hu
 
Vasárnap, 2026. Június 28.

Folytatódik az Ifjúság sétány útjavítása – időszakos útlezárásra számíthatnak a lakók

2017.11.26

Október és november folyamán zajlottak az Ifjúság sétány Benedek Elek utca és Testvériség utca közötti szakaszának útfelújítási munkálatai. Az alapréteget lefektették, az említett szakaszt pedig megnyitották az autós forgalom előtt.

November 24-én adta át a Polgármesteri Hivatal az útjavítást végző vállalatnak az Ifjúság sétány második szakaszát, vagyis az elkövetkező időben a Benedek Elek utca és a Sajtó utca közötti szakasz felújítása következik.

A munkálatok ideje alatt az Ifjúság sétány említett szakasza le lesz zárva, ami leginkább a Hófehérke napköziotthon munkatársait és óvodásainak családjait, valamint a környéken lakókat érinti. Erről a helyzetről értesítették a Hófehérke napköziotthon munkaközösségét, valamint a környékbeli lakószövetségek elnökeit.

A polgármesteri hivatal munkatársai a közművek munkatársaival és a kivitelezést végző cég vezetőivel közösen tárgyaltak a munkálatok ütemezéséről. Ennek értelmében az útlezárás feloldása két tényezőtől függ a leginkább: egyrészt az időjárás alakulásától, másrészt pedig a közművek állapotától az érintett szakaszon, ami az első ásások után fog kiderülni. A folyamatban érintett minden fél legjobb tudása szerint igyekszik azonnal reagálni minden felmerülő helyzetre, hogy a lakók a legrövidebb időn belül kaphassák vissza használatba a már felújított Ifjúsági sétányt.

A feljavítás ideje alatt a Benedek Elek utca alsó sarkától a Sajtó utcáig tartó szakasz lesz lezárva, így sem közlekedni, sem parkolni nem lehet ezen a részen. A Hófehérke napköziotthon udvarának 3 bejárata van, ebből az oldalsó kettőt is megnyitják a felújítási időszakban. Autóval a Sajtó utcából lehet megközelíteni az óvodát, vagy a Sajtó utca alsó végén, a napköziotthon bal oldalán, vagy a Sajtó utca felső végén a Múzsák sétányon keresztül, át az Egészség sétányon az óvoda jobb hátsó sarkához lehet érkezni. 
Sepsiszentgyörgy Polgármesteri Hivatala kéri és köszöni a családok és környékbeli lakók megértését, nem csak azokét, akiket közvetlenül érint az útlezárás, hanem azokét is a negyedből, akik megértéssel fordulnak azok a polgártársaik felé, akik ideiglenesen kiszorultak megszokott parkolási helyeikről, így máshol kell parkolóhelyet keressenek.

        
 

Tudomány és kikapcsolódás egy helyen: mi várható az egykori dohánygyárban épülő új tudományos központban?
2026.06.26

Sepsiszentgyörgy egy újabb mérföldkőhöz érkezett, hiszen az egykori dohánygyár hat, használaton kívüli és leromlott állapotú ipari műemléképülete a közeljövőben oktatási és tudományos központnak ad majd otthont.

Senkit nem hagyunk magára!
2026.06.25

Indul az Assisto 65+Integrált Szolgáltatások program Sepsiszentgyörgyön

A nyári szünidőben is használhatók az iskolai sportpályák Sepsiszentgyörgyön
2026.06.25

Az egészséges életmód támogatása érdekében a helyi tanintézményekkel egyeztetve, a vakáció idején is nyitva állnak majd az iskolák udvarán található futó- és sportpályákat, így azokat – az intézmények belső szabályzatát betartva – a nyári szünidő alatt is bárki használhatja.

Gesztus a román közösségnek: Mihai Eminescu-szobrot állítanak Sepsiszentgyörgyön
2026.06.24

Antal Árpád polgármester és Olimpiu Floroian, a PNL Kovászna megyei szervezetének elnöke sajtótájékoztatón jelentették be a projekt elindítását. A kezdeményezés célja a párbeszéd helyreállítása a helyi román közösséggel, amely a 2024-es választások után képviselet nélkül maradt a helyi tanácsban. 

Szombattól lehet csónakázni és a vízibiciklizni az Állomás negyedi tavon
2026.06.23

Ugyancsak hétvégén megnyitja kapuit a városi strand is Sepsiszentgyörgyön