Integrált Szolgáltatások program Sepsiszentgyörgyön

A nyári szünidőben is használhatók az iskolai sportpályák Sepsiszentgyörgyön
2026.06.25

Az egészséges életmód támogatása érdekében a helyi tanintézményekkel egyeztetve, a vakáció idején is nyitva állnak majd az iskolák udvarán található futó- és sportpályákat, így azokat – az intézmények belső szabályzatát betartva – a nyári szünidő alatt is bárki használhatja.

Gesztus a román közösségnek: Mihai Eminescu-szobrot állítanak Sepsiszentgyörgyön
2026.06.24

Antal Árpád polgármester és Olimpiu Floroian, a PNL Kovászna megyei szervezetének elnöke sajtótájékoztatón jelentették be a projekt elindítását. A kezdeményezés célja a párbeszéd helyreállítása a helyi román közösséggel, amely a 2024-es választások után képviselet nélkül maradt a helyi tanácsban. 

Szombattól lehet csónakázni és a vízibiciklizni az Állomás negyedi tavon
2026.06.23

Ugyancsak hétvégén megnyitja kapuit a városi strand is Sepsiszentgyörgyön