hu
 
Péntek, 2026. Június 26.

Februári soros tanácsülés Sepsiszentgyörgyön

2014.02.28

Tegnap ismét ülésezett a megyeszékhelyi tanács. Több döntés is megszületett: a Csíki lakónegyedi Sing Sing szociális tömbházban maradt 17 családot hamarosan átköltöztetik az Oltmező utcai lakásokba, folytatják a polgármesteri hivatal belső rendezését, idén a külső homlokzat felújítását is elkezdik, és a Gábor Áron utca 12. szám alatti ingatlant is szeretné az önkormányzat magáénak tudni.

Minden félév végén az önkormányzatnak szavaznia kell a fogyatékkal élő személyek kísérőinek, gondozóinak a tevékenységi beszámolóiról, ezt a napirendi pontot egyöntetűen elfogadta a testület. Döntés született arról a kiegészítésről, mely szerint azoknak a cégeknek is biztosítanak februárban 10, míg márciusban 5 százalékos adókedvezményt, amelyeket fizetésképtelenné nyilvánítottak, de kifizetnék adóikat.

2010-ben a Charta Print Kft. az önkormányzattól haszonbérbe kapta a Păiuş David utca 2. szám alatti 722 négyzetméteres területet, ezt most a cég meg szeretné vásárolni, a felértékelések értelmében a területért 7900 eurót kell kifizetniük. A Zathureczky Berta Otthonban négy olyan személy él, aki nem tudja fedezni a bentlakás költségeit, a törvény által megszabott nyugdíj értékének a 60 százalékát, ezen költségeket a város átvállalta, a határozattervezetet elfogadták.

2002-ben a 41-es számú tanácshatározattal létrejött az önkormányzat és a Míves Egyesület között egy partnerségi szerződés. Antal Árpád András polgármester kifejtette, különböző uniós pályázatok révén a Kós Károly utca 5/A szám alatti ingatlan megújult, és ennek jegyében aktualizálni szeretnék ezt a partnerséget. Egy mellékletet iktatnak be, amelyben egyrészt leszögezték és pontosították a területeket, ingatlanokat, másrészt a város támogatását, amelyet évi 15 ezer lejben határoztak meg.

Tischler Ferenc alpolgármester közölte, ezelőtt pár évvel még több mint száz család lakott a Sing Sing épületében, mára már csak 17 család maradt ott. Egyenként értékelték ki helyzetüket és sikerült megoldást találni a problémákra: senki sem került az utcára. Időközben mind a 17 család helyzete változott az előző felméréshez képest, találtak munkát, ki tudják fizetni a számlákat, béreket. Ezek a személyek az Oltmező utcai szociális tömbházakban fognak lakhatáshoz jutni.

Tavaly decemberben fogtak hozzá a városháza belső tereinek felújításához, a munkálatok nagy részét már befejezték, idén a hivatalnak otthont adó épület homlokzatát fogják renoválni, az előzetes számítások szerint ez 1 024 269 lejbe kerül. Arról is döntés született, hogy a Gábor Áron utca 12. szám alatt található ingatlant (amely az állam tulajdonában, és megyei pénzügyi hivatal kezelésében van) megszerezné a város, erre tanácshatározatot kellett elfogadni, hogy a megfelelő procedúrákat el tudják indítani.

A tanácsülés végén Marilena Profiroiu bejelentette, lemond tanácsosi tisztségéről, mivel hivatali elfoglaltsága miatt nem tud teljes mértékben eleget tenni annak.


Fotó: Lévai Barna

Tudomány és kikapcsolódás egy helyen: mi várható az egykori dohánygyárban épülő új tudományos központban?
2026.06.26

Sepsiszentgyörgy egy újabb mérföldkőhöz érkezett, hiszen az egykori dohánygyár hat, használaton kívüli és leromlott állapotú ipari műemléképülete a közeljövőben oktatási és tudományos központnak ad majd otthont.

Senkit nem hagyunk magára!
2026.06.25

Indul az Assisto 65+Integrált Szolgáltatások program Sepsiszentgyörgyön

A nyári szünidőben is használhatók az iskolai sportpályák Sepsiszentgyörgyön
2026.06.25

Az egészséges életmód támogatása érdekében a helyi tanintézményekkel egyeztetve, a vakáció idején is nyitva állnak majd az iskolák udvarán található futó- és sportpályákat, így azokat – az intézmények belső szabályzatát betartva – a nyári szünidő alatt is bárki használhatja.

Gesztus a román közösségnek: Mihai Eminescu-szobrot állítanak Sepsiszentgyörgyön
2026.06.24

Antal Árpád polgármester és Olimpiu Floroian, a PNL Kovászna megyei szervezetének elnöke sajtótájékoztatón jelentették be a projekt elindítását. A kezdeményezés célja a párbeszéd helyreállítása a helyi román közösséggel, amely a 2024-es választások után képviselet nélkül maradt a helyi tanácsban. 

Szombattól lehet csónakázni és a vízibiciklizni az Állomás negyedi tavon
2026.06.23

Ugyancsak hétvégén megnyitja kapuit a városi strand is Sepsiszentgyörgyön