hu
 
Vasárnap, 2026. Június 28.

Az adófizetők több mint 30%-a már befizette az idei évre szóló terület és épület utáni adóját

2019.02.15

2019. március 31-ig 9 százalékos kedvezményben részesülnek azok a sepsiszentgyörgyi adófizetők, akik előzetesen kifizetik az egész évi adójukat.

A Közpénzügyi Igazgatóság kimutatásai szerint, a sepsiszentgyörgyi adófizetők közül, a természetes személyek több mint 30%-a már befizette a 2019-es évre szóló terület és épület utáni adóját, valamint több mint 24%-a a gépjármű utáni adóját.

Azok a sepsiszentgyörgyi adófizetők, akik 2019. március 31-ig előzetesen kifizetik az egész évi épület, terület és- vagy a szállítóeszközök utáni adójukat 9 százalékos kedvezményben részesülnek.

A 227/2015-ös számú Adótörvénykönyv értelmében adókötelesek a teljes 2019-es évre mindazok a személyek, akik tulajdonában 2018. december 31-én épület, terület vagy a forgalomba bejegyzett vagy nyilvántartásba vett gépjármű volt.

A 2019-es évre befizetendő helyi adók és illetékek értéke az infláció 1,3 százalékos mértékével növekedett a tavalyi évhez képest.

Január 1. és március 31. között 9 százalékos kedvezményben részesülnek mindazon természetes és jogi személyek, akik előzetesen, teljes évre kifizetik az épület, terület vagy a gépjármű utáni adójukat. Az engedményben azon adófizetők részesülnek, akik az adófizetés napján nem szerepelnek semmiféle hátralékkal a helyi költségvetés felé.

Fotó: Vargyasi Levente

Az adófizetőknek lehetőségük van nyilatkozat vagy bármilyen más bizonyító okirat elektronikus formában való közlésére, a taxeimpozitelocale@sepsi.ro címen. Csak azon jogi személyek élhetnek ezzel a lehetőséggel, akik rendelkeznek elektronikus aláírással.

Ugyanakkor, felhívjuk a lakosság figyelmét az on-line befizetés, illetve a pénzügyi helyzet konzultálásának lehetőségére, amely az Országos Elektronikus Fizetési Rendszer (www.ghiseul.ro) által érhető el, valamint az e-banking rendszeren keresztül megvalósítható befizetésekre. Az ehhez szükséges információk Sepsiszentgyörgy Polgármesteri Hivatalának honlapján, a www.sepsiszentgyorgyinfo.ro/PolgarmesteriHivatal/Igazgatosagok es Irodak/Helyi Adokes Illetekek/IBAN szamlaszamok  cím alatt olvashatók.

Sepsiszentgyörgyön a helyi adók és illetékek növelésére utoljára 2013-ban volt példa, ugyanebben az évben indult el az úgynevezett de minimis típusú támogatás a helyi vállalkozások számára, amelynek cálja az épület- és területadó egy részének visszatérítése a kereskedelmi társaságok részére.

Ugyanakkor 2017-ben frissült a város területeinek övezeti besorolása,  ez a módosítás pedig hatással volt a helyi adók és illetékek értékére.

Tudomány és kikapcsolódás egy helyen: mi várható az egykori dohánygyárban épülő új tudományos központban?
2026.06.26

Sepsiszentgyörgy egy újabb mérföldkőhöz érkezett, hiszen az egykori dohánygyár hat, használaton kívüli és leromlott állapotú ipari műemléképülete a közeljövőben oktatási és tudományos központnak ad majd otthont.

Senkit nem hagyunk magára!
2026.06.25

Indul az Assisto 65+Integrált Szolgáltatások program Sepsiszentgyörgyön

A nyári szünidőben is használhatók az iskolai sportpályák Sepsiszentgyörgyön
2026.06.25

Az egészséges életmód támogatása érdekében a helyi tanintézményekkel egyeztetve, a vakáció idején is nyitva állnak majd az iskolák udvarán található futó- és sportpályákat, így azokat – az intézmények belső szabályzatát betartva – a nyári szünidő alatt is bárki használhatja.

Gesztus a román közösségnek: Mihai Eminescu-szobrot állítanak Sepsiszentgyörgyön
2026.06.24

Antal Árpád polgármester és Olimpiu Floroian, a PNL Kovászna megyei szervezetének elnöke sajtótájékoztatón jelentették be a projekt elindítását. A kezdeményezés célja a párbeszéd helyreállítása a helyi román közösséggel, amely a 2024-es választások után képviselet nélkül maradt a helyi tanácsban. 

Szombattól lehet csónakázni és a vízibiciklizni az Állomás negyedi tavon
2026.06.23

Ugyancsak hétvégén megnyitja kapuit a városi strand is Sepsiszentgyörgyön