hu
 
Szombat, 2026. Június 27.

Intézményes felfrissülés Sepsiszentgyörgy önkormányzatánál

2017.01.21


Álláshirdetésekkel kapcsolatos összegző



57 üres állás meghirdetését harangozta be az önkormányzat 2016 őszén. A nagy, intézményes felfrissülés első hullámának lecsendesedése után készítettünk egy nem átfogó, ízelítő jellegű összesítőt az eddig meghirdetett és elfoglalt állások adataiból.


Fotó: Vargyasi Leven
 

2016. szeptember 23-án jelent meg az első álláshirdetés ebből a csomagból, az Ügyfélszolgálati, Tájékoztatási és Iktató Irodában, amely egyébként az egyik legnépszerűbb irodája lett a Polgármesteri hivatalnak, ugyanis itt regisztráltuk a legnagyobb túljelentkezést: 1 állásra hatan jelentkeztek, ám sajnos senkinek nem sikerült a versenyvizsgája.

2016. január 19-ig 65 állást hirdettek meg 26 irodában, amelyből 38 köztisztviselői és 27 szerződéses, és amelyre ugyaneddig az időpontig 98-an jelentkeztek és 26-ot foglaltak el. Ezek az adatok tartalmazzák annak a 6 irodának is a 11 állását, amelyet januárban hirdettek meg, köztük olyanokat is, amelyeket a tavalyi év végén nem töltöttek be. Ezeknek az állásoknak az elfoglalása folyamatban van, az adott irodák várják a jelentkezőket.

A meghirdetett 64 állásból 4 vezetői pozíció, ebből kettőt foglaltak el, kettő betöltésre vár. 47 álláshoz felsőfokú, míg 17 állás betöltéséhez középfokú végzettség (érettségi) vagy szakiskolai diploma vagy általános iskolai végzettség (10 osztály) szükséges, amelyből 7-et elfoglaltak már, 5 hirdetési eljárás alatt áll.

Az elmúlt három hónap tapasztalai közül megosztanánk néhányat, érdekességképpen és javaslatképpen egyaránt: a kezdő, vagyis semmilyen szakmai tapasztalatot, régiséget nem feltételező állások iránt nagyobb volt a kereslet, mint a több év régiséggel meghirdettettek iránt. Különösen igaz ez a jogász és műszaki végzettséggel rendelkező jelentkezők esetében. Több alkalommal is szomorúan tapasztaltuk, hogy jó képességű, minden kritériumnak megfelelő jelentkezők kiestek a versenyvizsgán, a törvények kötelező ismerete híján. Így azt tanácsoljuk a jelentkezőknek, hogy mindenképp vegyék komolyan a vizsgatételek tanulmányozását, kár lenne emiatt elesni ezektől az állásoktól.

További érdekes kérdés a régiség és a szakmai tapasztalat kérdése. Számos olyan esettel találkoztunk ebben az időszakban, amikor az alkalmazott csak a jelentkezési dossziéja ellenőrzése során szembesült azzal, hogy a munkakönyve nem volt megfelelően vezetve, vagy nem a végzettségének megfelelő kategóriába volt besorolva, így vagy a szakmai, vagy a munkahelyi régiségét nem tudta megfelelően bizonyítani.

Ehhez a témához kapcsolódik és hasonlóképp fontos a munkahelyi régiség és a szakmai régiség közötti különbség. A munkahelyi régiséghez kötelezően munkaszerződéssel hivatalosított alkalmazást kell felmutatni a kért időszakra, ez az időtartam a fizetés besorolásánál, nyugdíjnál egyaránt szempont. A szakmai régiség a végzettségnek megfelelő munkavégzést jelöli, ezt egyéni vállalkozói engedéllyel is lehet bizonyítani, de figyeljünk arra, hogy egy egyéni vállalkozói engedély (pl. P.F.A) megléte nem elég, szerződésekkel kell alátámasztani, hogy a bizonyításra szoruló időtartam aktív munkavégzésből adódik össze. 

 

Tudomány és kikapcsolódás egy helyen: mi várható az egykori dohánygyárban épülő új tudományos központban?
2026.06.26

Sepsiszentgyörgy egy újabb mérföldkőhöz érkezett, hiszen az egykori dohánygyár hat, használaton kívüli és leromlott állapotú ipari műemléképülete a közeljövőben oktatási és tudományos központnak ad majd otthont.

Senkit nem hagyunk magára!
2026.06.25

Indul az Assisto 65+Integrált Szolgáltatások program Sepsiszentgyörgyön

A nyári szünidőben is használhatók az iskolai sportpályák Sepsiszentgyörgyön
2026.06.25

Az egészséges életmód támogatása érdekében a helyi tanintézményekkel egyeztetve, a vakáció idején is nyitva állnak majd az iskolák udvarán található futó- és sportpályákat, így azokat – az intézmények belső szabályzatát betartva – a nyári szünidő alatt is bárki használhatja.

Gesztus a román közösségnek: Mihai Eminescu-szobrot állítanak Sepsiszentgyörgyön
2026.06.24

Antal Árpád polgármester és Olimpiu Floroian, a PNL Kovászna megyei szervezetének elnöke sajtótájékoztatón jelentették be a projekt elindítását. A kezdeményezés célja a párbeszéd helyreállítása a helyi román közösséggel, amely a 2024-es választások után képviselet nélkül maradt a helyi tanácsban. 

Szombattól lehet csónakázni és a vízibiciklizni az Állomás negyedi tavon
2026.06.23

Ugyancsak hétvégén megnyitja kapuit a városi strand is Sepsiszentgyörgyön