hu
 
Vasárnap, 2026. Június 28.

A kormány támogatását kérik. Regionális projekt a vidombáki reptér

2019.02.04

A háromszéki elöljárók levélben fordultak Vasilica-Viorica Dăncilă miniszterelnökhöz, hogy a kormány támogassa a vidombáki nemzetközi reptér felépítését. Tamás Sándor, Kovászna Megye Tanácsának elnöke és Antal Árpád, Sepsiszentgyörgy polgármestere levelében hangsúlyozza, a vidombáki légikikötő olyan infrastrukturális fejlesztés, amely túlmutat egy megyei fejlesztésen, az egész térség fejlődését szolgálja.

„Ez egy olyan projekt, amely az egész régiónak előnyére válik, ráadásul a közösség részéről is egyértelműen pozitív fogadtatású. Számokkal lehet igazolni, hogy egy reptér hatvan kilométeres körzetben hoz gazdasági fejlődést, tehát Kovászna megye direkt is érdekelt a felépítésében. Nekünk itt, Háromszéken fel kell készülni a reptér biztosította fejlődésre. Ugyanakkor fontosnak tartjuk, hogy Brassó megye mellé álljunk és támogassuk a reptér felépítését, mert ellenszélben dolgoznak, hiszen Bukarest minden erejével akadályozza ezt a beruházást” – hangsúlyozta a reptér kapcsán Tamás Sándor, Kovászna Megye Tanácsának elnöke.

„Sepsiszentgyörgy számára mindenképpen előnyös a reptér közelsége, gazdasági és turisztikai szempontból is ki tudjuk használni. A brassói reptér olyan regionális projekt, amely azt is jelzi, hogy a helyi és megyei önkormányzati vezetők felmérték, nem lehet örökké Bukarestre várni, mert semmi nem fog történni. Vidombákon elindult az építkezés, zajlik az engedélyeztetési folyamat, elérhető közelségbe került a reptér befejezése, most már a kormánynak is lépnie kell, támogatni a helyi közösséget szolgáló beruházást” – nyomatékosított Antal Árpád polgármester.

A két háromszéki elöljáró, csatlakozva a Brassó megyei önkormányzati vezetőkhöz, azt kéri a kormánytól, hogy a 2019-es költségvetésből 178 731 000 lejt különítsen el a Brassó-Vidombák Nemzetközi Repülőtér felépítésére. A levélben emlékeztetnek, ez az első olyan légikikötő, amelyet 1989 után építenek és amelyet központi költségvetésből egyetlen egyszer sem támogattak. A vidombáki repteret a Brassó Megyei Tanács kezdeményezte több mint tíz éve, hitelből és saját erőből kezdték el építeni, a tervek szerint 2 éven belül felszállhat az első repülő. Kovászna Megye Tanácsa és Sepsiszentgyörgy városa 3-3 millió euróval járul hozzá a reptér építéséhez, azzal a feltétellel, hogy ezt az összeget csakis a befejezéshez lehessen majd felhasználni.

Kovászna Megye Tanácsának sajtóirodája

2019. február 4.

 

Tudomány és kikapcsolódás egy helyen: mi várható az egykori dohánygyárban épülő új tudományos központban?
2026.06.26

Sepsiszentgyörgy egy újabb mérföldkőhöz érkezett, hiszen az egykori dohánygyár hat, használaton kívüli és leromlott állapotú ipari műemléképülete a közeljövőben oktatási és tudományos központnak ad majd otthont.

Senkit nem hagyunk magára!
2026.06.25

Indul az Assisto 65+Integrált Szolgáltatások program Sepsiszentgyörgyön

A nyári szünidőben is használhatók az iskolai sportpályák Sepsiszentgyörgyön
2026.06.25

Az egészséges életmód támogatása érdekében a helyi tanintézményekkel egyeztetve, a vakáció idején is nyitva állnak majd az iskolák udvarán található futó- és sportpályákat, így azokat – az intézmények belső szabályzatát betartva – a nyári szünidő alatt is bárki használhatja.

Gesztus a román közösségnek: Mihai Eminescu-szobrot állítanak Sepsiszentgyörgyön
2026.06.24

Antal Árpád polgármester és Olimpiu Floroian, a PNL Kovászna megyei szervezetének elnöke sajtótájékoztatón jelentették be a projekt elindítását. A kezdeményezés célja a párbeszéd helyreállítása a helyi román közösséggel, amely a 2024-es választások után képviselet nélkül maradt a helyi tanácsban. 

Szombattól lehet csónakázni és a vízibiciklizni az Állomás negyedi tavon
2026.06.23

Ugyancsak hétvégén megnyitja kapuit a városi strand is Sepsiszentgyörgyön