hu
 
Péntek, 2026. Június 26.

2014-06-27: Kilyén és Szotyor csatornázása az önkormányzat figyelmében

2014.06.27

Tegnap a júniusi soros tanácsülést tartották a városházán. Döntés született arról, hogy a megyeszékhely kilép a Kovászna Megyei Gazdasági és Területfejlesztési Egyesületből (ADETCOV), módosították a legeltetést tiltó, korábban elfogadott határozatot, és várhatóan jövőben nekifognak a városhoz tartozó Kilyén és Szotyor települések csatornarendszereinek kiépítéséhez.

Antal Árpád András polgármester közölte, azért javasolják, hogy a municípium megszüntesse tagságát az ADETCOV egyesületben, mert az hasonló tevékenységet készül folytatni, mint a helyi Közművek Rt., azaz víz- és csatornahálózati szolgáltatásokat tervez bevezetni különböző községekben. – Ez azt jelentené, hogy Sepsiszentgyörgy egy olyan egyesületnek lenne tagja, amely konkurenciát jelent a Közművek Rt.-nek, amelyben a városnak közel 60 százalékos tulajdoni része van. Úgy tisztességes, ha kivonulunk, és hagyjuk, hogy ez az egyesület ezt a típusú munkáját végezze – mondta az elöljáró.

Csütörtökön új tanácsos tette le az eskűt Váncsa Albert személyében miután az Erdélyi Magyar Néppárt tájékoztatta az önkormányzatot, hogy nem támogatja a továbbiakban Nemes Elődöt, az politikai párt előző tanácsosát.

A Borvíz utcai lakásépítési támogatást nyújtó Gyere haza programban három jelentkező esetében visszavonták a telekhasználati jogot, mivel nem tartották be a szerződésben foglaltakat. A Szépmezőn létesítendő ipari parkkal átellenben lévő területtel kapcsolatban az önkormányzat 2010-ben elfogadott egy városrendezési tervet, ezt most módosították, lévén, hogy ott egy befektető magánkórház építését tervezi. Júniusban lejárt Bocsárdi László, a Tamási Áron Színház igazgatójának menedzseri szerződése, a következő négy évre szóló mandátumra ismét pályázhat a társulat vezetője.


Módosítottak a legeltetést szabályozó határozaton is. A jogi személyek esetében korábban 4 és 25 ezer lej közötti értékben lehetett pénzbüntetést kiróni, ám ez ellentmondott egy pénzügyi törvénynek, amely szerint a büntetés felső határa nem haladhatja meg a 8 ezer lejt.

A tanácsülés végén Török Aranka kilyéni falufelelős jelezte, pár nappal ezelőtt a heves esőzések következtében a település utcáit elöntötte a sár, nem lehetett még gumicsizmával sem közlekedni. A falufelelős arra kérte a városvezetést, próbálják meg a csatornázási infrastruktúrát minél hamarább kiépíteni. A városvezető rámutatott, eddig Kilyén és Szotyor csatornázása nem azért nem történt meg, mert nem tartották fontosnak, hanem mert a rendszer kiépítése mintegy 110 milliárd régi lejbe kerülne, és ennyi pénze a városnak sem idén, sem jövőben nem áll rendelkezésre.
– Nagy a valószínűsége, hogy jövő évben meg tudjuk oldani mindkét településen a csatornázási gondokat egy európai uniós programon keresztül – mondta a polgármester. Antal Árpád András egyben bejelentette: tegnap 11 óra 37 perckor aláírták a Bodok szálló megvásárlásáról szóló adásvételi szerződést, a pénzt átutalták, így most már ténylegesen a város tulajdonában van a szálloda.

Tudomány és kikapcsolódás egy helyen: mi várható az egykori dohánygyárban épülő új tudományos központban?
2026.06.26

Sepsiszentgyörgy egy újabb mérföldkőhöz érkezett, hiszen az egykori dohánygyár hat, használaton kívüli és leromlott állapotú ipari műemléképülete a közeljövőben oktatási és tudományos központnak ad majd otthont.

Senkit nem hagyunk magára!
2026.06.25

Indul az Assisto 65+Integrált Szolgáltatások program Sepsiszentgyörgyön

A nyári szünidőben is használhatók az iskolai sportpályák Sepsiszentgyörgyön
2026.06.25

Az egészséges életmód támogatása érdekében a helyi tanintézményekkel egyeztetve, a vakáció idején is nyitva állnak majd az iskolák udvarán található futó- és sportpályákat, így azokat – az intézmények belső szabályzatát betartva – a nyári szünidő alatt is bárki használhatja.

Gesztus a román közösségnek: Mihai Eminescu-szobrot állítanak Sepsiszentgyörgyön
2026.06.24

Antal Árpád polgármester és Olimpiu Floroian, a PNL Kovászna megyei szervezetének elnöke sajtótájékoztatón jelentették be a projekt elindítását. A kezdeményezés célja a párbeszéd helyreállítása a helyi román közösséggel, amely a 2024-es választások után képviselet nélkül maradt a helyi tanácsban. 

Szombattól lehet csónakázni és a vízibiciklizni az Állomás negyedi tavon
2026.06.23

Ugyancsak hétvégén megnyitja kapuit a városi strand is Sepsiszentgyörgyön