hu
 
Vasárnap, 2026. Június 28.

Szlovéniai tanulmányúton vettek részt Sepsiszentgyörgy Önkormányzatának képviselői

2018.11.28

Sepsiszentgyörgy Önkormányzatának képviselői november végén két napos tanulmányúton vettek részt Szlovénia második legnagyobb városában, Mariborban a YOUMIG - A fiatalok nemzetközi vándorlásának hatásai – intézményi eszköztár és együttműködési csatornák fejlesztése elnevezésű nemzetközi projekt keretében. A projektben nyolc Duna menti ország 16 partnerrel közösen, köztük kutató intézetek, statisztikai hivatalok, egyetemek és önkormányzatok, a fiatalok (15-34 év) nemzetközi vándorlásának hatásait vizsgálja. A projekt célja olyan eszköztár biztosítása az önkormányzatok számára, amely fel tudja venni a lépést a kivándorlás jelenségével, a fiatalok elvándorlásával és segítséget tud nyújtani a hazaköltözött fiatalok reintegrációjában.

A találkozón a partnerek az eddigi megvalósításokról számoltak be, illetve megbeszélték az elkövetkező időszak feladatait. A projekt keretében Sepsiszentgyörgy Önkormányzata egy helyi status quo elemzést végzett Fiatalok nemzetközi migrációja Sepsiszentgyörgyön, folyamatok, hatások és kihívások címmel. A tanulmány rámutatott, hogy a városba leginkább országon belülről érkeznek állampolgárok. A Sepsiszentgyörgyről elvándorlók közt vannak rövid távú és hosszú távú migránsok, utóbbiak munkahely vagy tanulmányok miatt hagyják el a várost.

A hazatérő fiatalok társadalomba, és a város körforgásába való integrálását célozza meg a hamarosan induló www.sepsinet.ro honlap, ahol külföldről hazaköltözött fiatalok reintegrációs történetei, itthon maradott fiatalokkal és intézményvezetőkkel készített interjúk lesznek olvashatóak. A honlapon helyet kapnak álláshirdetések, illetve minden olyan információ, ami a haza térni vágyókat érdekelheti, segítséget nyújthat nekik. A felület a hazaköltözött fiatalokban a közösségi érzést is hivatott erősíteni. 

A honlapon egy virtuális egyablakos rendszer adatbázisa is elérhetővé válik, amely a külföldről hazaköltözött fiatalok (és nemcsak) információs pontjaként jelenleg is működik a Polgármesteri Hivatal Ügyfélszolgálati, Tájékoztatási és Iktató irodájában. A külföldről érkezők ingyenes tájékoztatást igényelhetnek a hivatalos okiratok ügyintézésével kapcsolatban, egészségügyi, oktatási, kulturális, valamint gazdasági szolgáltatásokról.

Sepsiszentgyörgy Önkormányzata az elkövetkezőkben egy helyi migrációs stratégia megalkotásán dolgozik, mely a fiatalok hazavonzását és a már haza költözött személyek reintegrációjának elősegítését célozza meg.

Tudomány és kikapcsolódás egy helyen: mi várható az egykori dohánygyárban épülő új tudományos központban?
2026.06.26

Sepsiszentgyörgy egy újabb mérföldkőhöz érkezett, hiszen az egykori dohánygyár hat, használaton kívüli és leromlott állapotú ipari műemléképülete a közeljövőben oktatási és tudományos központnak ad majd otthont.

Senkit nem hagyunk magára!
2026.06.25

Indul az Assisto 65+Integrált Szolgáltatások program Sepsiszentgyörgyön

A nyári szünidőben is használhatók az iskolai sportpályák Sepsiszentgyörgyön
2026.06.25

Az egészséges életmód támogatása érdekében a helyi tanintézményekkel egyeztetve, a vakáció idején is nyitva állnak majd az iskolák udvarán található futó- és sportpályákat, így azokat – az intézmények belső szabályzatát betartva – a nyári szünidő alatt is bárki használhatja.

Gesztus a román közösségnek: Mihai Eminescu-szobrot állítanak Sepsiszentgyörgyön
2026.06.24

Antal Árpád polgármester és Olimpiu Floroian, a PNL Kovászna megyei szervezetének elnöke sajtótájékoztatón jelentették be a projekt elindítását. A kezdeményezés célja a párbeszéd helyreállítása a helyi román közösséggel, amely a 2024-es választások után képviselet nélkül maradt a helyi tanácsban. 

Szombattól lehet csónakázni és a vízibiciklizni az Állomás negyedi tavon
2026.06.23

Ugyancsak hétvégén megnyitja kapuit a városi strand is Sepsiszentgyörgyön