hu
 
Vasárnap, 2026. Június 28.

Több mint két hete működik a központi korcsolyapálya

2018.01.12

Több mint két hete nyílt a Főtéren az új korcsolyapálya, de máris szerves részét képezi a sepsiszentgyörgyiek szabadidős tevékenységeinek, ezt a számok is alátámasztják, hiszen az elmúlt időszakban 6448-an vették igénybe a pályát, amiből 5121 gyermek és diák, illetve 1327 felnőtt. Az ünnepnapok kivételével, végig teljes kihasználtsággal működött a pálya, így átlagosan napi 426 gyermek és 110 felnőtt korcsolyázó töltötte itt szabadidejének egy részét.

 

A jég minőségére vonatkozó kifogásokkal és aggodalmakkal kapcsolatban is jó hírrel szolgálhatunk, hiszen folyamatosan dolgoznak a kollégák azon, hogy a jégkészítő gép teljes kapacitással működhessen. A működéshez szükséges technikai feltételek adottak, az áramellátás körül adódó problémák miatt fordult elő, hogy nem tudták megfelelő hőmérsékleten tartani a jeget.  A működtetők remélik, hogy hamarosan semmi akadálya nem lesz a kitűnő minőségű jég biztosításának. 

  

Az eddigi tapasztalatok azt mutatják, hogy a hétvégék és a késő délutánok, esték a legzsúfoltabbak a pályán, így aki nyugodt korcsolyázásra vágyik és megteheti, annak inkább a reggeli órákat ajánljuk. Kisgyermekek, kezdők, jéggel épp hogy ismerkedők sem kell, hogy megszeppenjenek, hiszen a korcsolyapálya szolgáltatásai közé tartozik az ingyenes korcsolyázó keret, valamint korcsolyákat is lehet bérelni minden méretben.

 

Január 8-tól kezdőden, hétfőtől csütörtökig minden nap délután 4 és 6 óra között a Királypingvinek Jégkorong Klub jóvoltából ingyenes edzések vannak kezdők és haladók számára, a kiemelt célcsoport a 8 év alattiak, vagyis a második-negyedik osztályosok, akik nem vesznek részt a Sepsi Arénában zajló Bevezetés a sportba című programban.

Azok a gyermekek számára, viszont, akik részesei ennek a programnak, jó hír, hogy februárban kezdődik a korcsolyaoktatás az Arénában, a szervezők biztosítják az edzések tárgyi feltételeit, vagyis minden nagycsoportos, előkészítős és első osztályos gyermek lábára kerül majd korcsolya, aki meg sajátját akarja használni, azt is megteheti.

Jó szórakozást kívánunk a továbbiakban is!
 

Tudomány és kikapcsolódás egy helyen: mi várható az egykori dohánygyárban épülő új tudományos központban?
2026.06.26

Sepsiszentgyörgy egy újabb mérföldkőhöz érkezett, hiszen az egykori dohánygyár hat, használaton kívüli és leromlott állapotú ipari műemléképülete a közeljövőben oktatási és tudományos központnak ad majd otthont.

Senkit nem hagyunk magára!
2026.06.25

Indul az Assisto 65+Integrált Szolgáltatások program Sepsiszentgyörgyön

A nyári szünidőben is használhatók az iskolai sportpályák Sepsiszentgyörgyön
2026.06.25

Az egészséges életmód támogatása érdekében a helyi tanintézményekkel egyeztetve, a vakáció idején is nyitva állnak majd az iskolák udvarán található futó- és sportpályákat, így azokat – az intézmények belső szabályzatát betartva – a nyári szünidő alatt is bárki használhatja.

Gesztus a román közösségnek: Mihai Eminescu-szobrot állítanak Sepsiszentgyörgyön
2026.06.24

Antal Árpád polgármester és Olimpiu Floroian, a PNL Kovászna megyei szervezetének elnöke sajtótájékoztatón jelentették be a projekt elindítását. A kezdeményezés célja a párbeszéd helyreállítása a helyi román közösséggel, amely a 2024-es választások után képviselet nélkül maradt a helyi tanácsban. 

Szombattól lehet csónakázni és a vízibiciklizni az Állomás negyedi tavon
2026.06.23

Ugyancsak hétvégén megnyitja kapuit a városi strand is Sepsiszentgyörgyön