hu
 
Szerda, 2026. Június 24.

Antal Árpád nem akar újabb zászlóbotrányt

2009.07.30
Csütörtöki sajtótájékoztatóján Antal Árpád polgármester elmondta, megkapta a Kovászna megyei prefektus, Codrin Munteanu felszólítását, hogy vegye le a Polgármesteri Hivatal homlokzatáról a székely zászlót.

Antal Árpád kifejtette, nem fogja levenni a homlokzatról a székely zászlót, mert használata nem törvénybe ütköző, hiszen nem egy másik ország hanem egy közösség, a székely közösség szimbólumáról van szó.

\"\"
Fotó: Karda Zenkő

„Örülnék annak, ha a prefektus nem bántaná annak a közösségnek a szimbólumait, mely itt a térségben többséget alkot, ezek a megnyilvánulások csak ártanak az etnikumközi kapcsolatoknak” – mondta a polgármester.

A polgármester felvetette, mi lenne, ha a brassói prefektus is leszedetné Brassó bejáratáról a háromnyelvű táblát, hiszen legtöbb szászok alapította erdélyi településen a németajkúak száma nem éri el sokszor még az öt százalékot sem. A Brassó és Szeben megyeieket mégsem zavarja a szászoknak kijáró történelmi tisztelet ilyenirányú kifejezése.

„Nem akarok újabb zászlóbotrányt, azt javaslom a prefektusnak, hogy inkább támogasson bennünket a város és a megye fejlesztésében, semmint a közösségi szimbólumok használatának az akadályozásával foglakozzon. A székely zászlót Szentgyögyre az angyal hozta, tehát csakis az ördög viheti el”- összegezte viccesen Antal Árpád.
Határozott intézkedések a lakott területeken megjelenő medvék ellen Sepsiszentgyörgyön
2026.06.22

A hétvégén egy medvét eltávolítottak a Farm utcából és medvecsapdát állítottak fel az Oltmező utcában

Múzeumok Éjszakája a Székelyföldi Vadászati Közgyűjtemény épületében
2026.06.18

A Székelyföldi Vadászati Közgyűjtemény 2026. június 20-án csatlakozik a Múzeumok Éjszakája rendezvénysorozathoz. Az intézmény 17:00 és 22:00 óra között változatos programokkal várja az érdeklődőket.

Múzeumok Éjszakája 2026
2026.06.16

A Múzeumok Éjszakája 2026 rendezvénysorozathoz csatlakozva, az év legrövidebb éjszakáján, amíg kint besötétedik, az Erdélyi Művészeti Központban, a Székely Nemzeti Múzeumban, illetve a MAGMA Kortárs Művészeti Kiállítótérben.

Tudományos játszóházat építenek Sepsiszentgyörgyön az egykori dohánygyár épületeiben
2026.06.15

Hat ipari műemléképületet mentenek meg és alakítanak át a jövő terévé

MindFormers: közös gondolkodás a jövőről, innovációról, fenntarthatóságról
2026.06.11

Szeptember 16–19. között ismét benépesül a sepsiszentgyörgyi egykori Cigarettagyár, hiszen második alkalommal szervezik meg a MindFormers rendezvényt, amelynek célja, hogy közösen gondolkodjunk a jövőről, az innovációról, a technológiáról, a fenntarthatóságról és azokról a változásokról, amelyek már ma formálják a következő évtizedeket.