hu
 
Szombat, 2026. Június 27.

Szent György Napok 2017 – visszatérés a legendához

2017.03.02

Idén április 22-e és 30-a között tartják Sepsiszentgyörgy városünnepét. A Szent György Napokat 26. alkalommal szervezik meg, idén a hangsúly a Szent György lovagra tevődik, a szervezésben pedig a Városimázs Iroda és a Kónya Ádám Művelődési Ház munkatársai vállalnak nagyobb szerepet, jelentette be csütörtöki sajtótájékoztatóján Antal Árpád polgármester.


Nagy feladat, minden évben újabb és újabb kihívás Szent György Napokat szervezni, fogalmazott Knop Ildikó programkoordinátor, aki ismertette az idei koncepciót és pár fellépő nevét is bejelentette.

"Ismét a köztudatba szeretnénk hozni Szent György lovag legendáját, képileg és tartalmilag is, sőt, bizonyos programokat erre a mondakörre építettünk, mert szeretnénk, ha mindenki leküzdené a saját sárkányait és ez az ünnep az új kezdetet jelentené" – fejtette ki Knop Ildikó, aki bemutatta a rendezvény új logóját, amelyet a főtéren levő Szent György szobor inspirált. 


Vlad Maistorovici karmester és hegedűművész, a brit Robin Green (zongora) és Harry Cameron-Penny, (klarinét és basszusklarinét), valamint a sepsiszentgyörgyi Ferencz Áron (dob) és a Bukaresti Szimfonikus Zenekar adja a 26. Szent György Napok nyitókoncertjét, derült ki a sajtótájékoztatón. A legendás Queen együttes dalait szólaltatják meg, egyszerre nyújtva a klasszikus koncertek minőségét és a populárisabb zenei műfajok közvetlenségét.

Fellép az idei Szent György Napokon a Kállay Saunders Band, a 2014-es Eurovíziós Dalfesztivál sikeres magyar résztvevőjének együttese, a világzene forrásaiból építkező, azokat a legkorszerűbb tánczenékké ötvöző bécsi Ulf Lindemann alias [dunkelbunt]. A közönség visszajelzése alapján visszatérő vendég a Şuie Paparude, a  romániai elektronikus zene királya és a PASO,  a ska zene magyar nagykövete. A Póka-Tátrai reGeneráció, ahogy a neve is jelzi, nemzedékek találkozását sejteti, a két zenei nagyágyú mellett a borzonti származású Baricz Gergely is a csapat tagja. A Szent György Napok utolsó napján lép fel az idei sztár meghívott a Nazareth, a legendás skót hard rock együttes, a zárókoncertet Bródy János tartja, és idén is lesz tűzijáték, hangzott el a sajtótájékoztatón.

Továbbra is négy zenei helyszíne lesz a Szent György Napoknak, a főszínpad idén visszakerül a prefektúra előtti térre, a Sugás áruház előtt lesz a közösségi színpad, a Székely Nemzeti Múzeum ajánlása alapján alakítják a Múzeumkert programját és lesz Ifjúsági udvar is. A kézműves vásár kialakításáról és a lacikonyhák elhelyezéséről még zajlik az egyeztetés.


Tudomány és kikapcsolódás egy helyen: mi várható az egykori dohánygyárban épülő új tudományos központban?
2026.06.26

Sepsiszentgyörgy egy újabb mérföldkőhöz érkezett, hiszen az egykori dohánygyár hat, használaton kívüli és leromlott állapotú ipari műemléképülete a közeljövőben oktatási és tudományos központnak ad majd otthont.

Senkit nem hagyunk magára!
2026.06.25

Indul az Assisto 65+Integrált Szolgáltatások program Sepsiszentgyörgyön

A nyári szünidőben is használhatók az iskolai sportpályák Sepsiszentgyörgyön
2026.06.25

Az egészséges életmód támogatása érdekében a helyi tanintézményekkel egyeztetve, a vakáció idején is nyitva állnak majd az iskolák udvarán található futó- és sportpályákat, így azokat – az intézmények belső szabályzatát betartva – a nyári szünidő alatt is bárki használhatja.

Gesztus a román közösségnek: Mihai Eminescu-szobrot állítanak Sepsiszentgyörgyön
2026.06.24

Antal Árpád polgármester és Olimpiu Floroian, a PNL Kovászna megyei szervezetének elnöke sajtótájékoztatón jelentették be a projekt elindítását. A kezdeményezés célja a párbeszéd helyreállítása a helyi román közösséggel, amely a 2024-es választások után képviselet nélkül maradt a helyi tanácsban. 

Szombattól lehet csónakázni és a vízibiciklizni az Állomás negyedi tavon
2026.06.23

Ugyancsak hétvégén megnyitja kapuit a városi strand is Sepsiszentgyörgyön