hu
 
Péntek, 2026. Június 26.

2014-09-19: Megnyerte Sepsiszentgyörgy az Újrahasznosítás városa címet

2014.09.19

Az Eco-Rom Ambalaje Rt. által szervezett Újrahasznosítás városa címért zajló vetélkedőn Sepsiszentgyörgy nyerte el a kitüntetést és a vele járó főnyereményt, a 12 ezer euró összértékű öko-pihenőhelyet, ahol a lakosság ingyen csatlakozhat a vezeték nélküli internethez. Czimbalmos Kozma Csaba, Sepsiszentgyörgy városgondnoka és Tóth-Birtan Csaba, a Tega Rt. igazgatója, 2014. szeptember 17-én vették át Bukarestben a díjat.

Az Újrahasznosítás városa címért 32 város küzdött meg. A verseny értékelésénél a szelektív hulladékgyűjtési szolgáltatás minőségét, a kommunikációs kampány hatékonyságát és az összegyűjtött, különválogatott hulladék mennyiségét vették figyelembe.

A Tega Rt. több olyan intézkedést foganatosított, amelyek a lakosság bekapcsolódásával hozzájárultak ahhoz, hogy Sepsiszentgyörgy elnyerje a címet. Sepsiszentgyörgy Polgármesteri Hivatalának Városimázs Irodájával közösen idén is kampányok szervezésével erősítették részvételüket a versenyben.

A köztisztasági vállalat által indított kezdeményezések egyike az „ajtóról ajtóra” jellegű gyűjtési rendszer. A kihelyezett tárolókban a lakók szelektíven gyűjthetik a hulladékot. A vállalat hetente egyszer elszállítja a műanyag és a papír hulladékot, illetve hetente háromszor a vegyes háztartási hulladékot.

A lakónegyedekben kialakított zárt hulladékgyűjtő pontok a kukázás megelőzését szolgálják, valamint megakadályozzák a kóbor kutyákat a szemét széthordásában. Hasonló célt szolgált A hulladék érték nevű nyereményjáték, amely során a Tega Rt.-vel szerződött városlakók mindenike sorsjegyet kapott a számlája mellé, abban az esetben, ha nem volt elmaradása a vállalat felé. A sorsolásra májusban került sor, a díj pedig ingyenes hulladékelszállítás – az első díj nyertesének egy évig nem kell szemétszámlát törlesztenie és egy belső gyűjtésre alkalmas szelektív tárolóedényt is kap, a második ugyancsak egy évig, míg a harmadik helyezett fél évig mentesül a szemételszállítási díj kifizetése alól.



Fotó: Henning János_Újrahasznosítás városa - nyeremény

Ilyen lesz az öko-pihenőhely

Sepsiszentgyörgy önkormányzata a Tega Rt.-vel partnerségben interaktív táblákkal és vetítőkkel jutalmazta azokat a városi tanintézményeket, illetve osztályokat, amelyeknek a legtöbb különválogatott hulladékot sikerült összegyűjteni, ez lehetett papír, kartonpapír, műanyag tárgy, PET-palack, alumíniumból készült eszköz, illetve üveg.

13 tonna különválogatott hulladékot adtak le a Székely Mikó Kollégium tanulói, így sikerült az első helyen végezniük diákonként 10,16 kilogramm leadott újrahasznosítható anyaggal. Összesen 35 tonna hulladékot gyűjtöttek a város iskolái, ebből a legtöbb újrahasznosítható anyag a papír volt.

Sepsiszentgyörgy az előző évben három kitüntetéssel tért vissza a Újrahasznosítás városa gáláról.

Tudomány és kikapcsolódás egy helyen: mi várható az egykori dohánygyárban épülő új tudományos központban?
2026.06.26

Sepsiszentgyörgy egy újabb mérföldkőhöz érkezett, hiszen az egykori dohánygyár hat, használaton kívüli és leromlott állapotú ipari műemléképülete a közeljövőben oktatási és tudományos központnak ad majd otthont.

Senkit nem hagyunk magára!
2026.06.25

Indul az Assisto 65+Integrált Szolgáltatások program Sepsiszentgyörgyön

A nyári szünidőben is használhatók az iskolai sportpályák Sepsiszentgyörgyön
2026.06.25

Az egészséges életmód támogatása érdekében a helyi tanintézményekkel egyeztetve, a vakáció idején is nyitva állnak majd az iskolák udvarán található futó- és sportpályákat, így azokat – az intézmények belső szabályzatát betartva – a nyári szünidő alatt is bárki használhatja.

Gesztus a román közösségnek: Mihai Eminescu-szobrot állítanak Sepsiszentgyörgyön
2026.06.24

Antal Árpád polgármester és Olimpiu Floroian, a PNL Kovászna megyei szervezetének elnöke sajtótájékoztatón jelentették be a projekt elindítását. A kezdeményezés célja a párbeszéd helyreállítása a helyi román közösséggel, amely a 2024-es választások után képviselet nélkül maradt a helyi tanácsban. 

Szombattól lehet csónakázni és a vízibiciklizni az Állomás negyedi tavon
2026.06.23

Ugyancsak hétvégén megnyitja kapuit a városi strand is Sepsiszentgyörgyön