hu
 
Vasárnap, 2026. Június 28.

Nyílt nap a Sepsi Arénában

2017.08.21

Kevés infrastrukturális nagy beruházás váltott ki akkora érdeklődést a városlakók körében, mint a nemrégiben átadott Sepsi Aréna. Bár az Aréna építkezése befejeződött, és a főúton elhaladva mindannyian vetettünk már rá egy pillantást, az élő tapasztalat élményét semmilyen fotó, látványterv vagy újságcikk nem múlhatja fölül.

Épp ezért, augusztus 26-án, szombaton a Sepsi Aréna soron kívül megnyitja kapuit a nagyközönség előtt, hogy mindenki a saját szemével győződhessen meg róla, hogy mi igaz a sok híresztelésből, ami körülvette az Aréna építését, hogy miért hívják ezt az épületet Románia talán legimpozánsabb épületének, és miért mondja Szabó Kati, többszörös olimpiai, világ- és Európa-bajnok tornász, városunk sportcsarnokának névadója, hogy ő ilyen arénát az országban még nem látott.

A nyílt nap déli 12 órakor kezdődik, és a látogató csapatok idegenvezető segítségével, egy előre megszabott útvonalon, lépésről-lépésre haladva járják be az Aréna területét, kuriózum számba menő technikai információkat kapva az épületről, bepillantást nyerve különböző gépek működésébe, de szó esik a megfigyelő kamerákról vagy az eredményjelző táblákról is, meglátogatják az öltözőt vagy éppen a VIP szektorokat, amelyeket golyóálló üvegek vesznek körül.

Hogyan lehet bejutni az Arénába?

A nyílt nap 12 órakor kezdődik és este 20 órakor ér véget. A látogató csapatok óránként váltják egymást, és az igazán élvezhető túra érdekében a szervezők nem ajánlják egy turnusban több mint 40 ember részvételét. A zsúfoltság elkerülése érdekében ajánlott a turnusokra előzetesen bejelentkezni az office@rekreativ.club e-mail címen névvel, a jelentkező személyek számával és a túra időpontjával, ugyanakkor nyitva áll a helyszíni regisztráció lehetősége is. Az Arénát bejáró túrák kezdő időpontjai 12.00, 13.00, 14.00, 15.00, 16.00, 17.00, 18.00, 19.00 órák.
A környezetszennyezés csökkentése, valamint a nagyobb hozzáférés biztosítás érdekében a MultiTrans jóvoltából különjáratok indulnak a városból az Arénához, minden turnus előtt fél órával. A MultiTrans különjárata a végállomásról, a Gólya utcából indul, majd a következő megállókat érintve érkezik az Arénába: Stadion, Domb utca, Tervezőintézet, Lábas Ház, belvárosi református templom, söröző (Transilvania Bank). A söröző (Transilvania Bank) az utolsó megálló, ezután a busz a Lidl fele tér le a megszokott útvonaláról és megy egyenesen az Aréna felé. A járatok ugyanezen az útvonalon biztosítják a szállítást visszafelé is.
Az Aréna-kóstoltató túrák a főbejárattól kezdődnek, ez lesz a gyülekezési pont is. Ugyanitt frissítőket és harapnivalókat árusító standokat állítanak fel, ahol pihenni is lehet. A túrák zárómomentuma pedig teljes pompájában mutatja majd meg az Arénát.
A látogatások ideje alatt a nagyteremben kosárlabda mérkőzések és edzések zajlanak, amelyeket az Iskolás Sportklub és a Sepsi SIC női kosárcsapat biztosítanak.
Az idegenvezetést a Sepsi ReKreatív munkatársai és Sepsiszentgyörgy városi tanácsosai biztosítják.

Tudomány és kikapcsolódás egy helyen: mi várható az egykori dohánygyárban épülő új tudományos központban?
2026.06.26

Sepsiszentgyörgy egy újabb mérföldkőhöz érkezett, hiszen az egykori dohánygyár hat, használaton kívüli és leromlott állapotú ipari műemléképülete a közeljövőben oktatási és tudományos központnak ad majd otthont.

Senkit nem hagyunk magára!
2026.06.25

Indul az Assisto 65+Integrált Szolgáltatások program Sepsiszentgyörgyön

A nyári szünidőben is használhatók az iskolai sportpályák Sepsiszentgyörgyön
2026.06.25

Az egészséges életmód támogatása érdekében a helyi tanintézményekkel egyeztetve, a vakáció idején is nyitva állnak majd az iskolák udvarán található futó- és sportpályákat, így azokat – az intézmények belső szabályzatát betartva – a nyári szünidő alatt is bárki használhatja.

Gesztus a román közösségnek: Mihai Eminescu-szobrot állítanak Sepsiszentgyörgyön
2026.06.24

Antal Árpád polgármester és Olimpiu Floroian, a PNL Kovászna megyei szervezetének elnöke sajtótájékoztatón jelentették be a projekt elindítását. A kezdeményezés célja a párbeszéd helyreállítása a helyi román közösséggel, amely a 2024-es választások után képviselet nélkül maradt a helyi tanácsban. 

Szombattól lehet csónakázni és a vízibiciklizni az Állomás negyedi tavon
2026.06.23

Ugyancsak hétvégén megnyitja kapuit a városi strand is Sepsiszentgyörgyön