hu
 
Szerda, 2026. Június 24.

Elköltözik az orosz piac

2009.07.03
A város megvásárolja az Európiacot és várhatóan őszig átköltöztetik az orosz piac standjait. Erről döntött csütörtökön a helyi önkormányzat gazdasági bizottsága, amely az Európiacon tartotta kihelyezett ülését  – számolt be csütörtöki sajtótájékoztatóján Antal Árpád András, Sepsiszentgyörgy polgármestere.
„Az Európiacot működtető céget felszámolják,  Sepsiszentgyörgy önkormányzata pedig megvásárolja a létesítményt. A helyi tanácsnak egyébként tartozik a csődbe ment cég hozzávetőleg fél milliárddal. Ezt az összeget most be tudjuk hajtani”  - mondta Antal Árpád András, hozzátéve, tárgyalásokat kezdeményez az orosz piacon tevékenykedőkkel, hogy gond nélkül menjen az átköltözés. „Tavaly nyáron úgy egyeztünk az árusokkal, hogy egy éves haladékot kapnak az engedély nélkül felépített bódék lebontására. Sajnos ezeket az embereket becsapták, azért is egyeztünk bele az egy év haladékba, hogy térüljön meg a befektetésük. Ugyanakkor gazdasági kérdés az átköltözés, ha mindenki átjön az Európiacra, akkor még nőhet is a vevőkör. Ha csak egy része költözik, akkor azok kerülnek hátrányba, akik az Európiacon árulnak. Éppen ezért szigorúan fogunk eljárni” – hangsúlyozta Antal Árpád András. 
Az Európiacot a Tega RT veszi át, hiszen a többi piacot is a köztisztasági vállalat működteti, tájékoztatott a polgármester. Az orosz piacon közel 100 stand illetv butik működik enngedély nélkül.
Határozott intézkedések a lakott területeken megjelenő medvék ellen Sepsiszentgyörgyön
2026.06.22

A hétvégén egy medvét eltávolítottak a Farm utcából és medvecsapdát állítottak fel az Oltmező utcában

Múzeumok Éjszakája a Székelyföldi Vadászati Közgyűjtemény épületében
2026.06.18

A Székelyföldi Vadászati Közgyűjtemény 2026. június 20-án csatlakozik a Múzeumok Éjszakája rendezvénysorozathoz. Az intézmény 17:00 és 22:00 óra között változatos programokkal várja az érdeklődőket.

Múzeumok Éjszakája 2026
2026.06.16

A Múzeumok Éjszakája 2026 rendezvénysorozathoz csatlakozva, az év legrövidebb éjszakáján, amíg kint besötétedik, az Erdélyi Művészeti Központban, a Székely Nemzeti Múzeumban, illetve a MAGMA Kortárs Művészeti Kiállítótérben.

Tudományos játszóházat építenek Sepsiszentgyörgyön az egykori dohánygyár épületeiben
2026.06.15

Hat ipari műemléképületet mentenek meg és alakítanak át a jövő terévé

MindFormers: közös gondolkodás a jövőről, innovációról, fenntarthatóságról
2026.06.11

Szeptember 16–19. között ismét benépesül a sepsiszentgyörgyi egykori Cigarettagyár, hiszen második alkalommal szervezik meg a MindFormers rendezvényt, amelynek célja, hogy közösen gondolkodjunk a jövőről, az innovációról, a technológiáról, a fenntarthatóságról és azokról a változásokról, amelyek már ma formálják a következő évtizedeket.