hu
 
Vasárnap, 2026. Június 28.

Körinterjú a Bevezetés a sportba program edzőivel – IV. rész: Kernászt Huba, jégkorong edző

2018.01.30

Kernászt Huba, jégkorong edző

– Sportra nevelés játékos formában –

A Sepsi Arénában október másodikától indult Bevezetés a sportba gyerekfoglalkozás rendkívüli népszerűségnek örvend azóta is. Sorozatunkban a velük foglalkozó edzőket szeretnénk bemutatni. A sorozat első részében Dombi Szabolcs kosárlabda edzővel beszélgettünk, a második részben szintén egy kosárlabda edzővel, Kovasch Norberttel, majd következett Farkas Zsuzsa és a negyedik részben Kernászt Hubát, a Királypingvinek Jégkorong Klub elnökét kérdeztük a gyerekfoglalkozásokról.

Fotók: Vargyasi Levente 

Mióta végzed ezt a munkát, hogyan lettél edző?

-     Lassan nyolc éve vagyok edző, de alapvégzettségemet tekintve, pedagógus vagyok, tanítóbácsi, úgyhogy én a kezdetektől gyermekekkel foglalkozom, nagyon szeretem ezt csinálni. A korcsolyaoktatást régóta csináljuk, kis csoportokkal, óvodákkal is. Most 2000 gyermekkel biztosan más lesz, de várjuk nagyon.

Van valami kedves, vicces történeted, amit itt a gyerekekkel átéltél, amióta ez a program elkezdődött?

-    Nap mint nap akad valami. Én sokat foglalkozom szellemileg sérült, születési rendellenességgel élő vagy sajátos nevelési igényű gyermekekkel, imádom őket. Egészen másként kell velük foglalkozni, más típusú feladatokat kell nekik adni, úgy, hogy a közösségből se vonjuk ki őket. Imádom a munkát velük. 

Milyen tapasztalataid vannak, amióta elkezdődött a program?

-    Nagyon örvendek, hogy nem egyből jégre mentünk, mert meglepően sok gyermeknek vannak egyensúly- és koordinációs problémái. Döbbenetes volt számomra mennyire mozgáshiányosak ezek a kicsi gyermekek, már az előző generációhoz képest is rosszabb állapotban vannak. Most ezeket próbáljuk helyre tenni ezeken a száraz edzéseken, és már az elmúlt öt hét alatt is feltűnő változást tapasztaltunk.

Mi az, amit a legjobban szeretsz, mi a célod ezzel a munkával?

-    Én imádom ezt csinálni. Húsz éve foglalkozom gyermekekkel és még mindig szeretem. Nap végére elfáradok, az igaz, de fel is dob ez a munka. Nagyon szeretném, ha a mozgás része lenne a gyermekek életének és abban is reménykedünk itt az edző csapattal, hogy a gyerekek révén kicsit a szülőket is meg tudjuk mozgatni, hátha gyakrabban jönnek ők is edzeni vagy sporteseményt nézni. 


Milyen a csapat, akivel együtt dolgoztok?

-    Nagyon örvendek, hogy ilyen vegyes csapat állt össze, több sportág edzői, mert így a gyermekek is bepillantást nyernek több mindenbe. Már ilyen fiatal korban is tudunk toborozni, ha látjuk, hogy valamelyik gyermek ügyes az egyik sportban, vagy nagyobb hajlandóságot mutat irányába, akkor elhívjuk a délutáni edzésre is őket. Legtöbbször visszajönnek, ennek nagyon örvendünk. A pedagógusokkal is jó a viszonyunk, voltunk gyűlésen közel 50 igazgatóval, kérdezték, mit segíthetnek, mondtuk, minél több mozgást vigyenek be a programba, mert óriási szükség van erre.


 

Tudomány és kikapcsolódás egy helyen: mi várható az egykori dohánygyárban épülő új tudományos központban?
2026.06.26

Sepsiszentgyörgy egy újabb mérföldkőhöz érkezett, hiszen az egykori dohánygyár hat, használaton kívüli és leromlott állapotú ipari műemléképülete a közeljövőben oktatási és tudományos központnak ad majd otthont.

Senkit nem hagyunk magára!
2026.06.25

Indul az Assisto 65+Integrált Szolgáltatások program Sepsiszentgyörgyön

A nyári szünidőben is használhatók az iskolai sportpályák Sepsiszentgyörgyön
2026.06.25

Az egészséges életmód támogatása érdekében a helyi tanintézményekkel egyeztetve, a vakáció idején is nyitva állnak majd az iskolák udvarán található futó- és sportpályákat, így azokat – az intézmények belső szabályzatát betartva – a nyári szünidő alatt is bárki használhatja.

Gesztus a román közösségnek: Mihai Eminescu-szobrot állítanak Sepsiszentgyörgyön
2026.06.24

Antal Árpád polgármester és Olimpiu Floroian, a PNL Kovászna megyei szervezetének elnöke sajtótájékoztatón jelentették be a projekt elindítását. A kezdeményezés célja a párbeszéd helyreállítása a helyi román közösséggel, amely a 2024-es választások után képviselet nélkül maradt a helyi tanácsban. 

Szombattól lehet csónakázni és a vízibiciklizni az Állomás negyedi tavon
2026.06.23

Ugyancsak hétvégén megnyitja kapuit a városi strand is Sepsiszentgyörgyön