hu
 
Vasárnap, 2026. Június 28.

Átadták az első nagycsaládos kedvezményes kártyákat

2019.02.14

Antal Árpád-András polgármester csütörtökön adta át az első kártyákat, elsőként egy három gyermekes család kapta kézhez azt a kártyát, amely ingyenes parkolást, a kulturális intézményekbe és szabadidős központokba pedig kedvezményes belépést biztosít.

A beérkezett igényléseket elbíráló bizottság mindeddig 68 kártyát hagyott jóvá a 110 nagycsaládosok által leadott dossziéból. A további személyre szabott kártyák átadására hamarosan sor kerül.

„Úgy gondolom, hogy ez egy szép gesztus az önkormányzat részéről. Nagyra értékelem azokat a családokat, akik három vagy annál több gyermeket nevelnek fel, ez kétségkívül egy megpróbáltatás a szülők számára. A segítség, amelyet nyújtunk több szempontból is szimbolikus.  Beszélhetünk ingyenes parkolásról, kulturális intézményekbe és szabadidős központokba való kedvezményes belépésről, de úgy gondolom ez egy gesztus a részünkről, hogy a többgyermekes családok érezzék mennyire fontosak a városnak. A legnagyobb érték a gyermek és a legnagyobb befektetés az, ha minél több gyermekünk van” – nyilatkozta Antal Árpád-András az első kártyák átadása után.

Kedvezőbb feltételek a kártyák odaítélésére

Tekintettel a legkevesebb három gyermekkel rendelkező családok segítésének programja iránt való nagy érdeklődésre, Sepsiszentgyörgy Polgármesteri Hivatala az erre vonatkozó, tavaly decemberben elfogadott tanácshatározatot néhány módosítással egészíti ki, ez által növelve a támogatásra jogosult családok számát.

Sepsiszentgyörgy Helyi Tanácsa tavaly decemberben fogadta el azt a határozattervezetet, amely a sepsiszentgyörgyi lakhelyű, legkevesebb három gyermekes családoknak kínál különböző kedvezményeket. Január végéig 110 család nyújtotta be pályázatát.

Tekintettel a program iránt való nagy érdeklődésre, és arra, hogy minél több család részesülhessen a támogatásban, Sepsiszentgyörgy Polgármesteri Hivatala a határozat néhány módosítását javasolja.

A módosítási javaslatok közül a legfontosabb az iratcsomók leadására vonatkozik. Az igénylések az év bármely időszakában benyújthatóak, nemcsak decemberben, ahogy azt a korábbi tanácshatározat előírta. Ennek értelmében, az aktuális hónap 10-ig letett iratcsomót még abban a hónapban, míg a 10-e után leadottakat pedig a rá következő hónapban bírálják el.

Az új határozat értelmében a program kedvezményezettei azok a sepsiszentgyörgyi lakhellyel rendelkező családok, akik legkevesebb három gyermekkel rendelkeznek és a gyermekek közül legalább egy kiskorú.

Az új szabályzatban a család fogalma azokra a szülőkre vonatkozik, akiknek legkevesebb három gyermekük van, ebből legalább egy 18 év alatti, akit a szülők tartanak el és egy háztartásban élnek. Ebben az esetben csak a kiskorúak és a szülők részesülnek a kedvezményben.

Az új módosítások alapján elégséges, ha egy szülő rendelkezik munkahelyi jogviszonnyal, ennek a kritériumnak a régi szabályzatban mindkét szülő eleget kellett tegyen.

Egy másik fontos módosítás a tanulók iskolai hiányzásaival kapcsolatos. A pályázáskor az elmúlt év iskolai hiányzásairól kell igazolást benyújtani, az adott évben pedig az igazolatlan hiányzások száma nem haladhatja meg a 20-at.  Az óvodások és a nulladik osztályosok esetében egy igazolás szükséges az intézménytől, ahová beíratták.

Fontos a szülők lakhelye is, amely, az elvált szülők kivételével azonos címen kell szerepeljen.

Az eddig leadott iratcsomókat nem befolyásolja a közmeghallgatási folyamat, a leadott formában kerülnek be az elbírálási folyamatba, az elbírálás pedig a már módosított szabályozás szerint fog zajlani.

A határozattervezet célja, hogy a többgyermekes családok Sepsiszentgyörgy Polgármesteri Hivatalának alárendeltségébe tartozó intézmények szolgáltatásaihoz kedvezményesen jussanak hozzá, ezáltal is népszerűsítve az egészséges életmódot, a kultúrát, hosszú távon növelve az életminőséget.

A határozat értelmében a háromgyermekes családok ingyen parkolhatnak, illetve a sugásfürdői, sepsiszentgyörgyi szabadidős létesítményekbe, kulturális intézményekbe és azok rendezvényeire pedig kedvezményesen léphetnek be.

Ahhoz, hogy ezekben a kedvezményekben részesüljenek, a szülőknek sepsiszentgyörgyi lakhellyel és egyiküknek állandó munkahellyel kell rendelkeznie, a diákoknak pedig az előző tanévben nem lehet évi 20-nál több igazolatlan hiányzásuk.

Fotó: Vargyasi Levente

Tudomány és kikapcsolódás egy helyen: mi várható az egykori dohánygyárban épülő új tudományos központban?
2026.06.26

Sepsiszentgyörgy egy újabb mérföldkőhöz érkezett, hiszen az egykori dohánygyár hat, használaton kívüli és leromlott állapotú ipari műemléképülete a közeljövőben oktatási és tudományos központnak ad majd otthont.

Senkit nem hagyunk magára!
2026.06.25

Indul az Assisto 65+Integrált Szolgáltatások program Sepsiszentgyörgyön

A nyári szünidőben is használhatók az iskolai sportpályák Sepsiszentgyörgyön
2026.06.25

Az egészséges életmód támogatása érdekében a helyi tanintézményekkel egyeztetve, a vakáció idején is nyitva állnak majd az iskolák udvarán található futó- és sportpályákat, így azokat – az intézmények belső szabályzatát betartva – a nyári szünidő alatt is bárki használhatja.

Gesztus a román közösségnek: Mihai Eminescu-szobrot állítanak Sepsiszentgyörgyön
2026.06.24

Antal Árpád polgármester és Olimpiu Floroian, a PNL Kovászna megyei szervezetének elnöke sajtótájékoztatón jelentették be a projekt elindítását. A kezdeményezés célja a párbeszéd helyreállítása a helyi román közösséggel, amely a 2024-es választások után képviselet nélkül maradt a helyi tanácsban. 

Szombattól lehet csónakázni és a vízibiciklizni az Állomás negyedi tavon
2026.06.23

Ugyancsak hétvégén megnyitja kapuit a városi strand is Sepsiszentgyörgyön