hu
 
Vasárnap, 2026. Június 28.

Folytatódik a Bevezetés a sportba elnevezésű program

2018.09.24

Sepsiszentgyörgy Önkormányzatának kezdeményezésére és a Királypingvinek Sportegyesület partnerségében született meg a Bevezetés a sportba című program, amely a vártnál nagyobb sikereket és lelkesedét váltott ki az érintett gyermekekből a 2017-2018-as tanévben.

Az ígéretekhez híven, a program folytatódik, sőt, a 2018-2019-es tanévben bővül a szolgáltatások és oktatók köre, valamint a célcsoport is, mintegy 2400 gyermeket érintve. Idén a nagycsoportosok, az előkészítősök és az elsősök mellett a második osztályos tanulók is részesülnek a program jótékony hatásaiból.

Két új „alprogrammal” indul október 1-én a Bevezetés a sportba című kezdeményezés: egyrészt beindul a Mozgásfejlesztés játékos gyógytornával elnevezésű program, amelynek során szakemberek segítik a gyermekeket a mozgásszervi megbetegedések súlyosbodásának megelőzésében vagy kiküszöbölésében (lúdtalp, X-láb, karikaláb, tartáshibák stb.).
Másrészt elindul egy tehetséggondozó program is, amely keretében minden érintett korcsoportból a rendszeresebb sporttevékenységek végzésére hajlamosabb gyermekek számára, ugyancsak ingyenesen, egy délutáni sporttevékenységet is ajánlani fognak, amely során több sportág művelésében mélyülhetnek el.

Ez a kezdeményesen szorosan kapcsolódik a Királypingvinek Sportegyesület, és ezáltal a Bevezetés a sportba program szemléletmódjához, miszerint 5-11 éves korosztályú gyermekek számára az a legegészségesebb, ha több sportágba is bepillantást nyernek, ha megvalósul az átjárás a különféle sportágak között. Ennek kiteljesedéséhez már több sportklubbal felvették a kapcsolatot a szervezők.

A megszokott programhoz híven, az idei tanévben is 2018. októbere és 2019. júniusa között lesznek „Aréna-napok”, ám kissé másabb felosztásban: októberben a nagyok (I., II. osztályosok) már korcsolyázással kezdenek, a kicsik (nagycsoport és előkészítő) teremfoglalkozással, novemberben mindenki korcsolyázik, decemberben és januárban a nagyok teremben vannak, a kicsik jégen, február-március hónapokban mindenki korcsolyázik, áprilisban a nagyok jégen, a kicsik teremben, május-júniusban mindenki teremfoglalkozáson vesz részt. A korcsolyázáshoz szükséges felszerelést, úgy mint sisakot és korcsolyát, a Királypingvinek Sportegyesület biztosítja, viszont szívesen látják az otthonról hozott felszereléseket is.

A Királypingvinek képviselői elmondták, hogy nem a klasszikus értelemben vett edzésekre kell számítaniuk a szülőknek, hiszen a sportra való nevelés alapjait fektetik le ezeken a találkozókon, mozgáskoordinációt, egyensúlyt,  helyes testtartást stb. tanulnak itt a gyermekek. Az első találkozók alkalmával kerül sor a tavaly is elvégzett orvosi vizsgálatokra.

Szeptember 17-től buszjárat indult a Sepsi Arénához, amely nagyban hozzájárulhat ahhoz, hogy a gyermekek önállóan is részt vegyenek az Arénában szervezett a sporttevékenységeken, valamint ahhoz, hogy fokozatosan belakják a városlakók az Arénát, mígnem betölti eredeti rendeltetését és valóságos városi sportközponttá alakul. 
 

Tudomány és kikapcsolódás egy helyen: mi várható az egykori dohánygyárban épülő új tudományos központban?
2026.06.26

Sepsiszentgyörgy egy újabb mérföldkőhöz érkezett, hiszen az egykori dohánygyár hat, használaton kívüli és leromlott állapotú ipari műemléképülete a közeljövőben oktatási és tudományos központnak ad majd otthont.

Senkit nem hagyunk magára!
2026.06.25

Indul az Assisto 65+Integrált Szolgáltatások program Sepsiszentgyörgyön

A nyári szünidőben is használhatók az iskolai sportpályák Sepsiszentgyörgyön
2026.06.25

Az egészséges életmód támogatása érdekében a helyi tanintézményekkel egyeztetve, a vakáció idején is nyitva állnak majd az iskolák udvarán található futó- és sportpályákat, így azokat – az intézmények belső szabályzatát betartva – a nyári szünidő alatt is bárki használhatja.

Gesztus a román közösségnek: Mihai Eminescu-szobrot állítanak Sepsiszentgyörgyön
2026.06.24

Antal Árpád polgármester és Olimpiu Floroian, a PNL Kovászna megyei szervezetének elnöke sajtótájékoztatón jelentették be a projekt elindítását. A kezdeményezés célja a párbeszéd helyreállítása a helyi román közösséggel, amely a 2024-es választások után képviselet nélkül maradt a helyi tanácsban. 

Szombattól lehet csónakázni és a vízibiciklizni az Állomás negyedi tavon
2026.06.23

Ugyancsak hétvégén megnyitja kapuit a városi strand is Sepsiszentgyörgyön