hu
 
Szombat, 2026. Június 27.

Parkolás Sepsiszentgyörgyön

2015.11.06

Júniustól, a licitek során közel 1000 személy kapott helyet Sepsiszentgyörgy lakónegyedeiben. Az alapár a város területein 150 lej + ÁFA/év, amihez még hozzáadódnak az egyéni licit árak. A jövő évi bért december 15-ig ki kell fizetni.

Ezen a héten november 12-én, csütörtökön folytatódik a parkolók értékesítése. A november 12-ei árverésre, a csíki és olt negyed lakosait szólítják meg. A licitálás szabályait az érintett lakosok megtaláljak: a tömbház bejáratánál kifüggesztett útmutatón, a lakótársulásoknál, valamint az önkormányzat honlapján (http://www.sepsiszentgyorgyinfo.ro).

Sepsiszentgyörgy lakói a parkolóhelyeket a 327/2014-es számú tanácshatározat alapján, tudják bérbe venni. A határozatot megtaláljak a hivatal hivatalos honlapján.

Parkolás a központban


Sepsiszentgyörgy belvárosában díjköteles a parkolás. Parkolójegyet az utcákban felállított automatáknál lehet váltani. A rendszerben voltak kisebb hibák, amiket már megoldottak, de amennyiben még előfordulnak, és nem működnek az automaták, az idő alatt nincs büntetés.
 
Szombaton, vasárnap és ünnepnapokon a parkolás díjmentes. Hétköznapokon, 8:30 és 16:30 óra között a parkolási díj 2 lej/óra. A központi zöldségpiac előtti parkolóban a parkolási díj óránként 1 lej. A parkolójegy-automaták 10 és 50 banis pénzérmékkel, valamint 1 és 5 lejes jegyekkel működnek. Az automaták nem adnak visszajárót.

A fizetéses övezetben lakó magánszemélyek kedvezményes pakolóbérletet válthatnak. Ugyanez a kedvezmény érvényes a fizetéses parkolók közelében található intézmények, cégek alkalmazottai számára is. A bérlettel nem jár helyfoglalás.

Az érintettek a fizetéses parkoló kedvezményes használatához szükséges igazolványt a Közpénzügyi Igazgatóságon (Olt utca 2. szám) válthatják ki. Szükséges iratok magánszemélyek számára: személyazonossági igazolvány és az autóforgalmi engedélye – eredeti és másolat, az intézmények, cégek alkalmazottai, munkahelyi igazolással kell jelentkezzenek.

Eddig összesen 169 kedvezményes bérleti szerződést kötöttek, ezekből 5 darab egy hétre szóló volt, 5 darab két hónapos és a többi kedvezményes bérletet egy hónapra igényelték. A kedvezményes bérletek erre az évre szólnak, a jövő évi szerződésekről egy új tanácshatározat keretén belül döntenek.

A kedvezményes bérletek ára a helytől és az érvényességi időszaktól függően változik: egy hét 12 lej 50 bani és 15 lej között, míg egy hónap 35 és 50 lej között mozog. A kedvezményes bérletrendszer az idei évre érvényes.

A helyi rendőrség, folyamatosan ellenőrzi a parkoló autókat, és amelyekre nincs kitűzve jól látható helyen a parkolójegy (ezt lehetőség szerint a műszerfalra, a kormány fölötti részre kell elhelyezni, esetleg más a szélvédőn keresztül jól látható helyre), vagy a parkolójegy hiánya büntetést von maga után.

Október 19 és november 5-e között összesen 264 jegyzőkönyv íródott meg, amelyek értéke 26000 RON, tájékoztatott a helyi rendőrség. A büntetések minimális értéke 100 RON, de ha a befizetés megtörténik 48 órán belül, akkor ennek az összegnek a felét, kell kifizetni, azaz 50 RON-t.

Tudomány és kikapcsolódás egy helyen: mi várható az egykori dohánygyárban épülő új tudományos központban?
2026.06.26

Sepsiszentgyörgy egy újabb mérföldkőhöz érkezett, hiszen az egykori dohánygyár hat, használaton kívüli és leromlott állapotú ipari műemléképülete a közeljövőben oktatási és tudományos központnak ad majd otthont.

Senkit nem hagyunk magára!
2026.06.25

Indul az Assisto 65+Integrált Szolgáltatások program Sepsiszentgyörgyön

A nyári szünidőben is használhatók az iskolai sportpályák Sepsiszentgyörgyön
2026.06.25

Az egészséges életmód támogatása érdekében a helyi tanintézményekkel egyeztetve, a vakáció idején is nyitva állnak majd az iskolák udvarán található futó- és sportpályákat, így azokat – az intézmények belső szabályzatát betartva – a nyári szünidő alatt is bárki használhatja.

Gesztus a román közösségnek: Mihai Eminescu-szobrot állítanak Sepsiszentgyörgyön
2026.06.24

Antal Árpád polgármester és Olimpiu Floroian, a PNL Kovászna megyei szervezetének elnöke sajtótájékoztatón jelentették be a projekt elindítását. A kezdeményezés célja a párbeszéd helyreállítása a helyi román közösséggel, amely a 2024-es választások után képviselet nélkül maradt a helyi tanácsban. 

Szombattól lehet csónakázni és a vízibiciklizni az Állomás negyedi tavon
2026.06.23

Ugyancsak hétvégén megnyitja kapuit a városi strand is Sepsiszentgyörgyön