hu
 
Vasárnap, 2026. Június 28.

Sporttal a rászorulókért

2017.12.13

A szurkolók támogatását és adományait várja a Sepsi Sic és a Máltai Szeretetszolgálat a holnapi kosárlabda mérkőzésen az Olympiacos ellen.

Rendhagyó sajtótájékoztatót tartott ma Antal Árpád-András polgármester, meghívottjai, Puskás Bálint volt alkotmánybíró, a Máltai Szeretetszolgálat sepsiszentgyörgyi szervezetének alapítótagja és Rusz István, a Sepsi SIC női kosárlabda csapat sportmenedzsere társaságában. A sajtótájékoztató témája a holnapi kosárlabda mérkőzés köré szervezett adománygyűjtési akció volt, amely a Sepsi SIC, a Máltai Szeretetszolgálat sepsiszentgyörgyi szervezete és Sepsiszentgyörgy Polgármesteri Hivatalának összefogásában valósul meg.

A Sepsi SIC női kosárlabda csapat játékosai holnap, csütörtök délután 18.30 órától a görög Olympiacos Pireus csapat játékosaival csapnak össze az Európa-kupa rájátszásának első fordulójában. Tekintettel a helyi kosárlabda csapat nagyszámú szurkolótáborára, valamint arra a tényre, hogy az ellenfél csapata igazi nagyhatalomnak számít a női kosárlabda világában, a szervezők rekordszámú nézőre számítanak a holnapi mérkőzésen.


Ennek a reménynek a fényében született meg az együttműködés a jótékonysági szervezet és a sportcsapat között, hiszen arra kérik a szurkolókat, nézőket, hogy mindannyian hozzanak magukkal egy plüssállatot, plüssjátékot, amelyet a mérkőzés végén a pályára dobnak adomány formájában. Ruszt István annyival egészített ki a kérést, hogy a labdajátékra való tekintettel, a plüssök mellett labdákat is örömmel látnak az adományok között.

A játékosokkal közösen a Máltai Szeretetszolgálat önkéntesei is a pályán lesznek a mérkőzés végén, ők gyűjtik és dobozolják a játékokat, amelyeket rászoruló gyermekeknek juttatnak el: a kovásznai és tusnádi Szent Ferenc Alapítvány házaiba, árva-, valamint nagycsaládban élő gyermekeknek.

Tekintettel arra, hogy egy nemzetközi találkozóra kerül holnap sor, valamint, hogy december 14. és 16. között országos gyásznapot hirdettek Mihály király emlékére, a mérkőzést különféle szabályok betartásával kell lebonyolítani, amelyről folyamatosan tájékoztatják a nézőket.

Puskás Bálint elmondta, hogy évek óta gyümölcsöző kapcsolatuk van mind az önkormányzattal, mind a Sepsi SIC-kel, számtalan közös segítő programot valósítottak már meg, ezek sorát gazdagítja a holnapi akció is.

Antal Árpád polgármester arról beszélt, hogy a Sepsi Arénát nem csak sportlétesítményként képzelték el, hanem egy közösségi térként is, az élmények házának, ahol örülni és reménykedni lehet. A holnapi mérkőzés egy ilyen alkalom, amit az ajándékozás élménye még szebbé tehet.

Tudomány és kikapcsolódás egy helyen: mi várható az egykori dohánygyárban épülő új tudományos központban?
2026.06.26

Sepsiszentgyörgy egy újabb mérföldkőhöz érkezett, hiszen az egykori dohánygyár hat, használaton kívüli és leromlott állapotú ipari műemléképülete a közeljövőben oktatási és tudományos központnak ad majd otthont.

Senkit nem hagyunk magára!
2026.06.25

Indul az Assisto 65+Integrált Szolgáltatások program Sepsiszentgyörgyön

A nyári szünidőben is használhatók az iskolai sportpályák Sepsiszentgyörgyön
2026.06.25

Az egészséges életmód támogatása érdekében a helyi tanintézményekkel egyeztetve, a vakáció idején is nyitva állnak majd az iskolák udvarán található futó- és sportpályákat, így azokat – az intézmények belső szabályzatát betartva – a nyári szünidő alatt is bárki használhatja.

Gesztus a román közösségnek: Mihai Eminescu-szobrot állítanak Sepsiszentgyörgyön
2026.06.24

Antal Árpád polgármester és Olimpiu Floroian, a PNL Kovászna megyei szervezetének elnöke sajtótájékoztatón jelentették be a projekt elindítását. A kezdeményezés célja a párbeszéd helyreállítása a helyi román közösséggel, amely a 2024-es választások után képviselet nélkül maradt a helyi tanácsban. 

Szombattól lehet csónakázni és a vízibiciklizni az Állomás negyedi tavon
2026.06.23

Ugyancsak hétvégén megnyitja kapuit a városi strand is Sepsiszentgyörgyön