hu
 
Szombat, 2026. Június 27.

Teltházas Meseország - Gyermeknap Sepsiszentgyörgyön

2015.06.03

Többezer gyermek vette birtokba Sepsiszentgyörgy belvárosát hétfőn a gyermeknap alkalmából szervezett rendezvényeken. A Sepsiszentgyörgy Polgármesteri Hivatala és a több mint harminc partnerszervezet és kulturális intézmény által szervezett gyermeknapon minden foglalkozás, sátor teltházzal üzemelt.

Az idei gyermeknapi eseményeket a Szent György lovag és a sárkány történetére fűzték fel, a fő cél az volt, hogy saját élmények kerüljenek a középpontba. A gyerekek útlevelet válthattak, amellyel be kellett utazniuk Meseországot és hét próbát teljesítve igazolniuk, hogy az úti okmányukban megvan a sárkányviadalhoz szükséges matricaszám. A teljesség igénye nélkül soroljuk, hogy volt, aki a ChocoPack Aranyerdejében az erdő fáiról gyűjtötte össze a Rettenthetetlenke névre keresztelt vasorrú bába nevét, volt, aki hamubasült pogácsát "sütött"  az ERSZI egyesületnél, mások mesebeli varázsszereket készítettek, netán gyöngyöt halásztak a Caritas sátránál, míg voltak olyanok, akik inkább az ügyességi próbákon gyűjtögették a matricákat, esetleg kiállták a szív és az ész próbáját. Összesen 17 helyszínen lehetett pontot gyűjteni.



Az 1000 kiváltott útlevél tulajdonosa komolyan vette a feladatot, ugyanis 890 gyereknek – kétévestől a kiskamaszokig –  sikerült teljesíteni a hét próbát, ők megvívtak és le is győzték a "kerekerdőben" a háromfejű sárkányt, akinek bőrébe ez alkalommal Nagy-Kopeczky Kálmán bábrendező bújt. A gyerekek a viadal végén Szent György lovagi címet igazoló oklevelet kaptak. 
A korzó előtt berendezett TEGA-sátor is nagy sikernek örvendett a gyerekek körében, ugyanis a hulladékgazdálkodást ösztönző játékok mellett a szépmezői menhelyről származó kiskutyákat és betanított ebeket lehetett simogatni, illetve sétáltatni. Négy kiskutyát a helyszínen örökbe is fogadtak és további négy esetben jeleztek igényt házőrzőre.  Nagyobbaknak szólt a Cimbora Folyóirat foglalkozása, szavakból építettek mondatokat, majd a mondatokból szőttek pókhálót, mindezt élménypedagógiára és csoportmunkára alapozva, hogy a végén a kiskamaszok a Szent György legenda spontán újraalkotásának legyenek részesei. 

 



 

Elcsendesülésre való, de annál izgalmasabb helyszíne volt a Bod Péter Megyei Könyvtár háta mögötti tér, ahol a könyvtár gyerekrészlegének munkatársaival szójátékokat, irodalmi kvízt lehetett játszani. Mellette a legkisebbeknek szóltak Demeter Éva interaktív puhakönyves meséi, ahol a három jóbarát történetét vagy éppen a tenger állatairól szóló mesét követhették végig a gyerekek. Főleg a fiúkat – kisebbeket és nagyobbakat egyaránt nyűgözte le a Sikló Egyesület vasutas játékai. Aki fennebb merészkedett a völgyként ismert parkocskába, újabb mesevilágba csöppent, a Székely Virtus Hagyományőrző Egyesület szervezésében belekóstolhatott, hogy milyen is volt hajdanán a katonaélet, megtanulhatták a szablyavívás, (fa)puskagyakorlatok alapjait és kipróbálhatták a lovaglást is. A közelben rotyogtak a főzőverseny résztvevőinek ételei, az öt gyerekcsapat – egy-egy tanárkísérő felügyelete alatt – felnőtteket megszégyenítő módon készítették el a krumplis, zöldborsós tokányokat vagy épp  babgulyást. A zsűri szerint a legjobbak a Mesterséfek voltak, akik a Váradi József Iskola diákjai és akiknél egy évig lesz a Szabadtűzi Lovagrend vándorserlege.

Az Erzsébet-park pavilonjánál egész nap az ének és a tánc kapta a főszerepet, többszáz gyerek mutatta be műsorát, amelyet nemcsak lelkes szülők, de az arra sétálók is jószívvel megtekintettek. A Sugás Áruház előtti rendezvények legnépszerűbb szereplője talán a léggömböt hajtogató bohóc volt, de a többi szabadtéri játékok, foglalkozások is minden korosztályt vonzottak. A gyereknapon a Kiwanis és a Máltai Szeretszolgálat is szervezett tombolát, az így befolyt összeget rászoruló gyerekek megsegítésére fordítja mindkét szervezet.

 




 

Tudomány és kikapcsolódás egy helyen: mi várható az egykori dohánygyárban épülő új tudományos központban?
2026.06.26

Sepsiszentgyörgy egy újabb mérföldkőhöz érkezett, hiszen az egykori dohánygyár hat, használaton kívüli és leromlott állapotú ipari műemléképülete a közeljövőben oktatási és tudományos központnak ad majd otthont.

Senkit nem hagyunk magára!
2026.06.25

Indul az Assisto 65+Integrált Szolgáltatások program Sepsiszentgyörgyön

A nyári szünidőben is használhatók az iskolai sportpályák Sepsiszentgyörgyön
2026.06.25

Az egészséges életmód támogatása érdekében a helyi tanintézményekkel egyeztetve, a vakáció idején is nyitva állnak majd az iskolák udvarán található futó- és sportpályákat, így azokat – az intézmények belső szabályzatát betartva – a nyári szünidő alatt is bárki használhatja.

Gesztus a román közösségnek: Mihai Eminescu-szobrot állítanak Sepsiszentgyörgyön
2026.06.24

Antal Árpád polgármester és Olimpiu Floroian, a PNL Kovászna megyei szervezetének elnöke sajtótájékoztatón jelentették be a projekt elindítását. A kezdeményezés célja a párbeszéd helyreállítása a helyi román közösséggel, amely a 2024-es választások után képviselet nélkül maradt a helyi tanácsban. 

Szombattól lehet csónakázni és a vízibiciklizni az Állomás negyedi tavon
2026.06.23

Ugyancsak hétvégén megnyitja kapuit a városi strand is Sepsiszentgyörgyön