hu
 
Vasárnap, 2026. Június 28.

Végéhez közelednek az idei útjavítási munkálatok

2018.10.26

„A romániai városok közül még csak Brassóban volt ekkora mértékű felújítás a közvilágítási hálózatot illetően, mint Sepsiszentgyörgyön” – emelte ki Antal Árpád András polgármester a legutóbbi sajtótájékoztatón, amelynek alkalmával a városban zajló útjavítási és felújítási munkálatokról számolt be.

Városszerte több utcában is dolgoznak a munkások, a tervek szerint az utcák mindegyikét, még a tél előtt megnyitják az autós forgalom számára.

A Kós Károly utcában, a Gyár utcától a Cigaretta utcáig terjedő szakaszon, fél sávon már befejeződtek az aszfaltozási munkálatok. A másik sávon az alapozási munkálatok után az új aszfaltréteg leöntése következik. A napokban helyükre kerülnek az új villanyoszlopok is. A Kós Károly utca következő, harmadik szakaszának felújítására a jövő év tavaszán kerül sor. A munkálatokat majd összehangolják az Andrei Șaguna, azaz a Dohánygyári hegynek nevezett utca felújításával, amit szintén a jövő évben kezd el az önkormányzat.

Fotó: Vargyasi Levente

A Váradi József utca felső szakaszában az első réteg aszfalt rákerült az úttestre, valamint a közvilágítási hálózat felújítása is befejeződött. Az utca középső szakaszán, az Attila hegy és a Sas utca közötti részen, az alapozási munkálatokat végzik a munkások, a korszerű közvilágítás már üzemel ezen a szakaszon is. A Sas utcában zajlik az esővíz lefolyók bekötése, majd következnek az alapozási munkálatok. Az alapozás után szegélyköveznek, majd a villanyoszlopokat állítják fel. A László Ferenc utcában az alapozáson és a szegélykövek lerakásán dolgoznak a kivitelező cég munkatársai. 

Az Oltemző utcában szépen halad a közvilágítási hálózat korszerűsítése, az új oszlopok a helyükre kerültek, egy részük már üzemel. A Gyöngyvirág utcában hamarosan befejeződik az Olt hídra vezető járda aszfaltozása. A Csíki negyedben az Otthon sétányon zajlik a járdák, parkolók építése és az úttest előkészítése.

Fotó: Vargyasi Levente

A Sepsi Útépítő cég munkatársai jelenleg még csak egy csapattal dolgoznak, azonban már befejezték a járdaburkolat javítását a Gróf Mikó Imre utcában és az 1918. December 1. utcában.  Jelenleg a Mihai Viteazul téri parkolók kockakő burkolatának javításán dolgoznak.

Az utcák felújításával és javításával párhuzamosan a Mikes Kelemen Líceumban is zajlanak a belső munkálatok, a homlokzat felújítása már korábban befejeződött. A román katona szobra javítási munkálatai is folyamatban vannak. A Városi Kertészet munkatársai szezonális munkát végeznek, csemetéket és virágokat ültetnek, eltakarítják a faleveleket, beszedik és téliesítik a muskátlikat.
 

Fotó: Vargyasi Levente

Tudomány és kikapcsolódás egy helyen: mi várható az egykori dohánygyárban épülő új tudományos központban?
2026.06.26

Sepsiszentgyörgy egy újabb mérföldkőhöz érkezett, hiszen az egykori dohánygyár hat, használaton kívüli és leromlott állapotú ipari műemléképülete a közeljövőben oktatási és tudományos központnak ad majd otthont.

Senkit nem hagyunk magára!
2026.06.25

Indul az Assisto 65+Integrált Szolgáltatások program Sepsiszentgyörgyön

A nyári szünidőben is használhatók az iskolai sportpályák Sepsiszentgyörgyön
2026.06.25

Az egészséges életmód támogatása érdekében a helyi tanintézményekkel egyeztetve, a vakáció idején is nyitva állnak majd az iskolák udvarán található futó- és sportpályákat, így azokat – az intézmények belső szabályzatát betartva – a nyári szünidő alatt is bárki használhatja.

Gesztus a román közösségnek: Mihai Eminescu-szobrot állítanak Sepsiszentgyörgyön
2026.06.24

Antal Árpád polgármester és Olimpiu Floroian, a PNL Kovászna megyei szervezetének elnöke sajtótájékoztatón jelentették be a projekt elindítását. A kezdeményezés célja a párbeszéd helyreállítása a helyi román közösséggel, amely a 2024-es választások után képviselet nélkül maradt a helyi tanácsban. 

Szombattól lehet csónakázni és a vízibiciklizni az Állomás negyedi tavon
2026.06.23

Ugyancsak hétvégén megnyitja kapuit a városi strand is Sepsiszentgyörgyön