hu
 
Vasárnap, 2026. Június 28.

Saját karbantartó céget hoz létre Sepsiszentgyörgy Önkormányzata

2017.06.22

Sepsiszentgyörgy városvezetése a Helyi Tanács elé terjeszti azon javaslatát, amely szerint egy olyan kisebb városi karbantartási munkálatokra specializálódott saját vállalkozást hozna létre, amely helyben megoldaná az útfestéssel, foltozással és repedéssel, besüllyedt aknafedők szintre hozásával, tömbházak előtti bevezető sétányok, járdák, lépcsők felújításával és a patakmeder-takarítással kapcsolatos munkálatokat.

A módosult közbeszerzési törvény lehetőséget nyújt arra, hogy egy önkormányzat, amennyiben rendelkezik egy, a karbantartási munkálatokra szakosodott céggel, ezeket a munkálatokat közbeszerzés nélkül rendezze, elvégezze.

Antal Árpád-András polgármester mai sajtótájékoztatóján elmondta, cégük előreláthatólag 2018 tavaszára lesz üzemképes, és minimum 30, legfeljebb 50 szakképzett és szakképzetlen helyi munkaerőt foglalkoztat majd. Hozzátette, egy ilyen cég létrehozására azért van nagy igény és még nagyobb szükség, mert így az apróbb, de a városlakók életét megkeserítő munkálatokat helyileg, gyorsan és hatékonyan meg tudják oldani, nem függve a közbeszerzést megnyerő, megyén kívüli cégektől, akik számára például egy foltozási kérdés sokadrendű, vagy sok esetben a cég utazási költsége jóval magasabb a munkálatért szerzett bérnél.

Fotók: Vargyasi Levente

Rátérve a helyi utcák jelenlegi állapotára a következők hangzottak el:

Gyöngyvirág utca
A Gyöngyvirág utcára rákerült az első aszfaltréteg, hátravan még a koptatóréteg leterítése és a járdák aszfaltozása. Ez július közepéig megtörténik, és akkor a Gyöngyvirág utca újra visszakerül a városi forgalomba.

Kós Károly utca
Jelenleg is folytatódnak az alapozási munkálatok a Kós Károly utcában, ami után sikerült az építővel rendezni a szakmai elakadásokat. Ezt a szakasz ez év őszig fejezik be.

Testvériség utca
A Gyöngyvirág utcához hasonlóan a Testvériség utcára is rákerült az első aszfaltréteg, és ugyanúgy a koptatóréteg leterítése és a járda aszfaltozása van hátra. Itt is befejeződnek a munkálatok július közepéig.
Jövő hét elején a Testvériség utca alsó, Vasile Goldiş és Ifjúság sétányok közötti szakaszához fognak hozzá. Figyelembe véve az elkezdődött vakációt, az Ifjúsági sétányon a Közművek munkatársai már hozzá is láttak a hálózatcserével járó munkálatokhoz, így párhuzamosan folynak majd a felújítások az Ifjúsági sétányon és a Testvériség utca alsó szakaszán.

Váradi utca

A Váradi utca felső felében még körülbelül 10 napi közművesítési munka van hátra, ami után az építőcég elkezdi a munkálatokat.

A fenti négy utcán kívül körülbelül két hét múlva a Kertész utcában is elkezdődnek a munkálatok, de több utca felújítási dokumentációja elkészült már, ezek kivitelezési szerződés előtt, közbeszerzési folyamat alatt vannak. Az önkormányzat további kilenc helyszínen tervez kisebb felújítási, karbantartási munkákat: egy-egy parkoló, utca aszfaltozását. A következő években is tartja magát a hivatal az egyszerre négy-hat utca felújítási tervéhez, hiszen tapasztalat szerint az még nem okoz nagy fennakadást a városi közlekedésben.
 

Tudomány és kikapcsolódás egy helyen: mi várható az egykori dohánygyárban épülő új tudományos központban?
2026.06.26

Sepsiszentgyörgy egy újabb mérföldkőhöz érkezett, hiszen az egykori dohánygyár hat, használaton kívüli és leromlott állapotú ipari műemléképülete a közeljövőben oktatási és tudományos központnak ad majd otthont.

Senkit nem hagyunk magára!
2026.06.25

Indul az Assisto 65+Integrált Szolgáltatások program Sepsiszentgyörgyön

A nyári szünidőben is használhatók az iskolai sportpályák Sepsiszentgyörgyön
2026.06.25

Az egészséges életmód támogatása érdekében a helyi tanintézményekkel egyeztetve, a vakáció idején is nyitva állnak majd az iskolák udvarán található futó- és sportpályákat, így azokat – az intézmények belső szabályzatát betartva – a nyári szünidő alatt is bárki használhatja.

Gesztus a román közösségnek: Mihai Eminescu-szobrot állítanak Sepsiszentgyörgyön
2026.06.24

Antal Árpád polgármester és Olimpiu Floroian, a PNL Kovászna megyei szervezetének elnöke sajtótájékoztatón jelentették be a projekt elindítását. A kezdeményezés célja a párbeszéd helyreállítása a helyi román közösséggel, amely a 2024-es választások után képviselet nélkül maradt a helyi tanácsban. 

Szombattól lehet csónakázni és a vízibiciklizni az Állomás negyedi tavon
2026.06.23

Ugyancsak hétvégén megnyitja kapuit a városi strand is Sepsiszentgyörgyön