hu
 
Vasárnap, 2026. Június 28.

Ezüst Akadémia Oktatási Program indul Sepsiszentgyörgyön

2017.09.18

A Sapientia EMTE Csíkszeredai Kara a nagy sikerre való tekintettel Csíkszereda és Kézdivásárhely után a 2017/2018-as tanévben elindítja az Ezüst Akadémia Oktatási Programját 50 év fölöttiek számára Sepsiszentgyörgyön is.

A sepsiszentgyörgyi program támogatója a Sepsiszentgyörgy Polgármesteri Hivatala, valamint a Kónya Ádám Művelődési Ház.
Az első alkalommal meghirdetett Ezüst Akadémia Oktatási Programra maximum 300 főt tudunk fogadni.


A program célja:
A program során számos olyan előadás lesz, amely az érdeklődést felkelti, ugyanakkor hasznos tanácsokkal látják el a résztvevőket. Előadóink között szerepelnek úgy hazai nevek, mint külföldiek is, annak érdekében, hogy minél színvonalasabb programot tudjunk kínálni az érdeklődőknek.
Az előadásokat hatvan percesre tervezzük, melynek végén van lehetőség a kérdések feltevésére és megvitatására.

Kinek szól a program?
Az Ezüst Akadémia program minden olyan 50 év fölötti személynek szól, aki szívesen részt venne a szervezett ingyenes előadásainkon, ugyanakkor Sepsiszentgyörgy és környékén lakik.
Program tervezett időtartama
A 2017/2018-as tanévben október 3-tól kezdődően többnyire minden második hét keddjére tervezünk előadásokat, a következő program szerint:

  • 2017. október 3 ., kedd - Tanévnyitó ünnepség és regisztrációs csomag felvétele
    (helyszín: Székely Mikó Kollégium)
  • 2017. október 17., kedd
  • 2017. november 7., kedd
  • 2017. november 21., kedd
  • 2017. december 5., kedd
  • 2017. december 19., kedd 
  • 2018. január 9., kedd
  • 2018. január 23., kedd
  • 2018. február 6., kedd
  • 2018. február 20., kedd
  • 2018. március 6., kedd
  • 2018. március 20., kedd
  • 2018. április 3., kedd
  • 2018. április 17., kedd
  • 2018. május 8., kedd 
  • 2018. május 22., kedd - Tanévzáró ünnepség
     

Az előadások 70%-át  látogató Ezüst Akadémia hallgató az év végén díszoklevelet kap.


Program díja:
Az Ezüst Akadémia program keretén belül szervezett előadássorozat térítésmentes, a jelentkezők ingyenesen és önkéntesen vehetnek részt rajta.


Program időpontja és helyszíne:
Minden második hét keddjén a sepsiszentgyörgyi Székely Mikó Kollégium termében 17 órától


Programra való jelentkezés:

A jelentkezés szabályai:   

  • A programra KIZÁRÓLAG a sepsiszentgyörgyi Kulturális Szervezőirodában  található nyomtatott űrlapon keresztül lehet jelentkezni, valamint az online jelentkezési lap kitöltésével, amelyet megtalálnak a www.csik.sapientia.ro oldalon. A Kulturális Szervezőiorda hétfőtől csütörtökig 9 órától 16 óráig, illetve pénteken 9 órától 14 óráig van nyitva. A nyomtatott ürlapokat a nyitvatartási időn belül igényelhetik, illetve tölthetik ki.
  • A programra KIZÁRÓLAG az 50 év fölöttieket tudjuk fogadni.
  • Az előadások a Székely Mikó Kollégium termében lesznek megtartva.
  • A programra való felvétel a jelentkezés sorrendjében történik.
  • Amennyiben valaki nem vesz részt az első vagy második alkalommal tartott előadáson/alkalmon átadjuk a helyét annak, aki pótlistán maradt.

A teljes program a Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem honlapján elérhető.

Részvételi szándékukat az érdeklődők a jelentkezési lap kitöltésével jelezhetik legkésőbb 2017. szeptember 22-ig. A szervezőknek jogukban áll hamarabb lezárni a jelentkezést, amennyiben a helyek betelnek, ezért megértésüket köszönjük!

További információkat kérni:
e-mailben: csikiadel@sapientia.ro
telefonon: 0266-314.657 vagy 0722-543.022

Tudomány és kikapcsolódás egy helyen: mi várható az egykori dohánygyárban épülő új tudományos központban?
2026.06.26

Sepsiszentgyörgy egy újabb mérföldkőhöz érkezett, hiszen az egykori dohánygyár hat, használaton kívüli és leromlott állapotú ipari műemléképülete a közeljövőben oktatási és tudományos központnak ad majd otthont.

Senkit nem hagyunk magára!
2026.06.25

Indul az Assisto 65+Integrált Szolgáltatások program Sepsiszentgyörgyön

A nyári szünidőben is használhatók az iskolai sportpályák Sepsiszentgyörgyön
2026.06.25

Az egészséges életmód támogatása érdekében a helyi tanintézményekkel egyeztetve, a vakáció idején is nyitva állnak majd az iskolák udvarán található futó- és sportpályákat, így azokat – az intézmények belső szabályzatát betartva – a nyári szünidő alatt is bárki használhatja.

Gesztus a román közösségnek: Mihai Eminescu-szobrot állítanak Sepsiszentgyörgyön
2026.06.24

Antal Árpád polgármester és Olimpiu Floroian, a PNL Kovászna megyei szervezetének elnöke sajtótájékoztatón jelentették be a projekt elindítását. A kezdeményezés célja a párbeszéd helyreállítása a helyi román közösséggel, amely a 2024-es választások után képviselet nélkül maradt a helyi tanácsban. 

Szombattól lehet csónakázni és a vízibiciklizni az Állomás negyedi tavon
2026.06.23

Ugyancsak hétvégén megnyitja kapuit a városi strand is Sepsiszentgyörgyön