hu
 
Vasárnap, 2026. Június 28.

Lakossági fórumokra került sor a város leromlott negyedeiben

2019.03.01

A GAL Sepsi Egyesület február 25-28. között három lakossági fórumot szervezett Sepsiszentgyörgy leromlott városi területein: február 25-én Szépmezőn (ZUM 3), február 26-án a Csíki negyedi övezetben (ZUM 2), és végül február 28-án az Őrkő telepen (ZUM 1). A találkozások missziója a város perifériáin élők tájékoztatása volt a GAL Sepsi Egyesület által kidolgozott, és javarészt az Európai Unió által finanszírozott Helyi fejlesztési tervben foglalt felzárkóztató intézkedésekről.

A beszélgetéseket Tóth-Birtan Csaba, Sepsiszentgyörgy alpolgármestere - egyben a GAL Sepsi elnöke, Veres Nagy Tímea projektmenedzser, és helyszínenként a marginalizált területek képviseletében egy-egy helyi egyesületi tag vezette (Szépmező - Fejér Imre, Csíki negyed - Albert Andrea, Őrkő - Ruzsa Pál). A megjelent lakók számára a GAL Sepsi kétnyelvű, magyar és román ismertető anyagokat osztott ki.

Fotó: Vargyasi Levente

Február 25-én, Szépmező leromlott városi területen (ZUM 3), a Sepsi Ipari Park gyűléstermébe több, mint 50 helybéli lakos tett eleget a fórum meghívásának. A helybéliekkel való beszélgetésen szó esett az önkormányzati tulajdonban levő szociális lakások felújításáról, a közterületek és zöldövezetek rendezéséről, a helyi óvoda felújításáról, közösségi központtá alakításáról, munkahelyteremtő és munkaközvetítői szolgáltatásokról is.

A Csíki negyedi leromlott városi területen (ZUM 2) február 26-án került sor a fórumra, a helyszínt a Gödri Ferenc Általános Iskola biztosította. A nyilvános találkozón az infrastrukturális, szociális problémákon túl szó esett a helyi közösség együttélési problémáiról is. A GAL Sepsi csapata bemutatta a lakótelepen kialakítandó, a partnerszervezetek által működtetett Integrált Közösségi Központ tervezett szolgáltatásait.

Fotó: Vargyasi Levente

Az Őrkő leromlott városi területen (ZUM 1)  a lakossági fórum február 28-án történt meg, a helyi partnerszervezetek által működtetett Néri Szent Fülöp Multifunkcionális Központban. Az őrkői lakosság élénk érdeklődést mutatott a Helyi fejlesztési terv által előirányzott beavatkozások iránt. Szó esett a szociális lakások építéséről, az út- és csatornahálózat kialakításáról, a közterületek rendezéséről, de az épülő óvodáról és a kialakítandó Integrált Közösségi Központba tervezett, a partnerszervezetek által nyújtott szociális, egészségügyi és beteggondozási szolgáltatásokról, ahogy a munkaközvetítői, képzési és nevelési programcsomagról is.

A GAL Sepsi Egyesület köszöni az élénk érdeklődést és a közösségi ügyek iránt tanúsított elkötelezettséget a fórumon megjelent lakók és a helyi sajtó képviselőinek. Ahogyan a nélkülözhetetlen segítséget is a helyi egyesületi tagoknak és a partnerszervezteknek.

A Sepsi Helyi Akciócsoport Egyesület működését az Európai Szociális Alap támogatja a Humán Erőforrás Operatív Programon 2014-2020 keresztül.

Fotó: Vargyasi Levente

Tudomány és kikapcsolódás egy helyen: mi várható az egykori dohánygyárban épülő új tudományos központban?
2026.06.26

Sepsiszentgyörgy egy újabb mérföldkőhöz érkezett, hiszen az egykori dohánygyár hat, használaton kívüli és leromlott állapotú ipari műemléképülete a közeljövőben oktatási és tudományos központnak ad majd otthont.

Senkit nem hagyunk magára!
2026.06.25

Indul az Assisto 65+Integrált Szolgáltatások program Sepsiszentgyörgyön

A nyári szünidőben is használhatók az iskolai sportpályák Sepsiszentgyörgyön
2026.06.25

Az egészséges életmód támogatása érdekében a helyi tanintézményekkel egyeztetve, a vakáció idején is nyitva állnak majd az iskolák udvarán található futó- és sportpályákat, így azokat – az intézmények belső szabályzatát betartva – a nyári szünidő alatt is bárki használhatja.

Gesztus a román közösségnek: Mihai Eminescu-szobrot állítanak Sepsiszentgyörgyön
2026.06.24

Antal Árpád polgármester és Olimpiu Floroian, a PNL Kovászna megyei szervezetének elnöke sajtótájékoztatón jelentették be a projekt elindítását. A kezdeményezés célja a párbeszéd helyreállítása a helyi román közösséggel, amely a 2024-es választások után képviselet nélkül maradt a helyi tanácsban. 

Szombattól lehet csónakázni és a vízibiciklizni az Állomás negyedi tavon
2026.06.23

Ugyancsak hétvégén megnyitja kapuit a városi strand is Sepsiszentgyörgyön