hu
 
Péntek, 2026. Június 26.

2014-05-19: Megkezdődtek az iskolai szelektív hulladékgyűjtési akciók

2014.05.19

Közel 2,5 tonna különválogatott hulladékot adtak le május 16-án a Mikes Kelemen Elméleti Líceum tanulói, az első iskolai gyűjtési akció keretén belül.

Elkezdődtek a iskolai gyűjtőakciók a Sepsiszentgyörgy önkormányzata és a Tega Rt. közösen meghirdetett szelektív hulladékgyűjtési versenyének keretén belül. A verseny során a résztvevő osztályoknak illetve iskoláknak minél több különválogatott és újrahasznosítható hulladékot kell összegyűjteniük, ez lehet papír, kartonpapír, műanyag tárgy, PET-palack, alumíniumból készült eszköz, illetve üveg. A megmérettetésben, a két kategóriában összesen  13 versenyző vesz részt.

Előkészületek a Mikes Kelemen Elméleti Líceum udvarán

Előkészületek a Mikes Kelemen Elméleti Líceum udvarán

A soron következő iskolai gyűjtésekre május 19. és 28. között kerül sor, naponta  egy-egy tanintézményben. Hétfőn, május 19-én a Constantin Brâncuşi Szakközépiskola tanulói, kedden a Székely Mikó Kollégium elemistái, szerdán, az Ady Endre Általános Iskola I. B. osztályos tanulóinak lesz lehetőségük leadni az összegyűjtött és kiválogatott hulladékot. Csütörtökön, május 22-én a Gödri Ferenc Általános Iskolában, pénteken pedig a  Plugor Sándor Művészeti Líceumban szervezik a gyűjtési akciókat.

Május 26-án hétfőn, a Berde Áron Közgazdasági és Közigazgatási Szakképző Líceumban, kedden, a Székely Mikó Kollégiumban, szerdán, május 28-án pedig a Mihai Viteazul Főgimnáziumban mérik meg és szállítják el a hulladékot a Tega Rt. munkatársai.

A összegyűjtött újrahasznosítható anyagokat április 21. és május 31. között  az Energia utca 2. szám alatt található hulladéklerakó udvarban is lelehet adni. A leadott anyagok ellenében egy bizonylatot állítanak ki, amelyen szerepel a szemétmennyiség, valamint az osztály és az iskola neve.

A végeredmény a begyűjtött és leadott hulladékmennyiségtől függ. Az iskolai versenyen a mennyiséget elosztják a diákok létszámával, így kapják meg az egy főre eső adagot. Az osztályok esetében pedig a leadott anyagok összmennyisége alapján állítják fel a rangsort.

A győztesek egy okos tábla és egy vetítő közül választhatnak. Az interaktív tábla egy olyan elektronikus oktatási segédeszköz, amely lehetővé teszi, hogy a pedagógusok könnyen osszanak meg ötleteket, információkat és szemléltető anyagokat a diákokkal, és a táblán végzett műveleteket digitális úton rögzítsék. Egy tábla értéke megközelíti a 10 ezer lejt, míg egy projektor ára közel 2000 lej. Eredményhirdetésre és a díjak átadására június 2–6. között kerül sor.

A versenybe besegíthetnek a tanulók szülei és a lakóközösségek is, bárki felajánlhatja az általa gyűjtött újrahasznosítható csomagolóanyagokat a versenyben levő iskolák vagy osztályok bármelyikének.

A verseny része az Eco-Rom Ambalaje Rt. által szervezett Harc az újrahasznosítás városáért elnevezésű kampánynak, amely január 1-je és június 30-a között zajlik, a címért és az nyereményért idén 32 város küzd meg. Annak a településnek, ahol a verseny ideje alatt a legnagyobb az egy főre eső különválogatott hulladék aránya egy öko-pihenőhely a nyereménye, itt a lakosság ingyen csatlakozhat majd a vezeték nélküli internethez. A beruházás összértéke 12 ezer euró.

 

Tudomány és kikapcsolódás egy helyen: mi várható az egykori dohánygyárban épülő új tudományos központban?
2026.06.26

Sepsiszentgyörgy egy újabb mérföldkőhöz érkezett, hiszen az egykori dohánygyár hat, használaton kívüli és leromlott állapotú ipari műemléképülete a közeljövőben oktatási és tudományos központnak ad majd otthont.

Senkit nem hagyunk magára!
2026.06.25

Indul az Assisto 65+Integrált Szolgáltatások program Sepsiszentgyörgyön

A nyári szünidőben is használhatók az iskolai sportpályák Sepsiszentgyörgyön
2026.06.25

Az egészséges életmód támogatása érdekében a helyi tanintézményekkel egyeztetve, a vakáció idején is nyitva állnak majd az iskolák udvarán található futó- és sportpályákat, így azokat – az intézmények belső szabályzatát betartva – a nyári szünidő alatt is bárki használhatja.

Gesztus a román közösségnek: Mihai Eminescu-szobrot állítanak Sepsiszentgyörgyön
2026.06.24

Antal Árpád polgármester és Olimpiu Floroian, a PNL Kovászna megyei szervezetének elnöke sajtótájékoztatón jelentették be a projekt elindítását. A kezdeményezés célja a párbeszéd helyreállítása a helyi román közösséggel, amely a 2024-es választások után képviselet nélkül maradt a helyi tanácsban. 

Szombattól lehet csónakázni és a vízibiciklizni az Állomás negyedi tavon
2026.06.23

Ugyancsak hétvégén megnyitja kapuit a városi strand is Sepsiszentgyörgyön