hu
 
Péntek, 2026. Június 26.

2014-06-11: Tarolt a Székely Mikó Kollégium

2014.06.11
Lezárult a szelektív hulladékgyűjtési verseny
 
13 tonna különválogatott hulladékot adtak le a Székely Mikó Kollégium tanulói, a Sepsiszentgyörgy önkormányzata és a Tega Rt. közösen meghirdetett szelektív hulladékgyűjtési verseny keretében. Így sikerült az első helyen végezniük diákonként 10,16 kilogramm leadott újrahasznosítható anyaggal. Összesen 35 tonna hulladékot gyűjtöttek a város iskolái, ebből a legtöbb újrahasznosítható anyag a papír volt.
 
A rangsort végeredményben a begyűjtött és leadott hulladékmennyiség határozta meg. Az iskolai versenyen a mennyiséget elosztották a diákok létszámával, így kapták meg az egy főre eső adagot. A második helyet a Mikes Kelemen Elméleti Líceum érdemelte ki, 8 tonna összegyűjtött csomagolóanyaggal. Az összeg leosztva a diákok létszámával megközelítőleg 7 kilogrammot jelent fejenként. A harmadik helyezést a Plugor Sándor Művészeti Líceum érte el 3,8 tonnával, ez tanulónként 6,4 kilogramm.
 
Az osztályok esetében a leadott anyagok összmennyisége alapján alakult ki a rangsor. Első három helyen a Székely Mikó Kollégium osztályai végeztek: az első helyezett, V. B. osztály 4,2 tonna hulladékot adott le, őket követi a III. A. osztály 3,8 tonnával, valamint a IX. B. osztály 2,2 tonna szeméttel. A negyedik és ötödik helyen a Plugor Sándor Művészeti Iskola két osztálya áll, a III. A. és a III. B. egyenként 1,9, illetve 1,6 tonna csomagolóanyagot gyűjtöttek.
 
A nyolc díjazott nyereménye egy-egy intelligens tábla. A korszerű elektronikus oktatási segédeszköz lehetővé teszi, hogy a pedagógusok könnyen osszanak meg ötleteket, információkat és szemléltető anyagokat a diákokkal, és a táblán végzett műveleteket digitális úton rögzítsék. Egy tábla értéke megközelíti a 10 ezer lejt.
 
Több osztályteremnyi újrahasznosítható hulladék gyűlt össze. Fotó: Vargyasi Levente
Több osztályteremnyi újrahasznosítható hulladék gyűlt össze. Fotó: Vargyasi Levente
 
A gyűjtési akciókra május 16. és 31. között került sor, de a hulladékot az Energia utca 2. szám alatt található hulladéklerakó udvarban is leadhatták a résztvevők. A verseny során a résztvevő osztályoknak, iskoláknak minél több különválogatott és újrahasznosítható hulladékot kellett összegyűjteniük, ez lehetett papír, kartonpapír, műanyag tárgy, PET-palack, alumíniumból készült eszköz, illetve üveg. A megmérettetésen összesen tíz iskola vett részt.
 
Továbbra is megéri különválogatni és leadni a szemetet a hulladékudvarba, mert értékes ajándékot lehet szerezni a városnak az Eco-Rom Ambalaje Rt. által szervezett Harc az újrahasznosítás városáért elnevezésű kampány során. A verseny január 1-je és június 30-a között zajlik, a címért és az nyereményért idén 32 város küzd meg. Annak a településnek, ahol a verseny ideje alatt a legnagyobb az egy főre eső különválogatott hulladék aránya egy öko-pihenőhely a nyereménye, itt a lakosság ingyen csatlakozhat majd a vezeték nélküli internethez. A beruházás összértéke 12 ezer euró.
 

Részletes eredmények

Tudomány és kikapcsolódás egy helyen: mi várható az egykori dohánygyárban épülő új tudományos központban?
2026.06.26

Sepsiszentgyörgy egy újabb mérföldkőhöz érkezett, hiszen az egykori dohánygyár hat, használaton kívüli és leromlott állapotú ipari műemléképülete a közeljövőben oktatási és tudományos központnak ad majd otthont.

Senkit nem hagyunk magára!
2026.06.25

Indul az Assisto 65+Integrált Szolgáltatások program Sepsiszentgyörgyön

A nyári szünidőben is használhatók az iskolai sportpályák Sepsiszentgyörgyön
2026.06.25

Az egészséges életmód támogatása érdekében a helyi tanintézményekkel egyeztetve, a vakáció idején is nyitva állnak majd az iskolák udvarán található futó- és sportpályákat, így azokat – az intézmények belső szabályzatát betartva – a nyári szünidő alatt is bárki használhatja.

Gesztus a román közösségnek: Mihai Eminescu-szobrot állítanak Sepsiszentgyörgyön
2026.06.24

Antal Árpád polgármester és Olimpiu Floroian, a PNL Kovászna megyei szervezetének elnöke sajtótájékoztatón jelentették be a projekt elindítását. A kezdeményezés célja a párbeszéd helyreállítása a helyi román közösséggel, amely a 2024-es választások után képviselet nélkül maradt a helyi tanácsban. 

Szombattól lehet csónakázni és a vízibiciklizni az Állomás negyedi tavon
2026.06.23

Ugyancsak hétvégén megnyitja kapuit a városi strand is Sepsiszentgyörgyön