hu
 
Szombat, 2026. Június 27.

2014-12-30: Utcabál Feróval, kelta zenével és a Bagossyval

2014.12.30

Immár hagyományossá vált a szilveszteri utcabál Sepsiszentgyörgyön, ahol többezer ember köszönti együtt az újévet minden évben. A visszaszámlálás elkezdődött, az utcabálra meghívott együttesek nagyon készülnek a szentgyörgyi fellépésre. A Selfish Murphy az idén megtett többezer kilóméter után otthon pihen meg, Nagy Feró a Szent György Napok után alig várja, hogy visszatérjen, a Bagossy Brothers Company pedig úgy véli, nem lesz gond a hideggel.

A sepsiszentgyörgyi szilveszteri utcabálon fellépő zenekarokat a napokban kérdeztük arról, hogy miként készülnek a fergeteges bulira, és milyen évet zárnak.

2014 kétségkívül a legjobb év volt a Selfish Murphy fennállása óta. Két videoklip, tizenhárom ország, négy európai turné és ötvenezer kilóméter a számvetésük az év végére. A mozgalmas év új énekest is hozott a csapatba Petri Gergő személyében, így most érzik igazán, hogy kiteljesedtek – vallják ők. „Nagyon jó látni, hogy ahová visszatértünk, az emberek Selfish Murphy-s pólóban fogadnak bennünket, énekelték a dalainkat, ismertek, szerettek bennünket” – mondták éves értékelőjükben. A Selfish Murphy fél tízkor lép színpadra, és azt ígérik: lesz tánc és pörgés, lassú számmal nem készülnek.

Az újévet már Nagy Feró köszönti a népes tömeggel, aki a Szent György Napok után nem járt Sepsiszentgyörgyön. Azért örül, hogy visszatérhet, mert „még az előző bulit sem felejtettem el” – mondta Feró. Amikor a szervezők szembesítették azzal, hogy embertelen hideg várható, Nagy Feró csak annyit mondott: „jó hangulat legyen, a többi nem számít”.

Az utóbbi félévben harmadik alkalommal ad nagykoncertet a Bagossy Brothers Company Sepsiszentgyörgyön. A mindössze másfél éves zenekar tagjai között szinte tapintható az összhang, ami nem csoda, hiszen ketten testvérek, a többiek fogadott unokatestvérek, vélik ők. Az összes nagyobb erdélyi zenei rendezvényen részt vettek, hetven koncerttel zárják ezt az évet itthon, de felléptek a Csabai Kolbászfesztiválon, és több budapesti helyszínen is. A fiúk gyergyóiak, ezért a hideg mindennapos téma náluk. „Szembesültünk ilyen körülményekkel, nem ijedünk meg tőle, és erre kérjük a közönséget is” – mondták a Bagossy-fiúk. A Bagossy Brothers Company fellépése az új év első koncertje lesz.

Tudomány és kikapcsolódás egy helyen: mi várható az egykori dohánygyárban épülő új tudományos központban?
2026.06.26

Sepsiszentgyörgy egy újabb mérföldkőhöz érkezett, hiszen az egykori dohánygyár hat, használaton kívüli és leromlott állapotú ipari műemléképülete a közeljövőben oktatási és tudományos központnak ad majd otthont.

Senkit nem hagyunk magára!
2026.06.25

Indul az Assisto 65+Integrált Szolgáltatások program Sepsiszentgyörgyön

A nyári szünidőben is használhatók az iskolai sportpályák Sepsiszentgyörgyön
2026.06.25

Az egészséges életmód támogatása érdekében a helyi tanintézményekkel egyeztetve, a vakáció idején is nyitva állnak majd az iskolák udvarán található futó- és sportpályákat, így azokat – az intézmények belső szabályzatát betartva – a nyári szünidő alatt is bárki használhatja.

Gesztus a román közösségnek: Mihai Eminescu-szobrot állítanak Sepsiszentgyörgyön
2026.06.24

Antal Árpád polgármester és Olimpiu Floroian, a PNL Kovászna megyei szervezetének elnöke sajtótájékoztatón jelentették be a projekt elindítását. A kezdeményezés célja a párbeszéd helyreállítása a helyi román közösséggel, amely a 2024-es választások után képviselet nélkül maradt a helyi tanácsban. 

Szombattól lehet csónakázni és a vízibiciklizni az Állomás negyedi tavon
2026.06.23

Ugyancsak hétvégén megnyitja kapuit a városi strand is Sepsiszentgyörgyön