hu
 
Vasárnap, 2026. Június 28.

Sepsiszentgyörgy Önkormányzata elítéli a törvénytelen cselekedeteket

2018.12.12

Sajnálatos módon, a 2018-as év végén több olyan cselekedet is lezajlott, amelyek ellentétesek ennek az ünnepi időszaknak a szellemével, amikor mindannyian jobbak és nagylelkűbbek kellene legyünk.

Az első elítélendő akció az Andrei Mureșanu Színház előcsarnokában zajlott, a december 1-ei megemlékezés napján, Románia Nemzeti Ünnepén, a Nem épp 1918 című előadás bemutatója előtt. Amint az a sajtóban és a közösségi médiában több helyen is megjelent videófelvételen látható, egy más megyékből érkezett csoport tiltakozott a sepsiszentgyörgyi román színház székhelyén.

A tiltakozás polgármesteri hivatali engedély nélkül zajlott, kellemetlen helyzetet teremtve mind a nézők, meghívottak, mind az Andrei Mureșanu Színház munkatársai számára. Sepsiszentgyörgy Polgármesteri Hivatala felkérte a Kovászna Megyei Rendőr-felügyelőséget, hogy vizsgálja ki a megnyilvánulás körülményeit és tegye meg a szükséges intézkedéseket.

A másik olyan cselekedet, amelyet elítél az önkormányzat, Sepsiszentgyörgy Főterén történt. A téli ünnepi programok részeként, Sepsiszentgyörgy Önkormányzata a Főtérre egy tandem kerékpárt állíttatott, amely egy geodóm installáció, illetve hexagon formájú ülőkék fényét kapcsolja fel, ha pedáloznak rajta.

Hétfőn, december 10-e reggelén sajnálattal vettük tudomásul, hogy ismeretlen tettesek a bicikli első kerekét kivágták, kiszúrták. A polgármesteri hivatal értesítette a Helyi Rendőrséget, aki a térfigyelő kamerák felvételein próbálja beazonosítani a tettest, ugyanakkor a Kovászna Megyei Rendőr-felügyelőség is fordultak, hogy megtalálják és felelősségre vonják a tettest.

A rongálás következtében a Helyi Rendőrség módosított a térfigyelő kamera állásán, hogy még jobban megfigyelés alatt tarthassák a Főtéren elhelyezett installációkat.

Sepsiszentgyörgy Önkormányzata nyomatékosan felhívja a lakosság figyelmét, hogy az ilyen jellegű cselekedetek elítélendőek és nem elfogadhatóak, és minden olyan  alkalommal, amikor a közterület rongálódik, a közrend sérül, fel fog lépni és felkéri a kompetens intézményeket, hogy a törvényesség szellemében tegyék meg a szükséges lépéseket.

Tudomány és kikapcsolódás egy helyen: mi várható az egykori dohánygyárban épülő új tudományos központban?
2026.06.26

Sepsiszentgyörgy egy újabb mérföldkőhöz érkezett, hiszen az egykori dohánygyár hat, használaton kívüli és leromlott állapotú ipari műemléképülete a közeljövőben oktatási és tudományos központnak ad majd otthont.

Senkit nem hagyunk magára!
2026.06.25

Indul az Assisto 65+Integrált Szolgáltatások program Sepsiszentgyörgyön

A nyári szünidőben is használhatók az iskolai sportpályák Sepsiszentgyörgyön
2026.06.25

Az egészséges életmód támogatása érdekében a helyi tanintézményekkel egyeztetve, a vakáció idején is nyitva állnak majd az iskolák udvarán található futó- és sportpályákat, így azokat – az intézmények belső szabályzatát betartva – a nyári szünidő alatt is bárki használhatja.

Gesztus a román közösségnek: Mihai Eminescu-szobrot állítanak Sepsiszentgyörgyön
2026.06.24

Antal Árpád polgármester és Olimpiu Floroian, a PNL Kovászna megyei szervezetének elnöke sajtótájékoztatón jelentették be a projekt elindítását. A kezdeményezés célja a párbeszéd helyreállítása a helyi román közösséggel, amely a 2024-es választások után képviselet nélkül maradt a helyi tanácsban. 

Szombattól lehet csónakázni és a vízibiciklizni az Állomás negyedi tavon
2026.06.23

Ugyancsak hétvégén megnyitja kapuit a városi strand is Sepsiszentgyörgyön