hu
 
Vasárnap, 2026. Június 28.

Sepsiszentgyörgyről rajtol a XII. Székelyföldi Kerékpáros Körverseny

2018.08.01

Sepsiszentgyörgyön áll rajthoz a XII. Székelyföldi Kerékpáros Körverseny tizenhárom csapata, idén a verseny közel fele Kovászna megyében zajlik. Az esemény az előző évekhez képest számos újdonságot tartogat a versenyzőknek, akik öt nap alatt több mint 700 kilométert kell megtegyenek.

Közös sajtótájékoztató keretében ismertette Ráduly Róbert-Kálmán, Csíkszereda polgármestere, Antal Árpád-András, Sepsiszentgyörgy polgármestere és Tamás Sándor, Kovászna Megye Tanácsának elnöke a XII. Székelyföldi Kerékpáros Körverseny programját.

    

Az augusztus 7-e és 11-e között tizenkettedik alkalommal megszervezett esemény történetében idén az első olyan alkalom, amikor hét önkormányzat ad támogatást a megszervezéshez. A 2007-ben első alkalommal megszervezett verseny történetében sokáig Csíkszereda volt a központja az eseménynek, tavaly óta szakítottak ezzel a hagyománnyal, idén a verseny közel fele Kovászna megyében zajlik.

2018-ban Székelykeresztúr kivételével az összes olyan városszintű települést érintik a versenyzők, amelyek meghatározóak a régióban. A körverseny az egyetlen olyan rendezvény, mely Székelyföld nevét viseli, regionális, politikai, térségmarketing és turisztikai szempontból  is fontos, Székelyföldet olyan szinten promoválja, amilyen szinten kevés rendezvény teszi.

Az előző évekhez képest sok újdonságra lehet számítani, az eddigi 4 napos verseny idén 5 napos lesz, a benevezett 13 csapat több, mint 700 kilométert teker Székelyföld területén, ez a verseny történetében az eddigi leghosszabb táv, amit a kerékpárosok meg kell tegyenek. Az idei 13 csapatból 4 Romániából, 3 Magyarországról, 2 Ausztriából, egy Kazahsztánból, egy Hollandiából, egy Olaszországból, és egy a Modvai Köztársaságból áll rajthoz, a díjak összértéke 14 000 euró. Idén először a Nemzetközi Kerékpár Szövetség magyarországi bírót küld a verseny felügyelésére.

  Fotó: Henning János

Sepsiszentgyörgy nemcsak az 5,4 kilométeres keddi prológ helyszíne, hanem a háromszéki szakasz rajt- és célpontja is egyben. Idén először lesz olyan szakasza a versenynek, amely nem Hargita megyében zajlik, ez a szerdai Kastély etap. A Sepsiszentgyörgy, Kézdivásárhely, Barót, Bölön, Sepsiszentgyörgy szakaszon zajló közel 200 kilométeres szakasz a szintkülönbségek szempontjából az egyik legkönnyebbnek számít.

A körverseny második szakasza, a Folyók etapja, összeköti Kovászna és Hargita megyét. A versenyzők az Olt mentén haladnak, majd a Maros völgyén át tekernek a Küküllő völgyébe és érkeznek meg Székelyudvarhelyre.

A verseny legnehezebb szakasza a Hargitát háromszor érintő szakasz, a Király etap, ezt követően, a verseny utolsó napján Csíkszereda környékén tekernek a versenyzők. 

2018 vízválasztó évnek számít az esemény szempontjából, ugyanis ebben a formában többet nem kerül megrendezésre, jövőben egy divízióval magasabb besorolású versenyt szerveznek, ebben az esetben csak olyan kontinentális csapatok nevezhetnek be, akik a Nemzetközi Kerékpár Szövetség rendszerében regisztrálva vannak.

Tudomány és kikapcsolódás egy helyen: mi várható az egykori dohánygyárban épülő új tudományos központban?
2026.06.26

Sepsiszentgyörgy egy újabb mérföldkőhöz érkezett, hiszen az egykori dohánygyár hat, használaton kívüli és leromlott állapotú ipari műemléképülete a közeljövőben oktatási és tudományos központnak ad majd otthont.

Senkit nem hagyunk magára!
2026.06.25

Indul az Assisto 65+Integrált Szolgáltatások program Sepsiszentgyörgyön

A nyári szünidőben is használhatók az iskolai sportpályák Sepsiszentgyörgyön
2026.06.25

Az egészséges életmód támogatása érdekében a helyi tanintézményekkel egyeztetve, a vakáció idején is nyitva állnak majd az iskolák udvarán található futó- és sportpályákat, így azokat – az intézmények belső szabályzatát betartva – a nyári szünidő alatt is bárki használhatja.

Gesztus a román közösségnek: Mihai Eminescu-szobrot állítanak Sepsiszentgyörgyön
2026.06.24

Antal Árpád polgármester és Olimpiu Floroian, a PNL Kovászna megyei szervezetének elnöke sajtótájékoztatón jelentették be a projekt elindítását. A kezdeményezés célja a párbeszéd helyreállítása a helyi román közösséggel, amely a 2024-es választások után képviselet nélkül maradt a helyi tanácsban. 

Szombattól lehet csónakázni és a vízibiciklizni az Állomás negyedi tavon
2026.06.23

Ugyancsak hétvégén megnyitja kapuit a városi strand is Sepsiszentgyörgyön