hu
 
Vasárnap, 2026. Június 28.

Körinterjú a Bevezetés a sportba program edzőivel – III. rész: Farkas Zsuzsanna, testnevelés tanár

2018.01.02

Farkas Zsuzsanna, testnevelés tanár

– Sportra nevelés játékos formában –

A Sepsi Arénában október másodikától indult Bevezetés a sportba gyerekfoglalkozás rendkívüli népszerűségnek örvend azóta is. Mostani sorozatunkban a program edzőit szeretnénk bemutatni. A sorozat első részében Dombi Szabolcs kosárlabda edzővel beszélgettünk, a második részben szintén egy kosárlabda edzővel, Kovasch Norberttel, a harmadik részben pedig egy testneveléstanárral találkoztunk, Farkas Zsuzsannával. Zsuzsa a brassói Transilvania Egyetem Testnevelés és Sport Karán végzett és testneveléstanárként dolgozott, és alig néhány hete kezdte az „edzősködést” a kicsikkel.

  Fotó: Vargyasi Levente

Ez az első edzői tapasztalatod, rögtön a kicsikkel kezdted?

- Én testnevelő tanárként dolgoztam, de most sem hívnám magam edzőnek, hiszen, amit itt csinálunk, az inkább tornaóra kiegészítés, mint edzés, már olyan értelemben, hogy nincs a találkozóknak egy pontos tematikája, inkább általános fizikai felkészítőt tartunk.

Tekintve, hogy a tanári pályáról kerültél ide, és még egészen friss vagy ebben a munkában, mi számodra a legnagyobb kihívás?

- Napjainkban elég mozgásszegény életmódot folytatunk, sajnos, és ez akaratlanul is kihat a gyermekeinkre, hiszen ők azt a mintát követik, amit otthon látnak. Az a legnagyobb kihívás, hogy  mutassunk nekik egy alternatívát, egy lehetőséget például a délutáni szabadidő eltöltésére, hátha így is tudjuk csökkenteni a képernyő előtt töltött időt.

Említetted, hogy még csak néhány hete dolgozol itt a Sepsi Arénában, ebben a programban. Van-e valami kedves, vicces, megható történeted ezzel a munkával kapcsolatban, amióta elkezdted?

- Konkrét vicces történetem nincsen, viszont minden nap mondanak olyan édes dolgokat a kicsik, amik megmaradnak. Legtöbbször azt mondják, hogy „jaj, hogy szeretem az Arénát”, vagy, hogy ez a legjobb játék.

Mit szeretsz a legjobban a munkában?

- Szeretek gyerekek között lenni, velük dolgozni. A legjobb dolog mosolyt csalni az arcukra, de nem csak ez, hanem az is, amit mi kapunk tőlük. Olyan jó kedélyűek, olyan pozitív energiát sugároznak, hogy az hihetetlen.

Fotó: Vargyasi Levente

Tudomány és kikapcsolódás egy helyen: mi várható az egykori dohánygyárban épülő új tudományos központban?
2026.06.26

Sepsiszentgyörgy egy újabb mérföldkőhöz érkezett, hiszen az egykori dohánygyár hat, használaton kívüli és leromlott állapotú ipari műemléképülete a közeljövőben oktatási és tudományos központnak ad majd otthont.

Senkit nem hagyunk magára!
2026.06.25

Indul az Assisto 65+Integrált Szolgáltatások program Sepsiszentgyörgyön

A nyári szünidőben is használhatók az iskolai sportpályák Sepsiszentgyörgyön
2026.06.25

Az egészséges életmód támogatása érdekében a helyi tanintézményekkel egyeztetve, a vakáció idején is nyitva állnak majd az iskolák udvarán található futó- és sportpályákat, így azokat – az intézmények belső szabályzatát betartva – a nyári szünidő alatt is bárki használhatja.

Gesztus a román közösségnek: Mihai Eminescu-szobrot állítanak Sepsiszentgyörgyön
2026.06.24

Antal Árpád polgármester és Olimpiu Floroian, a PNL Kovászna megyei szervezetének elnöke sajtótájékoztatón jelentették be a projekt elindítását. A kezdeményezés célja a párbeszéd helyreállítása a helyi román közösséggel, amely a 2024-es választások után képviselet nélkül maradt a helyi tanácsban. 

Szombattól lehet csónakázni és a vízibiciklizni az Állomás negyedi tavon
2026.06.23

Ugyancsak hétvégén megnyitja kapuit a városi strand is Sepsiszentgyörgyön