hu
 
Péntek, 2026. Június 26.

Tanácsülés: ösztöndíj az egyetemistáknak

2014.03.21

Tegnap Sepsiszentgyörgyön rendkívüli tanácsülésen hagyták jóvá az egyházak fűtéstámogatásáról szóló határozattervezetet. Első napirendi pontként a testület megszavazta a történelmi magyar egyházak, valamint az ortodox egyházak fűtéstámogatásáról szóló határozattervezetet. Antal Árpád András polgármester kifejtette, minden évben támogatják az egyházak fűtését, ez idén sincs másképp. Most összesen 135 ezer lejt fordítanak erre a célra, a templomok fejenként 5 és 10 ezer lejes összegeket kapnak.

Lekerült a napirendről a 2-es számú tervezet, amely a Csíki utca 50. szám alatt lévő ingatlan ingyenes használatba való átutalásáról szólt, amelyet a Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetemnek kíván átadni a város. Az önkormányzat haszonbérbe adja a Szépmezőn működő kutyamenhelyet, ehhez pedig tegnap módosítottak a 2014/41-es számú tanácshatározaton, hiszen a 3-as mellékletben szereplő közbeszerzési dokumentáció tenderfüzete megváltozott. Ugyanakkor a sugásfürdői kalandparkban létesítendő kötélpálya elhelyezése is változik némiképp. Sztakics Éva alpolgármester kifejtette, az eredetileg tervezett útvonalat azért kell módosítani, mert az itt található fák, amelyekre a kötélpályát szerelnék, időközben kiszáradtak, így más helyszínen kell megépíteni a létesítményt. Ez nem jelent többletköltséget a pályázat szempontjából. Három hónapon át ösztöndíjban részesülnek azok a sepsiszentgyörgyi egyetemi hallgatók, akik a várossal kapcsolatos államvizsga-dolgozatot, mesteri, vagy doktori disszertációt írnak. Az alapképzős egyetemisták havonta 300, a mesterisek 500, míg a doktorandusok 1000 lejt kapnak. A jelentkezők április 7-ig nyújthatják be pályázatukat, amelynek feltételeit, értékelési módját hamarosan nyilvánosságra hozzák. A Zsigmond József tanácsos által előterjesztett tervezetet egyöntetűen megszavazták, annyi módosítással, hogy csak azon hallgatók jelentkezését fogadják el, akik a kritériumrendszer szerint megszabott minimális 40 pontot teljesítik. A tanács döntése alapján szándéknyilatkozatba foglalják, hogy a Reflex Nemzetközi Színházi Biennálé harmadik kiadását az önkormányzat jövőben 350 000 lejjel támogatja.

Tudomány és kikapcsolódás egy helyen: mi várható az egykori dohánygyárban épülő új tudományos központban?
2026.06.26

Sepsiszentgyörgy egy újabb mérföldkőhöz érkezett, hiszen az egykori dohánygyár hat, használaton kívüli és leromlott állapotú ipari műemléképülete a közeljövőben oktatási és tudományos központnak ad majd otthont.

Senkit nem hagyunk magára!
2026.06.25

Indul az Assisto 65+Integrált Szolgáltatások program Sepsiszentgyörgyön

A nyári szünidőben is használhatók az iskolai sportpályák Sepsiszentgyörgyön
2026.06.25

Az egészséges életmód támogatása érdekében a helyi tanintézményekkel egyeztetve, a vakáció idején is nyitva állnak majd az iskolák udvarán található futó- és sportpályákat, így azokat – az intézmények belső szabályzatát betartva – a nyári szünidő alatt is bárki használhatja.

Gesztus a román közösségnek: Mihai Eminescu-szobrot állítanak Sepsiszentgyörgyön
2026.06.24

Antal Árpád polgármester és Olimpiu Floroian, a PNL Kovászna megyei szervezetének elnöke sajtótájékoztatón jelentették be a projekt elindítását. A kezdeményezés célja a párbeszéd helyreállítása a helyi román közösséggel, amely a 2024-es választások után képviselet nélkül maradt a helyi tanácsban. 

Szombattól lehet csónakázni és a vízibiciklizni az Állomás negyedi tavon
2026.06.23

Ugyancsak hétvégén megnyitja kapuit a városi strand is Sepsiszentgyörgyön