hu
 
Vasárnap, 2026. Június 28.

Vonzó karrier lesz az önkormányzati munka!

2017.08.01

Júliustól megnő az önkormányzati alkalmazottak fizetése. A Helyi Tanács július 27-én elfogadta azt a határozatot, amelynek értelmében az önkormányzat egy új, kedvező bérezési rendszert alakít ki az alkalmazottai számára.

A béremelésnél szempontot jelentett az egyetemi végzettségű pályakezdők bevonzása, vagy az önkormányzatnál több ideje dolgozó szakemberek lojalitásának értékelése azáltal, hogy előrelépésükkor a hivatal jelentős fizetésemelésben részesíti őket.
Ennek a kiegyensúlyozottabb bérezési rendszernek a kialakításakor az önkormányzat a betöltött pozíciót, a végzett munka összetettségét és a felelősségvállalás mértékét is figyelembe vette.
Az új fizetési rendszer szerint például egy egyetemi végzettséggel rendelkező kezdő fiatal, ha még idén elnyer egy pozíciót az önkormányzatnál, akkor bruttó 2900 lejes havi fizetésben részesül. Ez az összeg 2018 januárjától bruttó 3100 lejre emelkedik.
Az új bérrács 6 hónapig, vagyis év végéig érvényes, és már 2017 júliusától érvénybe lép.
2018 januárjában a félév közbeni heti beszámolók, munkahatékonysági, eredményességi mérések függvényében dől el, hogy kinek hogyan alakul tovább a bérezése. Az önkormányzat a nagyobb fizetésekért eredményt és hatékonyságot vár el, így amennyiben év végén úgy érzékeli, hogy továbbra is vannak hiányosságok a munka terén, akkor januárban az elvégzett munka eredményességének függvényében újratárgyalja a fizetéseket.

Sepsiszentgyörgy Polgármesteri Hivatalában a kedvező bérrácsnak köszönhetően az alkalmazottak 97%-ának megnő már a júliusi fizetése, a maradék 3%-nak viszont valamelyest csökken. Mivel a bérrácsban meghatározott szorzók egyformán érvényesek az ugyanolyan pozícióban, ugyanolyan fokozatban lévő állásokra, vagyis ugyanolyan besorolású alkalmazottra ugyanaz a szorzó érvényes, ezért állt elő ez a helyzet, hogy az alkalmazottak nagyon kevés százalékának csökken a fizetése.
Az önkormányzat ahogyan eddig, úgy továbbra is saját költségvetéséből fedezi a fizetéseket, így értelemszerűen a fizetésnövekedést is onnan fedezi.
A fizetésemeléssel járó motivációval a polgármesteri hivatal célja, hogy az önkormányzati munka és szolgáltatás minden területen javuljon. Például, hogy minimum 30%-kal gyorsuljon az általános ügyintézési idő. Csak érzékeltetésképpen: jelenleg egy építési engedély kiállítása átlagosan 15 napot vesz igénybe a törvényes 30 nap helyett, ezt szeretné a jövőben 10 napra csökkenteni az önkormányzat.
Egyszóval a cél egy gyors és hatékony munkavégzés kialakítása, hogy a városlakók lássák, érezzék, hogy a hivatal értük van, az ő reális problémáikat igyekszik megoldani.

Egyik ilyen meghozott döntés, hogy a lakosságra való tekintettel szeptember 1-től hosszított ügyfélfogadási programmal dolgozik a Polgármesteri Hivatal és a Közpénzügyi Igazgatóság. Az új program szerint a hivatal munkatársai hétfőtől csütörtökig 8:00-18:00 óráig, (13:30-tól fél órás szünettel) és pénteken 8:00-14:00 óráig fogadják a lakosokat, ügyfeleket.
Ugyanígy kiterjeszti a nyári időszakban az esketési programot is a polgármesteri hivatal. Eszerint az Anyakönyvi Hivatalban hétfőtől péntekig 8:00-20:00 óra, szombaton 12:00-20:00 óra és vasárnap 12:00-18:00 óra közötti idősávokban lehet esküvői időpontot foglalni.

Tudomány és kikapcsolódás egy helyen: mi várható az egykori dohánygyárban épülő új tudományos központban?
2026.06.26

Sepsiszentgyörgy egy újabb mérföldkőhöz érkezett, hiszen az egykori dohánygyár hat, használaton kívüli és leromlott állapotú ipari műemléképülete a közeljövőben oktatási és tudományos központnak ad majd otthont.

Senkit nem hagyunk magára!
2026.06.25

Indul az Assisto 65+Integrált Szolgáltatások program Sepsiszentgyörgyön

A nyári szünidőben is használhatók az iskolai sportpályák Sepsiszentgyörgyön
2026.06.25

Az egészséges életmód támogatása érdekében a helyi tanintézményekkel egyeztetve, a vakáció idején is nyitva állnak majd az iskolák udvarán található futó- és sportpályákat, így azokat – az intézmények belső szabályzatát betartva – a nyári szünidő alatt is bárki használhatja.

Gesztus a román közösségnek: Mihai Eminescu-szobrot állítanak Sepsiszentgyörgyön
2026.06.24

Antal Árpád polgármester és Olimpiu Floroian, a PNL Kovászna megyei szervezetének elnöke sajtótájékoztatón jelentették be a projekt elindítását. A kezdeményezés célja a párbeszéd helyreállítása a helyi román közösséggel, amely a 2024-es választások után képviselet nélkül maradt a helyi tanácsban. 

Szombattól lehet csónakázni és a vízibiciklizni az Állomás negyedi tavon
2026.06.23

Ugyancsak hétvégén megnyitja kapuit a városi strand is Sepsiszentgyörgyön