hu
 
Szombat, 2026. Június 27.

Kosárpalánkok a jövő kosárlabda generációjának!

2016.11.29

A Háromszéki Közösségi Alapítvány 2015 szeptemberi Tekerj egy jó célért! akciójának célja az volt, hogy Sepsiszentgyörgy Önkormányzatával közösen a város különböző lakónegyedeiben kosárlabda palánkokat szereljenek fel. Az akció előtt megkérdezett lakosság ugyanis fő prioritásként jelölte meg a kosárpalánkok létesítését, nem véletlenül, hiszen a város Sepsi-SIC női kosárlabdacsapata példaként szolgál számos sportkedvelő fiatal és gyerek számára.

Fotó: Toró Attila

A cél megvalósításáért tavaly 319-en tekertek 8920 kilométert, és a begyűjtött 12 ezer lejből az alapítvány ez év februárjában megvásárolta azt a 8 darab kosárlabda palánkot, amelyből előzetes tulajdonos társulási egyeztetések (figyelembe véve a lakossági fogadókészséget) alapján hármat a Csíki negyedben, a többi ötöt pedig a következő játszóterekre szerelnek fel:  

  • Hófehérke óvoda környéke (Szemerja)
  • Ág utca és Nicolae Iorga közötti játszótér (Penny környéke)
  • Domb utcai edzőpark (Szemerja)
  • Lendület sétány (Állomás környéke)
  • Nicolae Iorga utcai edzőpark

A fenti helyszínek kijelölésében fontos szempont volt az is, hogy honnan jöttek a tekerők, hiszen ők aktívan és anyagilag is hozzájárultak ahhoz, hogy ezeket a kosárpalánkokat az alapítvány megvásárolhassa.
Tóth-Birtan Csaba Sepsiszentgyörgy alpolgármesterének tájékoztatása szerint a helyi tanács már elfogadta a Háromszéki Közösségi Alapítvány adományozó levelét, amellyel az alapítvány az elmúlt években vásárolt kültéri kondipark eszközöket és a kosárpalánkokat az önkormányzatnak ajándékozza. A palánkok megvásárlása és a helyszínek kijelölése után most készül a felszerelési terv, majd az építési engedély elfogadása után a cél az, hogy 2017 tavaszától már kosárlabdázni lehessen az említett 8 helyszínen.

Elképzelések szerint az új kosárpályák impregnált, vízhatlan réteggel bevont fa alapú lemezből készülnek, ami sportjátékokra kiválóan alkalmas.

Bereczki Kinga, a Háromszéki Közösségi Alapítvány igazgatója bízik abban, hogy ezek a palánkok sok gyerek álmát valóra váltják, továbbá kezdeményezésük a várost is szolgálja, amely ezáltal biztosítani tudja a helyi kosárlabda utánpótlást.
Az alapítvány éves programjaként a Tekerj egy jó célért! akció a közösségi érzést, a közösségi dolgok iránti felelősségvállalás szemléletét népszerűsíti. A tény, hogy évről évre egyre többen vesznek részt akcióikban, visszaigazolják az alapítvány eredeti elképzelését, miszerint egy közös cél aktív összefogásra készteti a városlakókat.

Sepsiszentgyörgy Önkormányzata pedig továbbra is támogat minden hasonló civil kezdeményezést.

Tudomány és kikapcsolódás egy helyen: mi várható az egykori dohánygyárban épülő új tudományos központban?
2026.06.26

Sepsiszentgyörgy egy újabb mérföldkőhöz érkezett, hiszen az egykori dohánygyár hat, használaton kívüli és leromlott állapotú ipari műemléképülete a közeljövőben oktatási és tudományos központnak ad majd otthont.

Senkit nem hagyunk magára!
2026.06.25

Indul az Assisto 65+Integrált Szolgáltatások program Sepsiszentgyörgyön

A nyári szünidőben is használhatók az iskolai sportpályák Sepsiszentgyörgyön
2026.06.25

Az egészséges életmód támogatása érdekében a helyi tanintézményekkel egyeztetve, a vakáció idején is nyitva állnak majd az iskolák udvarán található futó- és sportpályákat, így azokat – az intézmények belső szabályzatát betartva – a nyári szünidő alatt is bárki használhatja.

Gesztus a román közösségnek: Mihai Eminescu-szobrot állítanak Sepsiszentgyörgyön
2026.06.24

Antal Árpád polgármester és Olimpiu Floroian, a PNL Kovászna megyei szervezetének elnöke sajtótájékoztatón jelentették be a projekt elindítását. A kezdeményezés célja a párbeszéd helyreállítása a helyi román közösséggel, amely a 2024-es választások után képviselet nélkül maradt a helyi tanácsban. 

Szombattól lehet csónakázni és a vízibiciklizni az Állomás negyedi tavon
2026.06.23

Ugyancsak hétvégén megnyitja kapuit a városi strand is Sepsiszentgyörgyön